vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejkrásnější parky a zahrady u nás

30. března 2016

Nejkrásnější parky a zahrady u nás

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: zahrada děti rodina výlet park

preventan-mimiforum-banner

Parky a zahrady jsou skvělým místem k procházce a relaxaci. Strávíte zde příjemný den mimo ruch velkoměsta, na čerstvém vzduchu a pořádně se odreagujete.

Diskutujte: Jaký park, anebo zahradu, byste doporučila pro rodinný výlet?


Vrtbovská zahrada

Kde: Praha

O Vrtbovské zahradě, která spolu se třemi dalšími barokními zahradami Vratislavskou, Schönbornskou a Lobkowickou, leží na svahu Petřína, se říká, že je nejkrásnější svého druhu na sever od Alp. Jakmile do ní z Karmelitské ulice na Malé Straně vstoupíte, zjistíte, že jde o skutečně originální architektonicky řešený skvost. A tak se není čemu divit, že je jako nemovitá kulturní památka zapsaná na seznamu UNESCO. Tato velkolepá barokní zahrada vznikla v 18. století a rozhodně stojí za návštěvu. Nabízí jedinečnou podívanou a nádherné prostředí, jaké jinde nenajdete. Veřejnosti je otevřena od dubna do října a vstup je zpoplatněn.

Více informací: www.vrtbovska.cz 

Květná zahrada

Kde: zámek Kroměříž

Říká se jí také Libosad a patří mezi nejvýznamnější zahradní díla na celém světě. Původní raně barokní park v geometrickém stylu francouzské zahrady vznikl již v 17. století, a i když byl několikrát upravovaný, na kráse mu to neubralo. Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem, květinovou a sochařskou výzdobou nabízí návštěvníkům mnoho krásných míst a zákoutí. Zahrada je otevřena celoročně, vstup je zpoplatněn a platí zde zákaz vstupu se psy.

Více informací: www.zamek-kromeriz.cz

Zámecký park v Kostelci tip-na-vylet-nejkrasnejsi-parky-i-cz

Kde: Kostelec nad Orlicí

Jeden z nejkrásnějších zámeckých parků u nás najdete v Kostelci nad Orlicí. Anglický park o rozloze 40 ha se pyšní mnoha druhy vzácných stromů i rostlin, najdete zde i řadu opravdových rarit, včetně chráněných a ohrožených druhů. Park je vyhlášenou přírodní rezervací a od roku 1949, kdy zde vznikla ptačí rezervace, tu sídlí mnoho druhů vzácných druhů ptáků. Park nabízí velmi příjemnou procházku nádhernou krajinou, při které můžete s dětmi pozorovat zdejší bohatou faunu a flóru.

Více informací: www.zamekkostelecno.cz

Park Krásný Dvůr

Kde: Krásný Dvůr

Přírodně krajinářský park, první svého druhu v Čechách, najdete u zámku Krásný Dvůr. Volné travnaté plochy téměř 100 ha velkého parku oživuje množství romantických staveb, které buď zkrášlují volné plochy, anebo ukončují různé průhledy. Najdete zde také přes sto druhů dřevin, mezi nimi i prastaré duby, buky či lípy. Nejvýznamnější je tzv. Goethův dub, jehož stáří se odhaduje na 1 000 let, a tak patří mezi nejstarší stromy v Čechách. Rozlehlý, krásný a jedinečný park nabízí příjemnou procházku pro celou rodinu.

Více informací: www.krasny-dvur.cz


Text: asm

Foto: Czechtourism.cz  

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse