banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nejhorší potíže v menopauze: Vaše zkušenosti!

6. června 2016

Nejhorší potíže v menopauze: Vaše zkušenosti!

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: návaly horka Pocení deprese menopauza sex potíže

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne každá žena projde menopauzou bez problémů. Některé potkají vážnější komplikace, které jim rázem změní život. Zde jsou jejich příběhy! 

MenoMax® (doplněk stravy) je nehormonální přípravek obsahující rostlinný extrakt SoyliFe EXTRA. Tento extrakt pochází z nejcennější části sóji, ze sójových klíčků a obsahuje garantované množství prospěšných látek, isoflavonů/fytoestrogenů. Každá tobolka obsahuje minimálně 40 mg isoflavonů.

menomax-60-tabl-cz-3d-nahled

Diskutujte: Jaké nejhorší potíže v menopauze jste zažila vy, nebo vaše maminka?


Každá žena prožívá menopauzu jinak. Jsou takové, které ji projdou bez problémů, u jiných se projeví doprovodné příznaky jen velmi mírné. Existují však ženy, u kterých se objevily takové potíže, že jim rázem změnily život. Přinášíme vám jejich zpovědi.

Totální odpor k sexu

Magda (52): „Sexuální chlad mě přemohl!“

„O menopauze jsem hodně četla i slyšela, ale nikdy by mě nenapadlo, že to, co zažiju, bude tak hrozné. Sex jsem měla vždycky ráda, s manželem jsme se milovali až dvakrát týdně, a to až do chvíle, než přišla menopauza. Najednou se vše otočilo. Začala jsem mít totální nechuť k sexu. Co nechuť – spíše odpor. Jakmile se mě manžel chtěl dotknout, dělalo se mi zle. To, co jsem dřív milovala, jsem začala nenávidět. Nesnesla jsem ani hlazení, natož styk. Čekala jsem, že to zmizí a bude líp. Opak byl pravdou. Sexuální chlad mě přemohl. Manžel měl se mnou trpělivost přes rok, pak si ale našel milenku. Nedávno jsme se rozvedli. A za všechno mohla menopauza a má nechuť k sexu, která mimochodem pořád trvá.“

Šílené návaly horka

Soňa (49): „Nemůžu ani v klidu spát!“

„Doufala jsem, že menopauzou projdu bez větších problémů, to jsem se ale spletla. Nejhorší ze všeho jsou pro mě návaly horky. Kdo nezažil, nepochopí. Ve dne mě co chvíli slije pot a je mi takové vedro, že mám pocit na omdlení. Oblečení mám mokré a pot samozřejmě vábně nevoní, takže mám velké problémy v práci. Lepší to není ani v noci. Každou chvíli se budím zpocená a odkopávám se. Za chvíli se ale zase klepu zimou, přikryju se a vše se opakuje. Nemůžu v klidu spát, pořád se budím. Díky tomu jsem unavená, podrážděná a mám kruhy pod očima. Navíc vypadám starší, všichni mi hádají o deset let víc, a to mi na náladě nepřidá.“

Extrémní bušení srdce

Pavlína (50): „Myslela jsem, že je to můj konec!“

„Menopauza u mě má přímo děsivý průběh. Provází ji totiž extrémní bušení srdce. Když se mi to stalo poprvé, volala jsem záchranku. Myslela jsem, že je se mnou konec, tak strašně mi bylo. Ukázalo se ale, že mám všechny výsledky v pořádku a lékaři mi sdělili, že u mě jde o průvodní znak menopauzy. Prý si na to mám zvyknout a časem to přejde. Nepřešlo. Už tři roky se mi tyto stavy opakují. Najednou mi začne bušit srdce natolik, že se ani nemůžu nadechnout. Celá se orosím a pusou lapám po dechu. Vždycky si myslím, že to nepřežiju. Modlím se, aby to brzy přešlo.“

Třes a deprese zdravi-a-krasa-nejhorsi-potize-v-menopauze-ii-sh-nahled

Yvona (53): „Byla jsem třesoucí se troska.“

„Nikdy bych nečekala, že mě menopauza tak poznamená. Celý život jsem netrpěla nespavostí, ani depresemi. Pak nastal zlom. Menopauza mě najednou změnila. Začala jsem trpět stavy úzkosti, být nervózní a třást se. Z normální ženy byla najednou třesoucí se troska. Pořád jsem chtěla něčí společnost, nemohla jsem být sama. Nezvládla jsem chodit do práce, odmítala jsem úplně vycházet z domu. Měla jsem ze všeho strach, ztratila smysl života a měla pocit prázdnoty. To je konec, letělo mi hlavou. Nakonec mi pomohl syn, který mě donutil jít k doktorovi. Dostala jsem antidepresiva, a to mi pomohlo. Zase můžu normálně fungovat a žít. Prášky se ale vysadit bojím, mám strach, že se deprese a třes zase vrátí.“

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:19 09.02.2018 - Ela -

Klimakterium

Dobrý den, jsem studentkou 3.ročníku por.asistence a sháním respondentky v období klimakteria (45 – 65 let) pro výzkum své bakalářské práce. Jednalo by se pouze o vyplnění dotazníku. Pro zájem piště na email prusova.eliska@gma­il.com.
00:39 29.01.2018 - Linda -

Menopauza

Já jsem tak od kamarádek poslouchala už docela dlouho všelijaké jejich potíže. U mě přišla později, tak jsem už přišla k ozkoušenému. GS Merilin nebo bylinky – třezalka, meduňka, rozmarýn.
17:56 12.06.2017 - Luďka -

Klimakterium

Klimakterium je nejhorší období mého života.Mám takové návaly a bušení srdce,že už nevím co s tím.Sex,to je všechno špatně.Na Klimakterium by měli být léky zdarma.
11:47 13.03.2017 - Monika -

Menopauza

Mě osobně pomohl produkt Sérélys.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa