vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejhorší chyby, které děláme ve vztahu

3. května 2013

Nejhorší chyby, které děláme ve vztahu

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Tolerance žárlivost láska vztah závislost sex

preventan-mimiforum-banner

Nikdo není dokonalý, a tak se není čemu divit, že ve vztahu děláme chyby. Jenže některé mohou být tak zásadní, že mohou vést ke konci lásky. Zde je sedm hlavních z nich.

1. Jsme na partnerovi závislé

Málokterý muž je šťastný z představy, že mu žena visí na krku a je bez něj zcela nesamostatná. Nevydělává, neumí si sama poradit, na všechno potřebuje konzultaci. Anebo bez něj nedá ani ránu a je na něj doslova přilepená na každém kroku. To vše se ženám často vymstí. Mužům se to nelíbí a hledají cesty, jak z toho ven.


sex-a-vztahy-nejhorsi-chyby-ve-vztahu-ii-sh-nahled 2. Děláme zbytečné scény

Většina věcí se dá řešit v klidu, ale jsou situace, kdy to prostě nezvládneme. Něco nás rozčílí natolik, že vystartujeme a uděláme scénu, která se později ukáže jako zcela zbytečná. I když nás to mrzí, nemůžeme si pomoct. Dramatické výstupy ale muži nesnášejí a ženy zařazují do kategorie hysterek. Pokud se opakují, může to vést ve vztahu k vážným problémům. Anebo k jeho konci.


3. Žárlíme přespříliš

Menší žárlivost patří snad ke každému vztahu. Když to ale přeženeme a začneme na partnera chorobně žárlit, je na pořádný problém zaděláno. Kontrola mailů, telefonu, kapes, peněženky na sebe nenechá dlouho čekat. A když k tomu přidáte neustálé telefonáty a zprávy, abyste měla partnera pod kontrolou, je to jasná cesta směrem ke konci vztahu.


4. Vyhýbáme se sexu

Bolest hlavy, únava, časné vstávání, nevolnost – to jsou jen některé z výmluv, které ženy (a nejen ony) rády používají v posteli. Na sex nemají ani pomyšlení, protože starosti, aby rodina a domácnost fungovala, jsou úplně někde jinde. Jenže pokud se situace neustále opakuje, přestane to muže brzy bavit. A začnou se ohlížet po jiné ochotné »kamarádce« do postele.


5. Nejsme dost tolerantní

Každý člověk ve vztahu potřebuje určitou volnost. Mít čas na svoje záliby a koníčky, a taky trávit nějakou dobu sám. Jenže jsou ženy, které to tolerovat nechtějí. Představují si totiž, že s nimi bude partner trávit veškerý volný čas. Nutí ho, aby na svoje hobby rezignoval a věnoval se dětem – a jim. Pokud je nátlak velký, může partnera brzo přestat bavit. To je jen krůček k tomu, aby pod různými záminkami utíkal z domu.


6. Nediskutujeme, rozkazujeme

„Teď uděláš to, to a to,“ přikážeme neúprosně a nepřipouštíme žádnou diskuzi. Partnerovi jasně přidělujeme a plánujeme úkoly a nepřemýšlíme nad tím, že se mu to pravděpodobně vůbec nelíbí. Jenže rozkazování je další cestou k záhubě vztahu. I když muž zdánlivě »poslouchá«, uvnitř to v něm vře. Jednou přijde poslední kapka, a pak už vztah zachránit nemusíte.


7. Muže předěláváme k obrazu svému

Snaží se o to téměř každá žena. Předělat muže tak, jak by si sama představovala. Jenže málokteré se to povede. Navíc pokud je snaha příliš urputná, může to vyvolat hodně negativní reakci. Muži totiž nesnášejí, když se s nimi viditelně manipuluje a do něčeho jsou tlačeni. A výsledek? Začnou se dívat po ženě, která je bude brát takové, jací jsou.

Text: ino
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse