vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejhezčí vánoční trhy za našimi hranicemi

28. prosince 2015

Nejhezčí vánoční trhy za našimi hranicemi

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vánoční trhy Advent Vánoce děti rodina výlet

preventan-mimiforum-banner

Vídeň, Drážďany, Bratislava – to jsou vánoční trhy u našich sousedů, které rozhodně stojí za vidění. Pokud to nemáte daleko, vezměte rodinu a vyrazte na předvánoční výlet. 

Diskutujte: Jaké vánoční trhy u sousedů za hranicemi se vám zdají nejkrásnější?

Drážďany, Německo

Kdy: 24. 11. – 24. 12. 2011

Co vás čeká: Největší vánoční trh v Drážďanech má mnohasetletou tradici a je známý jako Štýclmarkt. V letošním roce vás na náměstí Altmarkt čeká 233 stánků, a kromě tradičního občerstvení a vánočního zboží zde uvidíte i ukázky tradičních řemesel (dřevořezba, krajkářství, hrnčířství, brašnářství apod.). Část trhu je vyhrazena dětem. Najdou zde barevné chaloupky, ve kterých bydlí vánoční bytosti, například kominík ze sušených švestek nebo vánoční skřítek. V Drážďanech je ale trhů mnohem více, za vidění stojí například romantický trh na zámku.

Tip MIMIFORA:

V sobotu 3. 12. se zde koná tradiční Štolová slavnost, a tak pokud se vypravíte do Drážďan právě v tento den, čeká vás na náměstí Altmarkt krájení několikatunové obří štoly.

Bratislava, Slovensko

Kdy: 25. 11. – 24. 12. 2011

Co vás čeká: Vánoční trhy v hlavním městě Slovenska se konají na Hlavním a Františkánském náměstí. Zhruba ve stovce stánků můžete ochutnat slovenské pochoutky a koupit si vánoční zboží. Můžete zde ochutnat lokše, pagáče, zelňačku, klobásy a mnohé další dobroty. Patnáctimetrový vánoční strom najdete na Hlavním náměstí, kde se koná i bohatý kulturní program. Na Hviezdoslavově náměstí je pak pro všechny sportovní fandy postaveno kluziště s vánočním stromem uprostřed, kde si můžete přijít zabruslit. Děti do 130 cm mají vstup zdarma, ostatní platí symbolické 1 Euro.

Tip MIMIFORA:

Až do 4. 12. probíhá v centru Bratislavy Mezinárodní festival vánoční a adventní hudby. Vystoupení umělců z celého světa rozhodně stojí za návštěvu.

Vídeň, Rakousko tip-na-vylet-vanocni-trhy-v-zahranici-viden

Kdy: 12. 11. – 24. 12. 2011

Co vás čeká: Pokud to nemáte do rakouské metropole příliš daleko, rozhodně se vyplatí si udělat předvánoční výlet právě sem. Kromě krásně vyzdobených ulic na vás čeká zdejší velkolepý trh před vídeňskou radnicí (Rathausplatz). Více než 150 stánků je plných krásného a originálního vánočního zboží, stejně jako množství dobrot. Skvělý vídeňský punč si můžete koupit v originálním hrnečku, který si odnesete jako dárek. Na stromech visí nejrůznější světelné dekorace, které po setmění vytváří dojem, jako byste se ocitli v pohádce. Slavný je především srdíčkový strom, který patří k symbolům zdejších Vánoc. V budově radnice pak na vás během adventu čeká pestrý program a nechybí ani řada atrakcí pro děti.

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte ochutnat vynikající punč i pečené kaštany a brambory. V zimě zahřejí a opravdu si na nich pochutnáte. Výborná je i obdoba našeho bramboráku, tzv. Kartoffelpuffer.

MIMIFORUM doporučuje:

Krásné vánoční trhy najdete také v rakouském Salzburgu. Ve městě W. A. Mozarta na vás čeká i řada dalších zajímavých možností – třeba návštěva Mozartova rodného domu. Rozhodně také nezapomeňte ochutnat slavné Mozartovy koule, kterou jsou vyhlášenou pochoutkou na celém světě. Za návštěvu stojí i městečko Oberndorf kousek od Salzburku. Ve zdejší kapličce se totiž poprvé hrála jedna z nejslavnějších koled – Tichá noc.

Text: ino

Foto: Dresden.de, SXC

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse