vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejčastější důvody, proč se partneři hádají

12. dubna 2016

Nejčastější důvody, proč se partneři hádají

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: hádka peníze vztah děti sex partner

preventan-mimiforum-banner

O čem se s partnerem doma nejčastěji hádáte? Průzkumy tvrdí, že hlavním důvodem hádek ve vztazích jsou peníze. Za nimi následuje pomoc v domácnosti a sex je dokonce až na pátém místě. 

Diskutujte: Z jakého důvodu se s partnerem nejčastěji hádáte?


Každý čtvrtý pár se hádá opakovaně a poměrně často. Nejčastějším důvodem však není sex, ale překvapivě finance. K partnerským rozbrojům ale vedou také pomoc v domácnosti, anebo potíže s dětmi. Jaké jsou tedy důvody, proč se partneři nejčastěji hádají?

1. Peníze

Možná si myslíte, že nejčastější důvod, proč se partneři hádají, je sex. To ale není pravda. Průzkumy totiž tvrdí, že se lidé nejvíce dohadují kvůli penězům. Nedostatek finančních prostředků, potíže s uhrazením všech poplatků, dluhy a exekuce. To vše patří mezi hlavní témata partnerských hádek. Většina rodin totiž žije od výplaty k výplatě, bez finančních rezerv, a tak není divu, že je potíže s penězi trápí a vážně ohrožují partnerský život.

2. Pomoc v domácnosti sex-a-vztahy-nejcastejsi-duvody-hadek-i-sh

Muži se s pomocí v domácnosti příliš nenadřou. Průzkumy ukazují, že 14 % jich doma nedělá vůbec nic, a ani zbytek se zrovna nepřetrhne. Především ženy, které po návratu z práce nastoupí na druhou směnu doma, vyčítají svým partnerům, že je toho na ně příliš a potřebují pomoc. Zatímco muži si lehnou k televizi, ženy vaří, perou, uklízí a starají se o děti a pohled na partnera, který si dopřává popcorn u televize, je dokáže pořádně vytočit. Výsledek hádek však většinou žádný efekt nemá, a tak se opakují stále dokola.

3. Neshody kvůli nevlastním dětem

Pokud si jeden z partnerů do nového vztahu přivede své dítě, často to nedělá dobrotu. Ne každá nová rodina funguje tak, jak má a mohou nastat potíže. Problém potom je, když vlastní rodič situaci objektivně nevidí a vlastního dítěte se zuby nehty zastává. Velmi často nastává tento problém u tatínků s dcerami, které přes veškerou snahu vidí novou partnerku jen jako konkurentku, která jim jejich otce odvedla. A právě neshody s nevlastními dětmi, případně jinými vyvdanými příbuznými, jsou třetím nejčastějším tématem partnerských hádek.

4. Potíže s dětmi

Potíže a starosti s dětmi obecně, a je jedno, zda s vlastními či nevlastními, jsou čtvrtou nejčastější příčinou partnerských rozbrojů. Ne vždy se oba rodiče dětem plně věnují a mají stejný názor na výchovu. Zatímco jeden z rodičů jim něco toleruje, pro druhého jde o nepředstavitelný problém – a hádka je na světě. Velmi častým důvodem, proč problém vznikne je, že se jeden partner dětem dostatečně nevěnuje. A když se pak vyskytnou potíže, hází je jeden na druhého jako horký brambor místo toho, aby společně a v klidu hledali řešení.

5. Sex

A je to tady. Sex, který by většina označila za nejčastější důvod hádek, je tu – ovšem až na pátém místě. Problémy v milostném životě se však nevyhnou téměř žádnému vztahu. Partneři si nejvíce vyčítají nedostatek sexu, anebo stereotyp v milostném životě. Častým důvodem rozporů je, pokud jsou sexuální potřeby každého z partnerů rozdílné – zatímco jeden by se mohl milovat dvakrát denně, druhému by sex stačil jednou za měsíc.

Text: mob

Foto: Shutterstock.com 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse