vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nejbláznivější diety světa: Toto nezkoušejte!

26. dubna 2016

Nejbláznivější diety světa: Toto nezkoušejte!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: žvýkání tasemnice zdraví hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Pokud vám některé diety, které omezují určité druhy potravin, připadají jako šílené, tak to jste ještě neslyšela o těch nejbláznivějších. Ty se totiž nevyplatí zkoušet vůbec, jinak si můžete vážně poškodit zdraví. 

Diskutujte: S jakou nejbláznivější dietou jste se setkala vy?


Pokud toužíte zhubnout a udělala byste pro to vše, přečtěte si o nejšílenějších dietách. Vybrali jsme pro vás pět takových, které se zkoušet rozhodně nevyplatí. Mohou totiž vážně poškodit vaše zdraví.

Dieta poslední šance

Lákavý název pro všechny, kdo se marně snaží zhubnout. Jenže samotná dieta nejen, že už tak lákavá není, ale může být i životu nebezpečná. Poslední šancí rozhodně je, ale na odrovnání zdraví. Jejím základem totiž je nejíst vlastně vůbec nic. Jenže od obyčejné hladovky se přece jen liší – několikrát denně si dopřejete trochu speciálního nápoje. Nazývá se Prolinn, přišel s ním jistý doktor Robert Linn v 70. letech a dodá tělu denně méně než 400 kalorií. Co v něm je, to raději nechtějte vědět, jinak by vás přešla chuť. Pro silné žaludky to ale prozradíme – jde o směs rozemletých zvířecích rohů, kopyt, kůží, šlach a dalších odpadů, které zůstávají na jatkách. A podle doktora Linna jde o výborný proteinový nápoj!

Tasemnicová dieta

Další nechutný způsob, jak zhubnout – a zadělat si na vážné zdravotní problémy. Jednoduše řečeno – spolknete vajíčko a do těla si dobrovolně nasadíte tasemnici. Ta samozřejmě začne v trávicím traktu rychle působit, takže sice opravdu hubnete, ale zároveň se zbavíte důležitých živin a vitaminů z potravy. Navíc tento způsob hubnutí vás může stát život. Tasemnice může vyvolat vážné zdravotní problémy, které mohou skončit smrtí. Mimochodem – tato dieta není neznámá ani mezi celebritami. Takto zhubla například slavná pěvkyně Maria Callasová, která však tasemnici pravděpodobně nesnědla schválně, ale v krvavém steaku.

Dieta Šípková Růženka dieta-nejblaznivejsi-diety-ii-sh-nahled

Kdo by neznal pohádku o princezně, která se píchne do prstu, usne a probudí se až za dlouhá léta po té, co ji políbí krásný princ. Něco podobného se dá zažít i s touto dietou, jen s tím rozdílem, že se nemusíte probudit vůbec. Jejím základem je, co nejvíce spát. Funguje totiž na jednoduchém principu – když nejste vzhůru, nic nesníte.  A tak si stačí vzít sedativa, prospat pár dní a budete štíhlá jako laňka. Tato šílená dieta údajně vznikla v 70. letech pro Elvise Presleyho, když začal mít potíže s váhou. Vy ji ale rozhodně nezkoušejte.

Fletcherova dieta

Je sice šílená, ale velmi populární. Fletcherova dieta pochází z přelomu 19. a 20. století a je postavena na tom, že do každého sousta je třeba kousnout 32×, protože máme 32 zubů. A ještě k tomu s hlavou v předklonu. Poté je třeba hlavu zaklonit a nechat sousto spadnout do krku. Pokud to nejde, je pro jídlo nevhodné, a je třeba ho vyplivnout. Během let se však objevila ještě radikálnější forma – jídlo požvýkat a vyplivnout hned. Její zastánci byli přesvědčeni, že všechny důležité látky se při kousání už uvolnily, tak na co ještě potravou zatěžovat trávení.

Pivní a zmrzlinová dieta

Originální dieta, inspirovaná Homerem Simpsonem, přichází s radikální výzvou. Žádné omezování, zhubnete, když budete jíst co nejvíc zmrzliny a pít hodně piva. To ale musí být ledově vychlazené, po teplém pivu nezhubnete, hlásá. Vše je postaveno na tom, že čím ledovější potraviny sníme, či vypijeme, tím více kalorií (a rychleji) spálíme. Logiku to sice má, ale pokud se budete ládovat ledovým, zaděláte si minimálně na pořádné zažívací potíže.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com 

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse