vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Necítí se na roli otce. Ale já dítě chci!

2. října 2013

Necítí se na roli otce. Ale já dítě chci!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: otec mateřství rodina miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Pokud se partneři neshodnou na tak zásadních věcech, jako je miminko, je to pořádný problém, který může skončit i rozchodem. Co tedy dělat, pokud muž dítě odmítá, ale vy po něm toužíte?

Q Max Active

Doplněk stravy.
Koenzym Q10 v přípravku:
·    Je aktivní forma koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností.
·    Je redukovaná forma koenzymu Q10.
·    Je okamžitě využitelný pro organismus.
·    Bez nežádoucích příměsí a balastních látek.
·    Redukovaný koenzym Q10 by se mohl doporučit k užívání společně se statiny ke snížení výskytu jejich možných nežádoucích účinků.

qmax-active

Doplněk stravy

Více ZDE!

„S partnerem jsme spolu pět let. Mně už je třicet pryč a pomalu mi začínají tikat biologické hodiny. Moc bych si přála miminko a poslední dobou nemyslím na nic jiného. Jenže partner to odmítá. Řekl mi, že se na roli otce ještě necítí, a to mu je třicet osm. Nevím, co dělat. Dítě bych moc chtěla, ale nevím, zda je dobré řešení tajně vysadit antikoncepci,“ říká Soňa (32).

3 věci, co dělat, když partner dítě nechce

 

1. Netlačit na něj

Tím, že na něj budete tlačit a každý večer mluvit jen o tom, jak skvělé je mít dítě, pokud on odmítá, nic dobrého nezmůžete. Naopak ho můžete ještě odradit od dalšího vztahu s vámi. Existuje totiž nemálo případů, kdy žena natolik tlačila na partnera s miminkem, že od ní nakonec odešel. Záhy si našel jinou, která mateřské ambice zatím neměla. Netlačte proto raději na pilu, buďte trpělivá.

 

2. Vzít ho mezi děti

Nenápadně mu ukažte, že mít dítě je mnohem lepší, než si myslí. Vezměte ho na návštěvu ke kamarádce, která má miminko, anebo ke známým, kde táta chodí se synem hrát fotbal. Zkrátka někam, kde uvidí, jak funguje rodina, a že děti jsou skvělí parťáci do nepohody. Ale pozor, mají-li kamarádky hyperaktivní potomky, partnera k nim raději nevoďte. Mohla byste jej utvrdit v přesvědčení, že se rozhodl správně.

 

3. Najít kompromis sex-a-vztahy-neciti-se-na-roli-otce-ii-sh-nahled

Partnerství je nejen o toleranci, ale i o kompromisu. V tak vážných otázkách, jako je početí dítěte, byste měli najít společnou řeč. Zjistěte důvod, proč partner miminko odmítá. Bojí si financí či zodpovědnosti? Anebo už děti má a má obavy, že by další nezabezpečil? Otevřeně si o všem promluvte a zkuste se domluvit. Pokud jakoukoli dohodu partner odmítá, dobře zvažte, zda má setrvání v takovém vztahu vůbec smysl.

 

MIMIFORUM doporučuje:

Co rozhodně nedělat, když chcete dítě a on ne

Vysadit antikoncepci. To napadne jako první věc ženu, která touží po dítěti. Když o tom ale partner neví, anebo si dítě nepřeje, je to ta největší chyba. Mnohé ženy jsou přesvědčeny, že pokud tímto způsobem otěhotní, partner se s tím smíří a jakmile se dítě narodí, stane se z něj šťastný táta. Jenže tak to většinou nefunguje. Existují sice muži, kteří se s podobnou situací vyrovnají a nakonec jsou spokojení, většina to však bere jako podraz od své partnerky. Vše tak může místo idylky skončit rozchodem a odchodem partnera.


Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse