vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechutná mu, co mu uvařím!

17. května 2016

Nechutná mu, co mu uvařím!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: kritika nespokojenost vaření partner jídelníček

preventan-mimiforum-banner

Zdaleka ne vždycky platí, že láska prochází žaludkem. Jsou muži, kterým se nezavděčíte, ať jim uvaříte cokoli. Kritizují neustále, dokonce i svá oblíbená jídla. A to ženu dokáže pěkně vytočit!

Diskutujte: Jak reagujete, pokud partner neustále kritizuje, co a jak vaříte?


„Ze svého partnera už jsem zoufalá. Ať uvařím cokoli, vždycky si najde něco, co se mu nelíbí, a jenom kritizuje. Jedno jídlo nemá rád, druhé je moc libové, na třetí nemá chuť a čtvrté je málo usmažené – on má přece rád tmavší. Prostě mu nechutná nic, co mu uvařím. A to si myslím, že jsem kuchařka dobrá – jen on je věčně a se vším nespokojený a pořád mě srovnává se svou matkou. To úplně nesnáším,“ stěžuje Pavlína (33).

Mužům se nezavděčíte

Podobně jsou na tom i další ženy. I když se snaží sebevíc, svým partnerům se prostě nezavděčí, a tak už je pak vařit ani nebaví. „Z každého jídla mám už předem hrůzu. Vždycky totiž přemýšlím, co si na něm partner zase najde. Jestli bude světlé, tmavé, bude ho málo, nebo moc, bude v něm příliš zeleniny, nebo naopak žádná, prostě mám předem strach, co mi zase řekne. Vždycky se najde něco – omáčka je hustá málo, nebo moc, rajská je hodně červená, nebo moc světlá, prostě samý problém,“ mluví o podobné zkušenosti Simona (29).

Láska prochází žaludkem? Jak u koho. sex-a-vztahy-nechutna-mu-co-uvarim-ii-sh-nahled

Říká se, že láska prochází žaludkem. U některých mužů to ale bohužel neplatí. Můžete být sebelepší kuchařka, ale on si prostě vždycky něco najde. Často to bývá u mužů, kteří ještě zcela nepřetrhli pupeční šňůru s matkou, anebo jsou sami pedanti s kritickými sklony. Máte-li doma také takového, jsou jen dvě možnosti – nebudete si ho všímat, protože lepší už to asi nebude, anebo mu řeknete, ať si vaří sám – když se mu to nelíbí. Pokud ho pár dní necháte hladem, možná své chování změní. Alespoň tak, že si svoje kritické komentáře příště nechá pro sebe.

MIMIFORUM zjistilo:

6 důvodů, proč mužům nechutná, co jim uvaříte

1. Nechystáte mu jeho oblíbená jídla pořád dokola. Zavděčila byste se mu pouze v případě, že byste smažený řízek a vepřo-knedlo-zelo prokládala sem tam gulášem. Na vaše těstoviny a experimenty není totiž vůbec zvědavý.

2. Vaříte jinak, než jeho matka. Přirovnání k partnerově matce dokáže pořádně vytočit každou ženu a nesnáší to úplně všechny. Maminka to dělala tak a tamto zase jinak – a toto vůbec nevařila, přivádí ženy k šílenství. Ať se tedy stravuje u maminky, nebo si vaří sám!

3. Neodhadnete jeho chutě. „Celý den jsem se těšil na guláš, tak proč jsou špagety?“ Muži si automaticky myslí, že ženy jsou jasnovidky a vědí, jaké chutě se jim zrovna urodily v hlavě. Jak vy máte vědět, co by si dal k večeři, když vám to předem neřekne!

4. Vaříte příliš zdravě. Hodinu se chystáte s vynikajícím zeleninových salátem, a pak se dozvíte, že s pečeným bůčkem byste tedy udělala líp. Není příliš mužů, kteří preferují zdravou stravu. Většina miluje masné a nezdravé, alespoň jednou za čas. A pokud mu to nedopřejete vůbec, může být problém.

5. Nerozmazlujete ho, jako v mama-hotelu. „Miláčku, dal by sis hranolky, nebo krokety? Počkej, seď, já ti to přinesu! A pivečko si přeješ jak moc vychlazené? Nevstávej, už pro něj letím!“ Takto nějak by si to muži představovali. A je dost možné, že se jim při bydlení s maminkou takového servisu dostalo.  Vy to odmítáte, a tak mu automaticky nechutná ani to, co mu vaříte – z trucu. Ovšem je zajímavé, že i když se mu to údajně nelíbí, vždycky vymete talíř.

6. Má kritickou povahu. Pokud váš partner kritizuje vždy, všechno a za každých okolností, pak to samé bude dělat u jídla. Možná má takovou povahu, a v tom případě to budete mít těžké. Těžko ho změníte, a tak pokud s ním chcete zůstat, nezbude, než si zvyknout.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse