vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechtěné vánoční dárky: Toto jste opravdu nechtěla!

27. prosince 2013

Nechtěné vánoční dárky: Toto jste opravdu nechtěla!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: vrácení dárek Vánoce internet partner

preventan-mimiforum-banner

I když se říká: „Darovanému koni na zuby nehleď,“ není to tak snadné. Pokud jste se na něco pod stromečkem těšila a dostanete opravdu nechtěný dárek, může vám to vánoční náladu řádně zkazit. 

Zdaleka ne každý dárek, který se objevil pod stromečkem, přinesl radost a veselí. Mnoho lidí se trápí tím, že dostalo něco, o co doopravdy nestálo. A to i přes to, že psalo dopis Ježíškovi, či poslalo mail s konkrétními odkazy na zboží, které by si přálo. Co tedy udělat s nevhodnými vánočními dárky? Existuje několik řešení. Vždy ale partnerovi, který vám jej daroval, vše sdělujte opatrně. Chtěl vám jistě udělat radost a mohlo by ho zklamat, že se vám nelíbí to, co pro vás sháněl.


MIMIFORUM zjistilo:

Co dělat s nechtěnými dárky

Dostala jste opravdu nechtěný dárek, který si nechcete nechat? Pak máte několik možností, co s ním.

 

1. Vrátit dárek koupený přes e-shop

V první řadě opatrně zjistěte, kde partner dárky kupoval. Pokud jste dostala dárek koupený přes internet na poslední chvíli, máte štěstí. Můžete využít 14 denní zákonnou lhůtu na vrácení zboží bez udání důvodu. Informujte obchod o tom, že odstupujete od smlouvy a zašlete zboží zpět. E-shop vám pak vrátí peníze, avšak má na to ze zákona až 30 dní. Pokud však byl dárek koupený dřív než 14 dní předem, pak máte pravděpodobně smůlu. Vše ale záleží na konkrétním obchodě a na domluvě s ním.

 

2. Vrátit či vyměnit dárek z obchodu

Většina obchodníků vychází lidem vstříc, a tak nabízí možnost výměny, anebo vrácení zboží do určité doby, často do 30 dnů od zakoupení. Důležité ale je, aby zboží bylo nové – nenošené, mělo originál visačku a po ruce jste měla doklad od nákupu. Pokud paragon nemáte, například proto, že váš dárce ho rovnou vyhodil, ještě není nic ztraceno. Pokud platil kartou, dá se platba dohledat. Po Vánocích někteří obchodníci vymění zboží, které bylo koupeno u nich, i bez dokladu. V některých obchodech může stačit i prohlášení svědka, který s vámi věc kupoval, ale záleží spíše na ochotě obchodníků. Informujte se proto vždy tam, kde bylo zboží zakoupeno.

 

3. Darovat někomu jinému sex-a-vztahy-nechtene-darky-ii-sxc-nahled

Dostala jste balení látkových kapesníků, které nikdy nepoužijete? Třeba přijdou vhod tchýni. Dáte jí je k narozeninám a budete spojení všichni. Některé dárky, kde výměna není možná, nebo by se nevyplatila, prostě můžete předat dál. To, že se dárek nelíbí vám, neznamená, že nemůže potěšit někoho jiného.

 

4. Prodat

Na internetu najdete spoustu serverů, kde můžete prodat nepotřebné zboží. Dejte si inzerát a zkuste nevhodný dárek poslat dál. Nebo dejte zboží do aukce. Sice musíte počítat s tím, že plnou cenu zpět nedostanete, ale lepší je nějaká koruna, než nevhodný dárek, který vás bude rozčilovat.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu 

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse