vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechráněný sex na dovolené: Proč si jej odpustit

7. července 2014

Nechráněný sex na dovolené: Proč si jej odpustit

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: prázdniny kondom nemoc dovolená těhotenství sex

preventan-mimiforum-banner

Chcete si na dovolené užít vášnivý sex s cizincem? Pak do kufru přibalte balíček kondomů. Nechráněný sex je totiž velmi nebezpečný a mohl by se vám vymstít.

„Když mi bylo osmnáct, vyrazily jsme s kamarádkou do Itálie vstříc prázdninovým láskám a sexu. Byly jsme mladé a hodně naivní. Italové nám samozřejmě ihned popletli hlavy, a tak jsme vůbec neřešily ochranu. Žádná po ruce nebyla, sex jsme chtěli všichni, tak co. Mám velké štěstí, že se tehdy nic nestalo. Je to pár let a dodnes nechápu, jak jsem mohla být tak hloupá. Vždyť se mi mohlo stát tolik věcí,“ kroutí hlavou nad svou naivitou Kristýna (23).

 

Týká se to i vás!

I když se o rizicích nechráněného sexu mluví neustále, mnoho žen to stále bere na lehkou váhu. Jsou totiž přesvědčeny, že jich se to netýká! Přitom stačí málo a problémy, které je mohou pronásledovat i celý život, jsou na světě.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní důvody, proč zapomenout na nechráněný sex

 

-          Můžete otěhotnět. Jde-li o letní románek s cizincem, je pravděpodobné, že otce dítěte byste také už nemusela dohledat.

-          Snadno chytíte některou z pohlavních chorob. Dá se totiž předpokládat, že nejste jediná, koho váš prázdninový objekt během léta obšťastnil.

-          Vše může dojít až k neplodnosti. Ne všechny pohlavní choroby jde včas poznat a odhalit. Některé mohou probíhat skrytě natolik, že problémy ukážou až za pár let, kdy budete chtít otěhotnět. Krajním následkem některých neléčených chorob totiž může být neplodnost.

-          Onemocnět můžete i orální cestou! Vůbec nemusí dojít ke styku. Stačí jen orální sex a můžete se nakazit. Dojde-li ústy k nákaze lidským papilomavirem (HPV), může se z něj vyvinout i rakovina krku či hltanu.

-          Můžete nakazit i svého partnera. Pokud jste zažila prázdninový úlet bez ochrany, může trvat i několik týdnů, než se projeví příznaky pohlavní nemoci. Za tu dobu můžete snadno nakazit svého partnera, který čekal doma, a o vašem románku nic neví.

 

Jak jste na tom vy s prázdninovými láskami? Používáte vždy kondom? Zeptali jsme se vás v naší anketě!

 

Anketa MIMIFORA:

Používáte vždy kondom při sexu s cizinci na dovolené?

 

Michala (21): Ne

„Musím se přiznat, že jsem v tomto hodně lehkomyslná. Užívám antikoncepci, tak snad neotěhotním a nemoc věřím, že žádnou nechytnu. Mám ráda spontánní vášnivé rychlovky, a přitom nikdy není kondom po ruce. Zatím jsem měla štěstí.“

 

Antonie (25): Snažíme se…

„Když se chystám na letní úlet, beru kondom do kabelky a snažím se, abychom ho použili. Už se mi ale stalo, že na něj nedošlo. Prostě jsme se zapomněli. Vím, neměla bych se chlubit, ale naštěstí se nic nestalo.“

 

Lýdie (29): Ano sex-a-vztahy-nechraneny-sex-na-dovolene-ii-sh-nahled

„Kondom na dovolenou vozím a nosím ho u sebe. Člověk nikdy neví. Bez kondomu bych nikdy s nikým nespala, ani kdybych byla rozvášněná sebevíc. Jednou jsem tu chybu udělala a léčila jsem se s kapavkou. Už nikdy víc.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse