vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechce se se mnou líbat! A mně to chybí!

31. ledna 2016

Nechce se se mnou líbat! A mně to chybí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: láska erotika vztah sex líbání partner

preventan-mimiforum-banner

Vztahů, ve kterých líbání vymizí, je mnohem více, než by se mohlo zdát. Muži totiž nemají zdaleka takovou potřebu líbat se jako ženy. To ale neznamená, že by partnerku přestali mít rádi, nebo si našli jinou.

Diskutujte: Chybělo by vám, kdyby se z vašeho vztahu vytratilo líbání?„Partner líbal krásně a vášnivě, ráda na to vzpomínám. Bohužel vzpomínky jsou to jediné, co mi zůstalo. Po pěti letech vztahu už se nelíbáme vůbec. Moc mi to chybí, ale partnerovi je to jedno. Dáme si maximálně letmou pusu, ale líbání jako takové je pryč. Řekla jsem mu, že tak žít nechci, že si nedovedu představit zbytek života bez líbání. A víte, co mi na to odpověděl? Že chlapi se přece nelíbají, prý je to zženštilé. Nevím, co si o tom myslet, ani jak reagovat. Mám ho ráda a nechci odejít kvůli líbání,“ říká Martina (35).

Líbání je pryč? Muži to neřeší!

Nelíbá mě, tak už mě nemiluje! To je první věc, která ženám prolétne hlavou, když se z jejich vztahu vytratí líbání. Jenže tak to většinou vůbec není. Muži nemají takovou potřebu mazlit se, líbat, nejsou tak emocionálně založení jako ženy. Líbání zkrátka nepotřebují k životu. Po pár letech vztahu jim nepřijde divné, když se s partnerkou nepolíbí.

Zatočte s rutinou a provokujte ho sex-a-vztahy-nechce-se-se-mnou-libat-2-ing

Odborníci ale říkají – na vztah jsou dva, a tak jej prostě do rutiny nesmíte nechat spadnout. Buďte aktivní vy, hledejte nové podněty, zkuste mu pustit erotický film, kde se pár vášnivé líbá a nenápadně ho napodobte. Pokud je důvodem, proč se s vámi přestal líbat, stereotyp a rutina, můžete to snadno zvládnout sama.

Vztah bez polibků: Nevoní vám z úst!

Možností, proč se líbání z vašeho vztahu vytratilo, může být víc. Proto je dobré si s partnerem promluvit a zjistit, proč vás najednou odmítá. Existuje řada případů, kdy partnerce – vlivem nemoci nebo konzumace nevhodného jídla – z úst tak nelibě vonělo, že to muže od líbání odradilo. Partner se nejdřív odtahoval, poté se přestal líbat úplně.

Může to jít i bez líbání

Vztah bez líbání může dobře fungovat. Pokud vyhovuje oběma. Neznamená, že by měl muž milenku, ani to, že by vás nemiloval. Muži většinou líbání jako důkaz lásky nepotřebují, a když se k němu vůbec rozhoupou, tak ho berou jako předehru před sexem. Problém nastane v případě, že jednomu z páru polibky chybí. V takovém případě je na místě vše začít řešit. A také říct partnerovi důvody, proč se líbat.

MIMIFORUM doporučuje:

Důvody, proč se líbat

● Budete zdraví. Vědci jsou přesvědčeni, že líbání je prevencí proti nemocem. Posiluje totiž imunitu, a díky tomu tělo chrání před bacily a viry.
● Budete žít déle. Američtí vědci přišli se zajímavým zjištěním. Lidé, kteří se pravidelně líbají, žijí v průměru o pět let déle. A zvlášť to platí u mužů!
● Nebude vás nic bolet. Sliny obsahují substance, které nejenže urychlují hojení ran, ale také tiší bolest.
● Budete mít nižší tlak a cholesterol. Vědci prokázali, že dlouhý vášnivý polibek má i další blahodárný vliv na zdraví – snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi.
● Nebudete mít vrásky. Při líbání se zapojuje velká část obličejových svalů, které se tak posilují. Díky tomu se může zlepšit stav vaší pleti a vrásky mohou být méně viditelné.
● Budete mít zdravé zuby. Je prokázáno, že líbání prospívá i zubům. Zvyšuje se při něm totiž tvorba slin, které chrání před tvorbou zubního kazu.
● Zhubnete. Za minutu líbání spálíte až 26 kalorií. Čím vášnivější polibek, tím lépe.

Text: lju
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse