banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nechce se mnou spát. Rady sexuologa!

20. ledna 2016

Nechce se mnou spát. Rady sexuologa!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: potíže s erekcí sexuolog nechuť milenka sex

preventan-mimiforum-banner

Když s vámi partner přestane spát, značí to nějaký problém. Aby vztah fungoval, je třeba najít řešení, a proto jsme se na názor a cenné rady zeptali sexuologa.

Diskutujte: Zašla byste s partnerem k odborníkovi, kdyby vám to v sexu začalo skřípat?


Většinou se říká, že v posteli sex odmítá žena a je to ona, kdo si stěžuje na bolesti hlavy a vymýšlí nejrůznější výmluvy. Jenže praxe je úplně jiná. Spousta zástupkyň něžného pohlaví si stěžuje na pravý opak – ten, kdo se v ložnici vyhýbá sexu, je muž!

Nechuť k sexu má řadu příčin

O tom, proč se může stát, že s vámi partner přestane spát, jsme už psali. Nyní jsme si ale na radu pozvali sexuologa. „Nechuť k sexu může mít řadu příčin, některé jsou společné oběma pohlavím – nemoc, únava, stres, potíže ve vztahu. Jiné se týkají více žen. Například obtíže s dosahováním orgasmu, snížené zvlhčení pochvy, premenstruální tenze, kojení, hormonální antikoncepce apod. U mužů se za nechutí zhusta skrývají třeba potíže s erekcí,“ líčí problém MUDr. Ondřej Trojan z pražské TH kliniky.

Častá potíž: Problémy s erekcí sex-a-vztahy-nechce-se-mnou-spat-2-ing

Podle něj obecně platí, že kolik je lidí, tolik může být příčin, proč vám to v posteli nefunguje. Mezi velmi častý problém u mužů patří již zmíněné problémy s erekcí. „Je jasné, že třeba právě taková dysfunkce, jako je porucha erekce, muže zbaví chuti na sex velmi spolehlivě,“ říká lékař. V tom případě by ale muž neměl otálet s návštěvou odborníka, protože za ní může být i některé z vážných onemocnění.

Má milenku! Nemusí to být pravda

Ženy však nejčastěji napadne jediný důvod – má milenku! Pozor ale na ukvapené závěry. Ne vždy je to pravda a partnera můžete osočit neprávem. „Pokud je muž sexuálně angažován jinde než u partnerky či manželky, dosti často ztrácí zájem doma. To je ostatně to, co většinu žen napadne jako první podezření. Mnohdy je ale pravda úplně jiná – třeba deprese, která není laikem snadno rozeznatelná,“ vysvětluje doktor Trojan. Podezírat muže, který ztrácí zájem o sex, ihned z nevěry, tedy rozhodně není správným řešením.

Další důvod nezájmu: Internet

Důvodů partnerova nezájmu o sex může být spousta, a dokonce takových, které by vás ani nenapadly. „Množí se příběhy, v nichž je například jeden z partnerů, častěji muž, jistým způsobem závislý na internetu a odbývá si svou potřebu masturbací,“ říká sexuolog.  Pak je logické, že o další sex s partnerkou už nemá zájem…

Sexuální zanedbávání? To je na rozvod!

Sex je důležitou součástí každého vztahu, a tak pokud vám to v posteli přestane fungovat, je na čase zbystřit a hledat, jak z toho ven. „Sexuální nezájem je něco, co by partneři měli řešit spolu. Vyplácí se společně navštívit někoho z odborníků, nejlépe sexuologa či párového terapeuta. Pokud se partner zdráhá, pak je nezbytné, aby žena vyhodnotila kvalitu celého vztahu a rozhodla se, zda v něm chce vůbec zůstat. Sexuální zanedbávání bylo totiž již podle Starého zákona legitimním důvodem rozvodu,“ říká doktor Trojan.

Málokterému páru se však hned chce běžet k sexuologovi. Proto jsme zjišťovali, co můžete zkusit udělat sama. Přinášíme pět tipů odborníka, jak reagovat, když s vámi partner najednou spát přestane. Vyzkoušejte je, a pokud vám nepomohou, pak vám opravdu jiné řešení, než návštěva odborníka, nezbývá. A to za záchranu vztahu přece stojí!

MIMIFORUM doporučuje:

5 tipů, co udělat před tím, než se vydáte k odborníkovi

Radí sexuolog MUDr. Ondřej Trojan, TH klinika
● Nabídněte partnerovi, zda by s vámi chtěl shlédnout nějaký erotický film.
● Zkuste navrhnout, že si budete povídat o svých erotických fantaziích.
● Pozvěte ho, když budete mít chuť masturbovat, aby byl u vás.
● Navrhněte společnou návštěvu sexshopu a koupi nějakých hraček či pomůcek.
● Zeptejte se ho, co mu ve vašem partnerském sexuálním životě schází.
„A když nic nepomůže, tak na to sami asi nestačíte,“ uzavírá doktor.

Text: lju
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:01 01.11.2016 - Kamila -

Re: Re: Re: ja

Super jsem rada ze jsem mohla pomoct preji hodne stesti a at se vam dari
14:46 24.10.2016 - Janicka -

Re: Re: ja

Aha dekuji moc za radu. Asi si to nejdrive poradne procteme a najdeme si nejake recenze at nekupujeme zajice v pytli. Ale urcite se na to mrkneme a kdyztak poridime 
14:15 21.10.2016 - Kamila -

Re: ja

Dobry den jano, verim ze je to pro vas obtizne ja jsem se koukala na internetu a narazila jsem na facebooku na produkt aphrodisie. Tak se na to mrknete 
14:05 17.10.2016 - Janicka -

ja

Mou osobni zkusenosti co se tyce tohoto tak je velmi velky problem o tomto mluvit jsem hodne stydliva, ale prekonala jsem se a s manzelem jsme nejake problemy probrali a koukame ted po internetu na nejaky nejlepe prirodni produkt na posileni chuti k sexu jak pro me tak pro neho a vyzkousime to. prosime o doporuceni pokud s timto mate nekdo zkusenosti?
19:11 04.02.2016 - stanislav -

Bez nadpisu

A co kdy s je to obráceně ja bych měl zájem sní o tom mluvit ale ona nechce

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa