vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechce se mnou spát. Rady sexuologa!

20. ledna 2016

Nechce se mnou spát. Rady sexuologa!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: potíže s erekcí sexuolog nechuť milenka sex

preventan-mimiforum-banner

Když s vámi partner přestane spát, značí to nějaký problém. Aby vztah fungoval, je třeba najít řešení, a proto jsme se na názor a cenné rady zeptali sexuologa.

Diskutujte: Zašla byste s partnerem k odborníkovi, kdyby vám to v sexu začalo skřípat?


Většinou se říká, že v posteli sex odmítá žena a je to ona, kdo si stěžuje na bolesti hlavy a vymýšlí nejrůznější výmluvy. Jenže praxe je úplně jiná. Spousta zástupkyň něžného pohlaví si stěžuje na pravý opak – ten, kdo se v ložnici vyhýbá sexu, je muž!

Nechuť k sexu má řadu příčin

O tom, proč se může stát, že s vámi partner přestane spát, jsme už psali. Nyní jsme si ale na radu pozvali sexuologa. „Nechuť k sexu může mít řadu příčin, některé jsou společné oběma pohlavím – nemoc, únava, stres, potíže ve vztahu. Jiné se týkají více žen. Například obtíže s dosahováním orgasmu, snížené zvlhčení pochvy, premenstruální tenze, kojení, hormonální antikoncepce apod. U mužů se za nechutí zhusta skrývají třeba potíže s erekcí,“ líčí problém MUDr. Ondřej Trojan z pražské TH kliniky.

Častá potíž: Problémy s erekcí sex-a-vztahy-nechce-se-mnou-spat-2-ing

Podle něj obecně platí, že kolik je lidí, tolik může být příčin, proč vám to v posteli nefunguje. Mezi velmi častý problém u mužů patří již zmíněné problémy s erekcí. „Je jasné, že třeba právě taková dysfunkce, jako je porucha erekce, muže zbaví chuti na sex velmi spolehlivě,“ říká lékař. V tom případě by ale muž neměl otálet s návštěvou odborníka, protože za ní může být i některé z vážných onemocnění.

Má milenku! Nemusí to být pravda

Ženy však nejčastěji napadne jediný důvod – má milenku! Pozor ale na ukvapené závěry. Ne vždy je to pravda a partnera můžete osočit neprávem. „Pokud je muž sexuálně angažován jinde než u partnerky či manželky, dosti často ztrácí zájem doma. To je ostatně to, co většinu žen napadne jako první podezření. Mnohdy je ale pravda úplně jiná – třeba deprese, která není laikem snadno rozeznatelná,“ vysvětluje doktor Trojan. Podezírat muže, který ztrácí zájem o sex, ihned z nevěry, tedy rozhodně není správným řešením.

Další důvod nezájmu: Internet

Důvodů partnerova nezájmu o sex může být spousta, a dokonce takových, které by vás ani nenapadly. „Množí se příběhy, v nichž je například jeden z partnerů, častěji muž, jistým způsobem závislý na internetu a odbývá si svou potřebu masturbací,“ říká sexuolog.  Pak je logické, že o další sex s partnerkou už nemá zájem…

Sexuální zanedbávání? To je na rozvod!

Sex je důležitou součástí každého vztahu, a tak pokud vám to v posteli přestane fungovat, je na čase zbystřit a hledat, jak z toho ven. „Sexuální nezájem je něco, co by partneři měli řešit spolu. Vyplácí se společně navštívit někoho z odborníků, nejlépe sexuologa či párového terapeuta. Pokud se partner zdráhá, pak je nezbytné, aby žena vyhodnotila kvalitu celého vztahu a rozhodla se, zda v něm chce vůbec zůstat. Sexuální zanedbávání bylo totiž již podle Starého zákona legitimním důvodem rozvodu,“ říká doktor Trojan.

Málokterému páru se však hned chce běžet k sexuologovi. Proto jsme zjišťovali, co můžete zkusit udělat sama. Přinášíme pět tipů odborníka, jak reagovat, když s vámi partner najednou spát přestane. Vyzkoušejte je, a pokud vám nepomohou, pak vám opravdu jiné řešení, než návštěva odborníka, nezbývá. A to za záchranu vztahu přece stojí!

MIMIFORUM doporučuje:

5 tipů, co udělat před tím, než se vydáte k odborníkovi

Radí sexuolog MUDr. Ondřej Trojan, TH klinika
● Nabídněte partnerovi, zda by s vámi chtěl shlédnout nějaký erotický film.
● Zkuste navrhnout, že si budete povídat o svých erotických fantaziích.
● Pozvěte ho, když budete mít chuť masturbovat, aby byl u vás.
● Navrhněte společnou návštěvu sexshopu a koupi nějakých hraček či pomůcek.
● Zeptejte se ho, co mu ve vašem partnerském sexuálním životě schází.
„A když nic nepomůže, tak na to sami asi nestačíte,“ uzavírá doktor.

Text: lju
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
12:26 01.12.2018 - lenka -

prosba

dobry den…prosím o pomoc… co mam delat kdyz přítely pořád stojí? kdykoliv na mě sáhne tak mu stojí. hlavne chce sex 4 az 5 krat denně.
17:01 01.11.2016 - Kamila -

Re: Re: Re: ja

Super jsem rada ze jsem mohla pomoct preji hodne stesti a at se vam dari
14:46 24.10.2016 - Janicka -

Re: Re: ja

Aha dekuji moc za radu. Asi si to nejdrive poradne procteme a najdeme si nejake recenze at nekupujeme zajice v pytli. Ale urcite se na to mrkneme a kdyztak poridime 
14:15 21.10.2016 - Kamila -

Re: ja

Dobry den jano, verim ze je to pro vas obtizne ja jsem se koukala na internetu a narazila jsem na facebooku na produkt aphrodisie. Tak se na to mrknete 
14:05 17.10.2016 - Janicka -

ja

Mou osobni zkusenosti co se tyce tohoto tak je velmi velky problem o tomto mluvit jsem hodne stydliva, ale prekonala jsem se a s manzelem jsme nejake problemy probrali a koukame ted po internetu na nejaky nejlepe prirodni produkt na posileni chuti k sexu jak pro me tak pro neho a vyzkousime to. prosime o doporuceni pokud s timto mate nekdo zkusenosti?

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse