banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Nechce nosit rovnátka. Mám to nechat být?

2. října 2016

Nechce nosit rovnátka. Mám to nechat být?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: puberta úsměv fixace křivé zuby Rovnátka zuby

preventan-mimiforum-banner

Pro křivé či špatně rostlé zuby jsou rovnátka přímo vysvobozením. Jenomže pokud máte dítě v pubertě, nebude asi příliš nadšené. Řada z nich je dokonce rovnátka odmítá nosit! 

Diskutujte: Nosily vaše děti dobrovolně rovnátka?


„Dceři je třináct, cloumá s ní puberta a domluvit se s ní dá jen stěží. Má bohužel nepěkné křivé zuby a doktor jí doporučil rovnátka. Ona je ale důrazně odmítá, protože by prý nemohla mezi lidi a cítila by se trapně. Nevím si s ní rady. Ráda bych, aby měla zuby pěkné, ale nedá si vůbec nic říct,“ mluví o zkušenosti s rovnátky u dcery Natálie (40).

Syn rovnátka odmítá. Mám to nechat být?

Kdo by nechtěl mít krásný a zářivý úsměv! Alespoň to si myslí dospělí, jenomže jejich děti v pubertě na to často neslyší. Je jim zcela jedno skoro vše, co říkají rodiče a rovnátka nejsou výjimkou. „Ze syna už jsem zoufalá. Je mu čtrnáct, má strašně křivé zuby a jedinou možností jsou pro něj fixní rovnátka. On je ale úplně nepříčetný. Prý chlapi něco takového nenosí a nikdy ho k tomu nedonutím. Mám to nechat být, ať se v dospělosti rozhodne sám?“ ptá se Miriam (43).

Rovnátka a děti: Lepší je, když spolupracují deti-a-rodina-nechce-nosit-rovnatka-2-ing 

S dětmi a nošením rovnátek je to těžké. Jen málokterý teenager po nich přímo prahne, a pokud mu je necháte dát proti jeho vůli, může dojít k řadě problémů. Pokud dítě rovnátka odmítá, zkuste ho motivovat a vysvětlit, proč jsou pro ně ideální. Když vůbec nic nezabere, nechejte to chvíli být a k tématu se vraťte později. Aby vše mělo efekt jak má a nezanechalo následky na psychice ani zubech, které se musí čistit speciálním kartáčkem, je mnohem lepší, když dítě spolupracuje. Možná se brzy objeví spolužák s rovnátky a bude je chtít také. A když ne, nezoufejte. Zuby si nechávají běžně rovnat i dospělí lidé.

MIMIFORUM radí:

Jak děti přesvědčit, že rovnátka jsou ideální

  • Budou mít krásný úsměv jako hvězdy z filmového plátna.
  • Budou blíže idolům, kteří rovnátka také nosí – dlouho se jimi pyšnila např. Ewa Farna, v zahraničí pak Justin Bieber, Cameron Diaz, Angelina Jolie, či Gwen Stefani.
  • Budou jedineční a nikdo je nepřehlédne. Navíc si mohou pořídit speciální barevné gumičky a rovnátka barevně oživit tak, aby to šlo k jejich stylu.
  • Budou originální – piercing či šperky může mít každý, rovnátka ale ne.
  • V dospělosti pak budou mít méně problémů se zuby, nebudou se jim tolik kazit.
  • Až si jednou budou hledat vhodného partnera, pochopí, že s rovnými zuby se budou líbit více.

MIIFORUM zjistilo:

Jaká existují rovnátka?

Fixní – Jsou nejčastějším používaným druhem rovnátek. Na zuby se upevňují napevno a nosí se ve dne, v noci, zhruba dva roky. Většinou se pod nimi zuby krásně srovnají, ale je třeba dbát na ústní hygienu, jinak se zuby mohou kazit.

Snímací – Dnes už se používají méně a spíše u drobnějších vad chrupu. Dají se v případě potřeby sundat, například při jídle, sportu či čištění zubů, ale léčba trvá déle a je třeba na ně nezapomínat a nosit je pravidelně.

Neviditelná – Zajímavou, avšak finančně mnohem náročnější variantou, jsou neviditelná rovnátka, která se dávají z vnitřní strany chrupu. Na pohled tedy skutečně nejsou vidět, ale musí se vyrobit přesně na míru, a i přesto mohou způsobit oděrky, větší bolestivost a u někoho i šišlání.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa