vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nechce mi chodit na nočník! Co s tím?

21. ledna 2016

Nechce mi chodit na nočník! Co s tím?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: pleny učení na nočník pomočování děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Každé dítě je jiné. Jedno se naučí chodit na nočník v roce a půl, jiné ve třech letech. Neznamená to ale, že by bylo špatné. Jak ho k chození na nočník přimět?

Actilac Baby

ActiLac baby přispívá k obnovení přirozené střevní mikroflóry, a tím ke zlepšení narušeného fungování střev a zažívání. Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů probiotik. Ve srovnání se zakysanými mléčnými výrobky, v nichž se tyto tělu prospěšné bakterie vyskytují také, zajišťují doplňky stravy mnohem vyšší počet bakterií i rozmanitost kmenů. Upravují fungování nejen střev a zažívání, významně podporují imunitní systém. Zažívací obtíže mohou nastat zejména při užívání antibiotik či při jakékoli změně ve složení stravy dítěte. Výživa dítěte (kojení, umělá výživa, přechod na běžnou stravu) má významný vliv na složení střevní flóry. ActiLac baby upravuje střevní a zažívací obtíže, jako je například průjem, zácpa, bolest bříška, nadýmání, nechutenství apod.

actilac-baby-20-10-prekvapeni-guma-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Diskuze: Jak se podařilo vám přimět dítě chodit na nočník?


„Cože, má dva roky a ještě má plínky? Naše Amálka chodila na nočník od osmi měsíců,“ můžete si vyslechnout od jiné maminky v dětském koutku, pokud uvidí, jak má vaše dítě plenu. Jenže taková tvrzení je třeba brát s rezervou. Každé dítě je jiné, a to i v případě učení na nočník. Zralé je totiž pokaždé v jinou dobu. Jsou děti, které jsou bez plenek od roku a půl, jiné je mají i ve třech letech, některým zůstávají jen na noc. Neznamená to, že by dítě bylo neschopné či opožděné, nebo jeho maminka líná. Všechno chce svůj čas – i chození na nočník.

Nočník se nesmí uspěchat

Zatímco dřív se děti posazovaly na nočník hned, jak se naučily sedět, dnes je tomu jinak. Odborníci jsou přesvědčeni, že dítě k tomu, aby pochopilo, co se po něm chce, dozraje nejdříve po 18. měsíci. Neurologové dokonce říkají, že až po 21. měsíci. Vše je ale individuální, a nic se nemá uspěchat. Jinak totiž hrozí, že se dítě začne pomočovat znovu. Odborníci varují, že pokud dítě začne na nočník chodit příliš brzy, když na něj není zralé, může svou potřebu znovu přestat ovládat, třeba kolem třetího roku.

MIMIFORUM doporučuje:

Co dělat, když dítě nechce chodit na nočník

● Nenuťte ho. Tím, že dítě budete na nočníku násilím držet, ho k samostatnosti nepřinutíte. Pokud nočník odmítá, schovejte ho a za nějakou dobu to zkuste znovu.
● Chvalte ho. V případě jakéhokoli úspěchu dítě chvalte. V žádném případě se nedoporučuje dítě trestat, pokud se mu to nepodaří, nebo se vyprázdní vedle nočníku.
● Zkuste hrací nočník. Některé maminky si pochvalují nočníky, které při úspěšném pokusu zahrají melodii. Děti tím motivují k tomu, aby na něj chodily. Neplatí to však zdaleka u všech capartů. Může jít i o zbytečnou investici.
● Zajděte na návštěvu. Další osvědčená rada maminek. Řada z nich se shoduje na tom, že se jejich dítě začalo o nočník zajímat, jak vidělo vrstevníka, který na nočník úspěšně chodil a byl za to chválen. Platí to ale až u větších dětí.
● Zkuste záchod s redukcí. Někdy se stane, že dítě na nočník nechce ani za nic, ale na velký záchod se jít nebrání, protože to vidí u dospělých. Kupte mu redukci na WC a schůdek a vyzkoušejte to. Možná dítě nočník přeskočí a bude chodit rovnou na toaletu.
● V létě bez plen. V teplém počasí je ten pravý čas na první trénování. Dítě nechejte bez plenek, nakupte zásobu pěkného spodního prádla a nechejte ho běhat v něm. V mokrém prádle se jen málokterému dítěti líbí, a tak si dříve uvědomí, že je lepší jít na nočník. Dobrým pomocníkem mohou být i tréninkové plenkové kalhotky.

MIMIFORUM zjistilo: deti-a-rodina-nechce-chodit-na-nocnik-1-ing

Jak poznat, že je dítě připravené na nočník

● Je nespokojené v mokré, anebo špinavé plence, dává to najevo.
● Dává najevo, že potřebuje na toaletu, nebo že ji právě dokončilo.
● Plenka vydrží být suchá minimálně 3 hodiny.
● Když potřebuje na velkou, ztichne, najde si klidné místo a do plenky potřebu vykoná.
● Zajímá se o nočník nebo o záchod.

MIMIFORUM doporučuje:

Pokud dítě nechce chodit na nočník přes den do tří let, poraďte se s pediatrem na tříleté prohlídce. Plenka na noc se většinou považuje za normální do čtyř až pěti let.

Text: asm
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse