vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nečekané komplikace: Jeho děti jsou pro něj víc, než já!

27. srpna 2014

Nečekané komplikace: Jeho děti jsou pro něj víc, než já!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: nevlastní rodiče žárlivost vztah děti rodina

preventan-mimiforum-banner

Situace, že partner upřednostňuje své děti před novou partnerkou, je častější, než se zdá. V tom případě je třeba zavčas hledat řešení, snažit se nežárlit a nedávat ultimáta.

Betakaroten Farmax

·     Doplněk stravy, který obsahuje 6 mg aktivní látky Betakarotenu.
·    Obsahuje osvědčenou aktivní látku.
·    Betakaroten je významný karotenoid.

betakaroten

Doplněk stravy

Více ZDE

„Byla jsem několik let rozvedená, bezdětná a nedoufala už, že bych se mohla znovu zamilovat. Pak jsem potkala muže, který mi změnil život. Nevadilo mi, že má dvě děti z předchozího manželství a neviděla jsem v tom žádnou komplikaci. Bohužel se pak ukázal opak. Děti u nás byly neustále, vše se dělalo podle nich, s ničím nepomohly a já měla skákat, jak pískají. Je bral na výlety, mě nechával doma s tím, že mám uklízet, vařit, prát. Najednou mi došlo, že jsem pro něj jen levná služka. Že jeho děti jsou pro něj víc, než já,“ svěřuje se Helena (31), která nakonec od partnera odešla.

 

Dala jsem mu na výběr. Odešel!

O tom, že v podobné situaci není sama, svědčí i další příběhy. „Když jsem se zamilovala do muže se třemi dětmi, nenapadlo by mě, jaký nastane problém. Dvě z nich už byly dospělé, třetí v pubertě. Jenže jak se ukázalo, všechno bylo jinak. Dětem jsem vadila, dělaly mi naschvály, z tatínka tahaly peníze a on jim vše ochotně dával. Když se mi to nelíbilo, začaly ho očkovat proti mně. Dala jsem mu na výběr – buď to vyřeší, nebo odcházím. A výsledek? Řekl mi, že děti jsou pro něj přednější. Zůstala jsem sama a nakonec jsem za to ještě ráda,“ vypráví Jolana (38).

 

Co dělat, když své děti upřednostňuje sex-a-vztahy-necekane-komplikace-ii-sxc-nahled

Dostat se do podobné situace není vůbec těžké. Zdaleka ne každý pár, ve kterém jsou děti z bývalých vztahů, má to štěstí, že se sžije dohromady a dokonale jim to klape. Sžít se a dohodnout s nevlastními dětmi není snadné. A ještě horší je, pokud je partner jednoznačně upřednostňuje. Před novou partnerkou i před dětmi. Co pak?

 

-          Zkuste se dohodnout.

První a základní pravidlo zní: Zkuste se domluvit. V klidu si sednout, popovídat si, vzájemně si sdělit, co vás trápí a co od vašeho společného žití očekáváte. Nebojte se svěřit partnerovi s tím, co vám vadí, pokuste se společně najít řešení.

 

-          Stanovte si pravidla.

Pokud to s nevlastními dětmi nefunguje tak, jak byste si představovala, stanovte si pravidla. Domluvte se s partnerem na tom, jak budete trávit volný čas, zkuste jej spravedlivě rozdělit mezi jeho děti a vás samotné. Domluvte se i na finančních otázkách a hospodaření. Zvlášť, pokud vidíte, že k dětem jdou velké finance, zatímco u vás doma chybí.

 

-          Nežárlete na děti, nesoupeřte s nimi.

Nejhorší, co můžete udělat je, že na děti budete žárlit a dávat to okatě najevo. Pokud s nimi budete soupeřit, pamatujte, že to budete s největší pravděpodobností vy, kdo prohraje. Snažte se najít k dětem vztah, být jim kamarádkou, ne rivalkou. I za cenu kompromisů.

 

-          Hledejte klady, ne zápory.

Častým problémem nevlastních rodičů je, že na partnerových dětech hledají jen samá negativa. Nic pozitivního na nich nevidí či spíše vidět nechtějí. S takovýmto přístupem se ale nemůžou divit, že k nim děti netíhnou a že ani u partnera nenajdou podporu. Přehnaná kritika tu může jen uškodit.

 

-          Nedávejte ultimáta.

Buď já, anebo tvoje děti. Jaký ortel si vynesete touto větou? U partnera, který na dětech z minulého vztahu visí, je to jasné. Budete to vy, kdo půjde. Proto velký pozor na ultimáta, mohla by se vám vymstít. Nevíte-li si rady a s partnerem není řeč, zkuste si promluvit s odborníkem a najít řešení.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
08:39 25.01.2019 - Lindy -

Ať si táhne za svýma harantama

Moje životní zkušenost zní: chlap, který je nezdravě závislý na svých dětech je prostě špatný chlap a nemá smysl si s ním vůbec nic začínat. Vždy budete ne na druhé, ale na desáté koleji, jeho děti budou mít tendence si z Vás dělat služku a pokud máte vlastní děti, nikdy o Vaše starat nebude, ale bude vyžadovat vaši péči o jeho děti. Takže. rada je, od počátku se držet stranou jeho rodiny, pokud bydlí sám nepřipustit, aby tam jeho děti chodily jako do holubníku a časem uvidíte, zda u něj máte stejné první místo jako jeho děti. A pozná se to rychle. A pokud ne, tak bič a rychle pryč. A hlavně, vše v klidu,nesoupeřte, nehádejte se, pokud to situace vyžaduje, zachovejte vždy klid, řekněte, co chcete vy a pokud Vás někam tlačí (třeba do společného trávení volného času s jeho dětmi), odejděte si za svojí zábavou. A taky pamatujte, že jde o peníze a to v první řadě. o jeho peníze pro pouze a jenom jeho děti.
05:25 20.12.2018 - Ja -

At tahne

za svyma fakanama

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse