vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nebezpečné svíčky: Ne vždy jde o romantiku!

10. prosince 2014

Nebezpečné svíčky: Ne vždy jde o romantiku!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: ftaláty olovo svíčka nebezpečí nemoc

preventan-mimiforum-banner

Svíčky k vánočnímu období jednoznačně patří, ale je třeba na ně dát dobrý pozor. Nejen, že díky nim můžete vyhořet, ale také si přivodit zdravotní problémy! 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

K adventu a vánočnímu období svíčky neodmyslitelně patří! Hoří všude, kam se podíváte – na adventních věncích, na slavnostně prostřených tabulích, ale i v oknech či jen tak, kdekoli v domě, pro ozdobu. Jenže světlo svíček vytváří nejen romantickou a kouzelnou atmosféru, ale může být i pořádně nebezpečné.

 

Pozor na požár!

O svíčky se můžete nejen popálit, ale velmi snadno od nich něco chytí a hořet začne dřív, než se nadějete. Proto je důležité vždy svíčky umístit na nehořlavý povrch a nikdy je nenechávat v bytě bez dozoru, či dokonce žhnout tehdy, když odcházíte, či jdete spát. Existuje nemálo případů, kdy byt vyhořel díky plápolající svíčce na adventním věnci! Nezdá se to, ale teplota rozpálené svíčky může dosáhnout až 850 0C.

 

Nebezpečí vonných svíček zdravi-a-krasa-nebezpecne-svicky-ii-sxc-nahled

Příjemně provoněný byt vůní dle libosti mohou zajistit aromatické svíčky. Jenže zde je další kámen úrazu. Dávejte dobrý pozor, co kupujete, radí odborníci. Některé totiž mohou být velmi nebezpečné. Do vzduchu totiž uvolňují chemikálie, které způsobují četné zdravotní problémy. Mohou vyvolat astmatický záchvat, způsobit nervové či imunitní potíže, či ohrozit plodnost.

 

Tip MIMIFORA:

Kupujte jen kvalitní svíčky!

Kupujete-li vonné svíčky, čtěte složení. Ideální je, jsou-li vyrobeny z 100% přírodního včelího vosku a éterických olejů. Vyhněte se svíčkám, které mají nejasný původ, není u nich uvedeno složení či jsou příliš levné. Pozor také na svíčky z tržnic. Opatrní buďte i u parafínových svíček, z nichž se může do ovzduší uvolňovat karcinogenní benzen, anebo látky, které prokazatelně škodí dýchacímu ústrojí (např. formaldehyd).

 

Tajemství svíček: Formaldehyd i olovo

O nebezpečí vonných svíček byl už napsán nejeden článek a byla s nimi provedena nejedna studie. Ukázalo se, že mohou obsahovat látky, které by nikdo nečekal. Například nebezpečné ftaláty, známé jako změkčovadla používaná při výrobě PVC. Některé svíčky s knotem s kovovým jádrem mohou uvolňovat olovo, a tak pokud byste je používala pravidelně, můžete si paradoxně přivodit otravu olovem.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Pozor i na gelové svíčky, zvlášť pokud pochází z Číny. I když jsou ve skleněném obalu a nebezpečí zdánlivě nehrozí, opak je pravdou. V listopadu upozornila ČOI na svíčku, jejíž obal ve chvíli, kdy se rozpálila, praskl a hrozil požár. Raději proto do svíček investujte a volte jen ty od renomovaných výrobců.

 

Text: mob

Foto: Sxc.hu

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse