vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nebezpečí kočárků: Co hrozí dětem?

3. dubna 2014

Nebezpečí kočárků: Co hrozí dětem?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: nebezpečí kočárky rakovina miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Některé kočárky mohou být pro děti velmi nebezpečné. Hrozí totiž řada zranění, a dokonce i pád celé korby. Z některých se navíc mohou uvolňovat karcinogenní látky v množství, které přesahuje povolené limity. 

ActiLac Baby

Přípravek byl odborně posouzen Českou pediatrickou společností jako vhodný pro děti od 1 roku.
·    Doplněk stravy.
·    Pro děti již od 1 roku.
·    Bezproblémové užívání u malých dětí (prášková forma).
·    Vhodný jako cestovní balení.
·    Obsahuje vyváženou kombinaci šesti kmenů živých mikroorganismů – laktobacilů a bifidobakterií. Množství těchto bakterií je 2,5×108 cfu/v 1 sáčku (cfu = colony-forming unit, tj. počet životaschopných mikroorganismů).

actilac-baby

Doplněk stravy

 Více ZDE


Dejte dobrý pozor, jaký kočárek pro své miminko vybíráte, varují odborníci. Některé totiž mohou dětem i ublížit! S varováním nad stále novými typy přichází pravidelně Česká obchodní inspekce. Zjistili totiž, že některé kočárky mají nebezpečnou konstrukci, která nevyhovuje a může hrozit vážný úraz či mají ostré hrany či nevhodné otvory v dosahu dítěte. Jiné zase škodí vysokým obsahem nebezpečných látek. Není tajemstvím, že většina z nich pochází z Polska či z Číny, ale mezi nebezpečnými se objevují i kočárky z vyspělých evropských zemí.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co u kočárků hrozí?

 

-          Zranění o ostré hrany a nechráněné hroty, které jsou pro dítě snadno v dosahu.

 

-          Sevření či stlačení končetiny dítěte, pokud jsou svěrná místa v dosahu dítěte.

 

-          Uvíznutí prstou u rukou, anebo chodidla v otvorech, které jsou v dosahu a v nevhodných velikostech.

 

-          Pád dítěte hrozí, je-li korba na konstrukci upevněná tak špatně, že může během času dojít k jejímu uvolnění a vyklouznutí. V tom případě hrozí velmi vážné zranění.

 

Ftaláty mohou vyvolat rakovinu deti-a-rodina-nebezpeci-kocarku-ii-sxc-nahled

Kromě nebezpečí úrazu hrozí u některých kočárků i další riziko. Dítěti se do těla mohou dostat nebezpečné látky, především ftaláty, jejichž norma je často vysoko nad povolený limit. Tyto karcinogenní látky se používají jak změkčovadla plastů a mimo jiné mohou způsobit rakovinu. Podle odborníků jsou paradoxně bezpečnější kočárky pro panenky, které musí jako hračky splňovat přísnější normy.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Další nebezpečné látky

Kromě ftalátů řada testů v některých kočárkách odhalila i další nebezpečné látky – polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU), emise formaldehydu či nebezpečné zpomalovače hoření. PAU patří mezi karcinogenní látky a mohou tedy vyvolat rakovinu. Jde o chemické látky, které jsou schopny u člověka změnit strukturu DNA a vyvolat změnu genetické informace. Právě to se může projevit vážnými onkologickými onemocněními.

 

Text: asm

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse