vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nebaví mě být matkou. Co teď?

22. září 2014

Nebaví mě být matkou. Co teď?

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: hraní matka nuda miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Nebaví vás být matkou? Pokud ještě dítě nemáte, možná jste k tomu ještě nedozrála. Máte-li už ale doma miminko, je na čase začít celou věc řešit. 

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

„V těhotenství jsem se na miminko těšila, i když jsem nikdy nebyla tou, která by bez vidiny dětí nemohla být. Jenže jak se miminko narodilo, zjistila jsem, že mě nebaví být matkou. Chci chodit mezi lidi, aktivně žít, jenže dítě mi to nedovolí. Kojit, přebalovat, chovat, převlékat, to mě prostě nebaví. Teď ale nevím, co s tím,“ svěřuje se Irma (22).

 

Nesnáším pískoviště a herny!

„Své dítě sice miluji, ale matkou mě být nebaví. Neumím si s ním hrát, ani mě to neláká. Nesnáším vysedávání na pískovišti či v dětských hernách. Nechci vykládat s matkami, které o ničem jiném než o problémech svých dětí nemluví. Prostě mě nebaví být matkou. Nevím, zda to ještě přijde, jestli jsem třeba nezralá, ale nevím si s tím rady,“ vypráví podobný příběh Simona (24).

 

Každou třetí nebaví hraní s dětmi

Pokud vás nebaví hrát si se svým dítětem, vězte, že to není nic divného a nejste v tom sama. Podle průzkumu, který proběhl ve Francii a ve Velké Británii, minimálně 30 % rodičů tvrdí, že hrát si s dítětem je jedna velká nuda. Na tom, že stavět bábovičky na písečku pro vás není žádná zábava, zkrátka nic není. Jsou matky, které k tomu mají vztah, jiné zase ne. Neznamená to ale, že by byly automaticky špatné.

 

Role matky mě nebaví

„Nechci přebalovat, kojit, krmit, být nevyspalá, chodit ve vytahaných teplácích, neustále se v noci budit. Role matky mě prostě nebaví. Chci si v klidu užívat života, starat se sama o sebe, chodit pěkně oblékaná. To ale neznamená, že bych neměla ráda děti. Možná jsem ještě nedospěla k tomu, že bych je měla mít. Možná se to časem zlomí. Nutit se ale teď mermomocí do dětí, a pak trpět mi nepřipadá správné,“ svěřuje se Agáta (25).

 

Život bez miminka? Ne!

Co dělat, pokud vás role matky nebaví? Záleží na tom, v jaké jste pozici. Pokud ještě děti nemáte, nic vám nestojí v cestě jejich plánování odložit a nenutit se do nich. Za pár let možná budete úplně někde jinde a naopak si nebudete moct představit život bez miminka. Počkejte, až vám začnou tikat biologické hodiny. Scházejte se s kamarádkami, které už děti mají. Časem i vy dospějete k tomu, že mít miminko není jen povinnost, ale i zábava.

 

Psycholog není odstuda tema-tydne-nebavi-me-byt-matkou-ii-sh-nahled

Máte-li ale už malé dítě a nebaví vás to, je problém mnohem větší. Zkuste nejprve vše rozebrat s kamarádkou, maminkou či s partnerem. Podělte se o své starosti, možná vám to pomůže. Zapátrejte po příčině, proč vás to netěší. Nejste hravý typ? Je to pro vás příliš jednoduchá zábava? Pokud s problémem nehnete, uvědomte si, že není ostudou vyhledat pomoc psychologa. Může vám poradit, jak vyzrát na vaše trápení, kterým ubližujete nejen sobě, ale hlavně miminku. Možná se na věc začnete dívat trochu jinak a všem vám to prospěje.

 

Tip MIMIFORA:

Nejste hravý typ? Nevadí. Máte zase jiné přednosti. Zauvažujte, co byste svému dítěti mohla dát právě vy. Nemusíte si s ním stavět bábovičky na písku. Až povyroste, jistě se najde věc, ve které budete mít společnou řeč a stanou se z vás »parťáci«.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse