vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nealko nápoje, se kterými vážně nezhubnete

21. dubna 2015

Nealko nápoje, se kterými vážně nezhubnete

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: koktejl nápoj pití káva hubnutí alkohol dieta

preventan-mimiforum-banner

Zatímco alkoholu se při hubnutí doporučuje vyhnout, nebo jej omezit, jinak je tomu s nealkoholickými nápoji. Po kterých vážně nezhubnete, i když jste jinak změnila jídelníček?

O alkoholu se říká, že je nepřítelem diet. Zvlášť ve větším množství totiž může hubnutí zastavit. Navíc některé sladké likéry či koktejly jsou tak kalorické, že pokryjí i pětinu celkového denního příjmu. Jak je to ale s nealko nápoji. Se kterými vážně nezhubnete?

 

Nápoje s bublinkami

Jsou oblíbené, ale při dietě představují velký problém. Žízeň neuhasí, ale naopak ji podpoří. Kromě toho při pravidelné konzumaci zvětšují žaludek, a to může za to, že máte větší hlad, tudíž toho víc sníte.

 

Tip MIMIFORA:

Nápoje s obsahem oxidu uhličitého raději omezte a vyměňte za neperlivou vodu.

 

Minerálky s obsahem sodíku

Pozor na sodík! Pokud pijete minerálky, hlídejte si množství sodíku. O tom se totiž ví, že zadržuje vodu v těle, a tak hubnutí opravdu neprospívá. Pro pravidelný pitný režim proto vybírejte jen takové minerální vody, která obsahují max. 150 mg na litr.

 

Káva

O kávě se vedou různé debaty. Jedni říkají, že při dietě nevadí, jiní zase, že je nevhodná. Tady ale rozhodně platí – všeho s mírou. Pokud si dopřejete maximálně dva šálky denně a ke každému vypijete sklenici vody, káva vaší štíhlé linii neublíží. Dejte si ale raději černou, zapomeňte na cukr a nezapomínejte na vodu. Káva totiž tělo dehydratuje.

 

Slazené nápoje dieta-nealko-napoje-pri-hubnuti-ii-sh-nahled

Stačí přijít do obchodu a jsou kolem vás ze všech stran. Slazené a co nejvíce barevné nápoje a limonády. Jejich velkým problémem je nejen vysoké množství cukru, ale často i množství přidaných látek a barviv. Proto se vyplatí vždy číst pozorně etikety. Například taková sklenka džusu může obsahovat i 110 kcal a ovoce a vitaminy viděla jen zdálky. Podobně jsou na tom i jiné barevné nápoje. Dokonce i takové, které se tváří jako »light« často obsahují cukr. Velký pozor dejte na energy drinky – ty jsou přímo kalorickou bombou!

 

Jogurtové nápoje

Pozor na ně. To, že je nápoj jogurtový neznamená, že je tím pravým pro vaši štíhlou linii. Jogurtové nápoje mezi přátele diet rozhodně nepatří. Obsahují velké množství cukrů a tuků, proto se i zde velmi vyplatí sledovat údaje na obalech výrobků. Pití těchto nápojů při hubnutí omezte a vybírejte jen takové, které obsahují max. 0,5 % tuku.

 

Tip MIMIFORA:

Nealko koktejl s minimem kalorií?

Zkuste American Virgin!

Nealkoholický koktejl, který však skvěle chutná. V šejkru plném ledu zkombinujte malou sklenku broskvového džusu a sody, trochu pomerančového džusu a limonády. Pořádně protřepejte, nalijte do skleničky a ozdobte kolečkem citrónu. Právě jste si namíchala drink, který má pouhých 34 kalorií.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse