vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Návaly horka v parném létě. Jak na ně vyzrát a nezbláznit se?

14. července 2015

Návaly horka v parném létě. Jak na ně vyzrát a nezbláznit se?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: návaly horka Pocení menopauza léto hormony

preventan-mimiforum-banner

Tři čtvrtiny žen během menopauzy trápí návaly horka, a když se objeví v létě, je to ještě horší. Jak na ně vyzrát?

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

Kdo to nezažil, nepochopí, jak hrozně se žena musí cítit. Venku jsou tropické teploty a ona, místo toho aby si užívala vody a slunečních paprsků, se koupe ve vlastním potu. Přepadají ji totiž nesmírné návaly horka. Je propocená, stydí se mezi lidmi a vůbec neví, co s tím. Jak se s návaly horka v létě vypořádat?

 

Potkají tři čtvrtiny žen a sráží sebevědomí!

Návaly horka patří k velmi častým příznakům menopauzy a potkají až tři čtvrtiny žen kolem padesátky. Některé trápí méně, jiné více, ale obecně platí, že jsou velmi nepříjemné a ženě mohou na nulu srazit sebevědomí. Navíc to může znamenat i potíže ve vztazích – ať už partnerských či kolegiálních. Kdo by totiž stál mít vedle sebe ženu, ze které v jednom kuse teče pot. Proto je třeba se snažit vzniklé potíže co nejrychleji řešit.

 

Pozor na spouštěče

Dejte pozor, co jíte. Některé potraviny totiž návalům přímo nahrávají!  Jsou jimi především káva, alkohol a kořeněná jídla. V případě problémů je proto třeba se jim vyhnout. Naopak se vyplatí do jídelníčku v rozumné míře zařadit sóju. Její výtažky jsou součástí i mnoha doplňků stavy a soudí se, že obsahují rostlinné hormony, které pomáhají zmírnit příznaky menopauzy. Kromě toho se doporučuje ještě jedno – snižte příjem tučných jídel a omezte solení.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Návaly horka v létě bývají menší!

Pokud se děsíte návalů horka v parných dnech, nemusíte, říkají experti. Podle nich totiž návaly horka v létě bývají menší než v jiná roční období, což je dáno vysokými teplotami, při kterých se potíme zkrátka všichni a rozdíly mezi tělesnou a venkovní teplotou jsou minimální. To ženám v přechodu spíše ulevuje, než ubližuje. Je také prokázáno, že ženy v jižních státech, kde je tepleji, trpí návaly výrazně méně.

 

Zaměřte se na jídelníček

Kromě sóji jsou tu ještě další věci, které se vyplatí v případě menopauzy a návalů do jídelníčku zařadit. Doporučuje se zvýšit příjem selenu, který velmi příznivě působí proti návalům. Jezte maso, vejce, sýry, ale také ořech – výborné jsou například para ořechy. Nezapomínejte na dostatek vápníků a mléčné výrobky, jezte více luštěnin a ryb. Na návaly také příznivě působí červená řepa, také ji proto zařaďte do běžného jídelníčku.

 

Zkuste šalvěj zdravi-a-krasa-navaly-horka-v-lete-ii-sh-nahled

Jednou z nejúčinnějších bylinek proti pocení je šalvěj, protože podporuje stahování potních žláz.  Zkuste ji i při návalech! Lžíci sušených lístků dáte do šálku a přelijete vařící vodou. Louhujete deset minut, poté vypijete. Aby kúra byla účinná, měla byste denně vypít šalvěje až jeden litr. Pokud se vám více potí ruce a nohy můžete si z ní připravit lázeň. V tom případě do odvaru ze šalvěje přidejte trochu octa.

 

Nebojte se lékaře

Když nic nepomůže a návaly se nedají snést, vyhledejte lékaře. Může vám pomoc hormonální léčba, případně přírodní – pomocí fytoestrogenů. Proberte vše s odborníkem a nebraňte se pomoci, pokud jsou potíže příliš velké.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse