vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nástrahy vodních ploch. Co lze chytit ve vodě?

21. července 2015

Nástrahy vodních ploch. Co lze chytit ve vodě?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: sinice Chlamydie mykóza nemoc neplodnost sex voda

preventan-mimiforum-banner

Letní koupání je sice v horku příjemné, ale může vám přinést i řadu problémů. Snadno zde totiž můžete chytit nějakou nemoc, které se pak těžko zbavuje…

Vitamin C Farmax 1000 mg s vlákninou

  • Doplněk stravy, šumivé tablety.
  • Vitamin C přispívá k normální funkci imunitní systém a normálního energetického metabolismu.
  • Vitamin C přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání.
  • Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů, a kůže.
  • Výhoda šumivé formy.

Šumivé tablety s vitaminem C zajistí osvěžující nápoj příjemné chuti obohacený o vlákninu. 

produkty-nahled

Doplněk stravy

 

Více ZDE

Pozor na koupání, nechoďte do vody, o které nevíte, že je nezávadná. Některé problémy si tak můžete ušetřit. Třeba nepříjemné potíže, které způsobují sinice. Řada lidí je podceňuje, přitom mohou vést až k neplodnosti!

 

Sinice a infekce


Drobné rostlinné organismy najdete v některých řekách, jezerech či přehradách, vypadají sice nevinně, avšak je tomu právě naopak. U žen u žen způsobit poševní infekce, a dokonce i vést k neplodnosti. Hrozí z nich alergické reakce (vyrážky, rýma, zarudlé oči) i kožní problémy. V případě polknutí vody se objevují žaludeční a střevní problémy, bolesti hlavy i vážné jaterní problémy. Koupání ve vodě obsahující sinice se proto zásadně nedoporučuje.

 

Tip MIMIFORA:
Otestujte vodu na sinice!


Snadný test zvládnete sama. Naplňte PET lahev vodou z místa, v němž se chcete koupat. Nechejte alespoň 20 minut stát v klidu na světle. V případě, že se u hladiny vytvoří zelený kroužek tvořený zelenými organismy ve tvaru „sekaného jehličí nebo zelené krupice“ (a voda přitom zůstane čirá), jedná se z největší pravděpodobností o sinice. Jestliže zůstane voda zakalena rovnoměrně nebo se začne tvořit větší zákal u dna, půjde pravděpodobně o řasy. Více na www.sinice.cz.

 

Chlamydie


Chlamydie milují vlhké prostředí a dobře se jim v něm daří. Přenáší se kapénkovou cestou, většinou sice pohlavním stykem, ale není výjimkou, že je můžete chytit i v bazénu či na koupališti. Anebo třeba tím, že použijete cizí ručník. Mohou zůstat dlouho bez příznaků, přitom tělu škodit – a u žen velmi vážně. Často se odhalí až tehdy, kdy žena nemůže otěhotnět – stávají totiž za neplodností. Léčí se kombinací antibiotik, ale zbavit se jich může být běh na dlouho trať. Pokud se příznaky objeví, patří mezi ně bolestivý vřídek na pohlavních orgánech, častější močení a potíže při něm, výtok, bolestivější styk apod, je třeba ihned vyhledat gynekologa.

 

Vaginální mykózy zdravi-a-krasa-nastrahy-vodnich-ploch-ii-sh-nahled


Asi nejčastější problém, který ženy v létě trápí. A často si jej vozí právě z pobytu u vody a v mokrých plavkách. Kvasinkám se ve vlhku líbí, a tak na sebe příznaky nenechají dlouho čekat. Pálení, svědění, bílý hrudkovitý výtok jsou téměř jasným znamením, že mykóza je tu. Setká se s ní během života 75 % žen, řada z nich opakovaně. Jako první pomoc, anebo když nemůžete hned vyhledat lékaře, můžete zkusit volně prodejné přípravky z lékárny. Pokud nezaberou či se potíže horší, s návštěvou odborníka neotálejte.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse