vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Nápoje a hubnutí: Co je vhodné a co ne

18. září 2013

Nápoje a hubnutí: Co je vhodné a co ne

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: nápoj hubnutí alkohol dieta voda

preventan-mimiforum-banner

Při každé dietě je třeba dodržovat pitný režim. Ne všechny nápoje jsou pro něj ale vhodné. Přinášíme malý přehled, co pít a co naopak ne. 

Není pochyb o tom, že nevhodnějším nápojem při dietě je voda. Na alkohol se ale názory rozcházejí. Tvrdý alkohol se k pití rozhodně nehodí, ale s malým množstvím vína či piva to už tak jasné není. Jak je to tedy s nápoji při dietě?

Voda dieta-napoje-a-hubnuti-ii-sxc-nahled

Jednoznačně nejvhodnější nápoj, pokud držíte dietu. Dostatečný pitný režim pomáhá zabránit dehydrataci i zácpě, navíc snižuje pocit hladu. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň. Při hubnutí má voda ještě další funkci – odplavuje toxické látky, které se do těla dostávají z mizející tukové tkáně. Vhodná je voda z kohoutku i balené pitné vody, bez bublinek, a také některé středně mineralizované. Silně mineralizované vody je třeba ředit a pít jen jako doplněk k dalšímu pitnému režimu.

Džus

O ovocných džusech řada lidí soudí, že jsou z ovoce, a tedy zdravé a vhodné jako pitný režim. Pozor ale na to. Často obsahují velké množství cukru, a tím pádem i energie. Některé mohou být dokonce kaloričtější než slazené limonády a kola. Proto je třeba jejich příjem hlídat a ředit je vodou. Zajímavé je i srovnání vína a džusu. Jeden výzkumný americký tým totiž testoval, kdo zhubne více – zda ti, co cvičí a dají si sklenku vína, anebo ti kteří sportují, avšak abstinují a pijí džus. Překvapivý závěr zněl – shodili ti, kdo si dali sklenku vína. A pozor, v tomto případě musí být bílé.

Čaj

Vhodným nápojem při hubnutí je i čaj, ale opět záleží na tom, jaký pijete. Černý čaj není ideální pro vysoký obsah kofeinu. Přispívá totiž k dehydrataci. Naopak velmi vhodný je čaj zelený. Obsahuje totiž látky, které urychlují metabolismus a napomáhají ke spalování tuků. Pozor na kupované ledové čaje, které jsou kalorické a plné cukru. Raději si připravte tento nápoj doma.

Káva

Pití kávy při dietě není vhodné, říká se. Není to ale tak docela pravda. Pokud si dopřejete maximálně dva šálky denně a ke každému vypijete sklenici vody, káva vaší štíhlé linii neublíží. Je však třeba důsledně dbát na dostatečný pitný režim, protože káva zadržuje vodu v těle a dehydratuje.

Víno

Chcete-li zhubnout, zapomeňte na alkohol, řekne vám automaticky většina odborníků na snižování váhy. Jenže u vína to podle jiných není tak jednoznačné. Červené víno totiž obsahuje resveratrol, který se do něj dostává ze slupek modrých odrůd vinné révy. Jde o silný antioxidant, u nějž jsou prokázány nejen protirakovinné účinky, ale i schopnost bojovat s obezitou. Omezuje vznik a zabraňuje množení nových tukových buněk. Proto mnozí radí – jedna sklenka kvalitního vína denně může hubnutí prospět, ale množství se nesmí překračovat.

 

Zajímavost MIMIFORA:

Podle amerických vědců víno na hubnutí funguje. Alespoň to potvrdil pokus na lemurech. Když jim do jídla přidali resveratrol, zrychlil se jejich metabolismus o 29 % a energetický příjem se snížil o 13 %. Holandští vědci provedli podobný pokus na mužích. Ukázalo se, že ti, kteří pili víno, shazovali kila rychleji než abstinenti.

Pivo

Alkohol obecně se sice při dietách nedoporučuje, ale o pivu se ví, že podporuje trávení, což je při hubnutí velmi důležité. Navíc tělu dodá látky, které díky jednostranným dietám často postrádá. Bohužel ale nejde o nápoj bez kalorií. Jedno velké pivo jich obsahuje cca 210. Dvě malá piva denně by pro ženy měla být maximální denní dávka.

 

Tip MIMIFORA:

Odborníci tvrdí, že po pivu lze i hubnout. Aby se účinky dostavily, je třeba rozložit dané množství na celý den, nepít je zaráz po večerech a hlavně – pít pravidelně. Pokud to dodržíte, můžete prý shodit i dvě kila za první týden této kúry.


Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse