vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Na kole za vinaři: Moravské vinařské stezky

12. září 2014

Na kole za vinaři: Moravské vinařské stezky

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: vinařská stezka cyklista kolo víno

preventan-mimiforum-banner

Dobré pití, jídlo a výborné jídlo. A k tomu sport! To vše vás čeká, když se vydáte na některou z Moravských vinařských stezek.

Kolagen Farmax

· Obsahuje v 1 tobolce 85 mg účinné látky.
· Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu.

kolagen-nahled

Doplněk stravy

Více ZDE

Mikulovská vinařská stezka

Celková délka: 82 km

Nenáročná, převážně rovinatá trasa po Mikulovské oblasti, která vede i kolem řeky Dyje, rybníků a Novomlýnských nádrží. Jižní část prochází Lednicko-valtickým areálem, u kolonády na Rajstně nad Valticemi vystoupá do své největší nadmořské výšky. Odtud pokračuje atraktivním terénním úsekem v blízkosti hranic a do Nového Přerova sleduje signálku, vojenskou silnici podél bývalé železné opony. Netroufáte-li si na celý okruh, můžete si zajet např. z Mikulova do Brodu nad Dyjí (20 km), z Brodu nad Dyjí do Pavlova (21 km), z Pavlova do Lednice (15 km) či z Lednice do Mikulova (26 km). Všude na vás čekají oblíbené sklípky a vinařství.

 

Znojemská vinařská stezka

Celková délka: 165 km

Nejdelší vinařská stezka pro zdatnější cyklisty spojuje neuvěřitelných 55 vinařských obcí. Na své si zde přijdou milovníci různých terénu, a hlavně kvalitního bílého vína, které oblasti dominuje. Rovné  silniční úseky na vás čekají na severní části stezky, která začíná v Moravském Krumlově, klikaté stezky na vás čekají v blízkosti meandrů řeky Dyje. Pro zdatnější je tu národní park Podyjí a lesní partie severních úseků. Mezi oblíbenou část patří vinařské kolonie v obcích Šaldorf-Sedlešovice, Hnanice a Šatov, které mají autentickou podobu a nabízejí prvotřídní vína.

 

Kyjovská vinařská stezka

Celková délka: 85 km

Náročnější trasa, vhodná pro zkušenější cyklisty. Vine se zvlněnou pahorkatinou a okrajem Ždánického lesa a nechybí na ní prudká stoupání a táhlé sjezdy v podhůří Chřibů. Stojí ale za to. Po celé trase vás bude provázet nejen zelené sklepní žudro, ale i zeleň lesů, remízků, vinic, sadů, polí a luk. Po cestě máte možnost vidět zajímavé památky i chráněné rezervace, projet se krásnou krajinou a samozřejmě ochutnat dobré víno.

 

tip-na-vylet-na-kole-za-vinari-ii-cz-nahled Stezka Modré hory

Celková délka: 31 km

Trasa vhodná nejen pro cyklisty, ale i pro pěší túry a pro rodinné výlety. Stezka Modré hory vás provede vinařskou krajinou s nádhernými výhledy do okolí, do míst dalekých výhledů s rozhlednami (Bořetice, Velké Pavlovice) i s možností napojení na místní vinařskou stezku v Němčičkách. Na Velkopavlovicku nechybí ani dobré víno, ani mnoho sakrálních památek a turistických zajímavostí. Vinařskou specialitou Modrých hor je stejnojmenné cuvée – lahodná směs Modrého Portugalu a Frankovky.

 

Více informací:

www.stezky.cz

 

Text: asm

Foto: Czechtourism.cz

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse