banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Můžu žít bez sexu. Úplně! Ale partner ne.

30. května 2016

Můžu žít bez sexu. Úplně! Ale partner ne.

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: nechuť láska milování sex partner

preventan-mimiforum-banner

Vztah může fungovat i bez sexu, ale musí se na tom shodnout oba partneři. Pokud jeden o milování stojí a druhý by mohl žít zcela bez něj, nastává velký problém. 

Diskutujte: Byla byste spokojená, kdybyste žila ve vztahu bez sexu?


„Sex mám celkem ráda, ale nikdy mě nelákal natolik, že bych bez něj nemohla být. Když jsme se snažili o miminko, byla jsem aktivní, protože jsem ho moc chtěla. Jakmile jsem otěhotněla, sex mě přestal zajímat. Chuť se nevrátila ani po porodu. Jsem spokojená, a mohla bych bez milování žít úplně. Bohužel partner ne. O sex se snaží aspoň dvakrát týdně, a já se pořád na něco vymlouvám. Jednou za měsíc mu vyhovím, aby byl klid, ale nic z toho nemám,“ říká Majka (37).

Sex k životu nepotřebuji!

I když sex patří mezi základní lidské potřeby, podobně jako jídlo a pití, neznamená to, že by se bez něj nedalo – na rozdíl od vody a potravin – žít. Jen to musí v páru vyhovovat oběma. Pokud však jeden chuť na sex má a druhý nemá potřebu žádnou, je na pořádný problém zaděláno. „Sex k životu nepotřebuju, mohla bych žít šťastně a spokojeně i zcela bez něho. Jenomže můj partner to vidí jinak. Kdyby bylo na něm, miloval by se klidně denně. Já se mu ale snažím vyhýbat, jak to jde. Beru si kvůli tomu hodně noční, nebo chodím domů pozdě, aby už spal. Vím, že sex k životu patří, ale já bez něj můžu bez problémů můžu být. Nevím, co na něm lidi mají,“ mluví o podobných pocitech Milena (35).

Statistiky jsou jiné než fakta sex-a-vztahy-muzu-zit-bez-sexu-ii-sh

Podle statistik se prý u nás milujeme průměrně dvakrát týdně. To ale vůbec neznamená, že by to v našich ložnicích bylo pravidlem. Průměr totiž výrazně zvyšují mladí lidé s vysokou sexuální frekvencí. A tak zatímco oni se milují i dvakrát denně, na druhé straně stojí páry, které mají sex třeba jen jednou za tři měsíce. „Partner mi neustále předhazuje statistiky a tabulky, jak často se lidé milují, jak dlouho styk trvá a podobně. Chce mi tím dokázat, že jsem divná, když mi to stačí jednou za dva měsíce. Já bych dokonce mohla žít bez sexu úplně. Prostě na něj nemám chuť ani náladu,“ vypráví svůj příběh Táňa (33).

Žít se dá i bez sexu. Ale musí to chtít oba.

Vztahy bez sexu fungovat mohou, když na to přistoupí oba partneři. Mohou žít vedle sebe jako partneři, jezdit na výlety a dovolené, mít společný rozpočet, vychovávat děti. Dokonce i spát vedle sebe v posteli. Jediné, co u nich proti »běžnému« vztahu chybí, je sex. Párů, kterým milování v životě nechybí, přibývá. Je totiž normální, že časem milostná touha slábne. A tak zatímco první rok se milujete denně, druhý dvakrát týdně, třetí každých čtrnáct dní a pátý jednou za měsíc.

Normální je to, co chtějí oba

Nenechejte se ovlivnit průzkumy a tabulkami. Každý jsme jiný a i odborníci upozorňují na to, že je normální, co se líbí oběma – a může to být neobvyklá praktika, ale i sexuální abstinence. Pokud jste spokojení, neřešte. Když vám to ale doma kvůli sexu neklape, obraťte se na sexuologa, který vám poradí, jak situaci řešit.

 

Text: lju

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi
18:45 08.07.2016 - Zuzka -

Re: Re: Re:

Zlobí? Kdyby to byl jen jeho proble mohl by se zlobit, ale tento problem je váš společný At' aspon si koupi nějaké pilulky, doknce bez předpisu
23:34 05.07.2016 - Milenka -

Re: Re:

Chtěla jsem hovořit, ale nakonec se vždy hadáme. On říká, že mě miluje a že prostě je unavený. Když se ho ptám na poruchy on se hned zlobí
17:59 04.07.2016 - Zuzka -

Re:

Možná má poruchy nebo milenku nebo vaš vztah už ho prostě nudí. Měli byste se seboi pohovořit
13:35 03.07.2016 - Milenka -

Bez nadpisu

Já mám naopak. Mám chut' na sex, ale partner vůbec. Myslím že má problemy s erekci protož ještě několik měsicu tomu v posteli bylo mnohem lepe.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa