vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Muzea hraček: Do dětského království!

15. února 2016

Muzea hraček: Do dětského království!

Kategorie: Tipy na výlet, Připojené tagy: muzeum hračky výlet

preventan-mimiforum-banner

Bez hraček si život nedovede představit žádné dítě. Panenky, autíčka, vláčky, pokojíčky – to vše a ještě mnohem více z dětského světa můžete obdivovat v některém z muzeí hraček.

Muzeum hraček Praha

Kde: Staré purkrabství na Pražském hradě

Kdy je otevřeno: denně od 9.30 do 17.30 hod.

Co vás zde čeká: Mnoho unikátních starých evropských a amerických hraček – dřevěné, plechové, panenky, medvídci, kočáry tažené spřeženími, auta, motorky, letadla, vzducholodě, kolesové parníčky, zaoceánské lodě, dětská železnice s celým příslušenstvím, stavení se zvířátky, zoologická zahrada s exotickými zvířátky, cirkusová manéž i několik stovek panenek Barbie, jejichž expozice sleduje jejich vznik a vývoj. Součástí muzea je i stálá výstava filmaře a kreslíře Ivana Steigera s dřevěnými a plechovými hračkami.

Vstupné: 60 Kč dospělí, 30 Kč děti, 120 rodinné vstupné

 

Muzeum hraček Brno

Kde: Brno, Měnínská brána

Kdy je otevřeno: čtvrtek – pondělí od 10 do 18 hodin

Co vás zde čeká: Najdete zde širokou škálu exponátů, které zaujmou malé i velké návštěvníky, mnoho panenek, kočárků, pokojíčků, nádobíčka, stolních i venkovních her, plechových a pohyblivých hraček, hraček z textilu, stavebnic, koníčků, figurek z různých materiálů, zvířátek; autíček, vláčků, stavebnic dřevěných, kovových, loutek i loutkových divadel. Hned vedle muzea navíc najdete Dětský koutek pro děti od 2 do 5 let, a tak můžete děti nechat si hrát a vyrazit na nákupy.

Vstupné: 60 Kč dospělí, 40 Kč děti (od 2 do 6 let 10 Kč), 140 Kč rodinné vstupné

 

Rychnov nad Kněžnou

Kde: Rychnov nad Kněžnou, náměstí

Kdy je otevřeno: od 15.května do 15. září  út-pá 10–12 a 13–16, sobota, neděle 13–16, jinak nutno domluvit návštěvu telefonicky či mailem

Co vás zde čeká: Rychnovské muzeum najdete na náměstí v budově bývalé radnice. Uvidíte hračky z let 1880 až 1980, a to české a československé výroby, které chce muzeum dnešním dětem přiblížit. Chlapce zaujmou především cínoví vojáčci, vláčky, stavebnice, hrady i stolní hry, děvčata pak nejrůznější panenky, kočárky, pokojíčky a hry na nácvik ručních prací. Těšit se můžete i na funkční parní strojek a na 120 cm vysokou panenku s porcelánovou hlavou (je i v logu muzea).

Vstupné: 50 Kč dospělí, 30 Kč děti (do 3 let zdarma)

tip-na-vylet-muzea-hracek-2-sxc

 

Muzeum hraček Benátky nad Jizerou

Kde: Benátky nad Jizerou, zámek

Kdy je otevřeno: duben – červen a zaří-  říjen út-ne 9–12 a 13–16:30

červenec – srpen celý týden 9–12 a 13–16:30

listopad sobota, neděle 10–12 a 13–16

Co vás zde čeká: V přízemí zámku v Benátkách nad Jizerou sídlí historické muzeum hraček, které je veřejnosti přístupné od roku 1999 a dnes se může chlubit jejich největší sbírkou. Na své si přijdou holčičky, protože muzeum se specializuje na malé pokojíčky pro panenky zařízené do těch největších podrobností. Ovšem ani kluci nepřijdou zkrátka – uvidí plechová autíčka, vláčky, koňská spřežení, parní stroje, ale také kolotoč a 1,5 metru vysoké zdobené ruské kolo. A děti nadchne i historické náměstí s padesáti chodícími figurkami.

 

Navšivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse