vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
MUSÍTE VĚDĚT: Největší mýty o těhotenství!

15. dubna 2016

MUSÍTE VĚDĚT: Největší mýty o těhotenství!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pověry mýty děti rodina těhotenství sex hormony

preventan-mimiforum-banner

Když budete mít sex, můžete potratit nebo dříve porodit. V těhotenství zhloupnete, a když nebudete příliš krásná, budete mít holčičku. To jsou časté těhotenské pověry, na kterých však je jen málokdy něco pravdy.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen ženám v období plánování mateřství, těhotenství i v době kojení. Přípravek obsahuje kombinaci kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandartně pokryje tento příjem. Přípravek Folgravid® je určen jako doplněk k obohacení stravy žen plánujících těhotenství, těhotných a kojících matek.

DHA Folgravidu®  je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody.

folgravid-40-tabl-3d-nahled

Přípravek FolGravid GravidPLAN® (doplněk stravy) je doplňkem stravy s vysokým obsahem inositolu a aktivní formy kyseliny listové (Quatrefolic), který byl vyvinut speciálně pro ženy, které plánují těhotenství.
Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
Zinek přispívá k normální plodnosti, reprodukci a k normální syntéze DNA.
Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální tvorbě červených krvinek a k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
Zinek, kyselina listová a vitamin B12 se podílí na procesu dělení buněk.

folgravid-gravidplan-nahled

 


Diskutujte: Řídila jste se v těhotenství nějakými mýty či pověrami?


1.Když si neodpustíte sex, potratíte

Omyl! Probíhá-li těhotenství bez problémů, není důvod sex zakazovat. Není pravda, že by byl příčinou potratů. Miminko je dostatečně chráněno plodovými obaly a partnerův penis, i kdyby byl sebedelší, se k němu nemá šanci dostat. Omezit, nebo dočasně zrušit musíte jen některé polohy. Třeba ty, kdy žena leží na břichu, později i misionářskou polohu. Sex si můžete dopřávat během celého těhotenství, pokud nemáte problémy, nekrvácíte a nezakáže-li ho lékař.

2.Ženy v těhotenství hloupnou

Nesmysl, říkají vědci. Jednoznačně totiž potvrdili, že těhotenství nemá vliv na mozek. Testem prošly jak ženy netěhotné, tak ty čekající dítě. Ukázalo se, že jejich rozumové i vyjadřovací schopnosti, stejně jako možnost zapamatování si, se nelišila. Podle odborníků se pouze těhotné ženy na sebe dívají víc kriticky, a tak se jim může zdát, že se hůře učí nebo si špatně pamatují. Žádný vědecky podložený důvod k tomu ale nemají.

3.Když držíte dietu, budete mít menší dítě

Nedoporučujeme! Tím, že budete držet v těhotenství dietu, abyste zbytečně nepřibírala, můžete miminku spíše ublížit. Vědci navíc dokázali, že ženy, které se snaží v těhotenství nepřibírat, zvyšují riziko, že jejich dítě bude obézní. Strava, kterou matky jedí v požehnaném stavu, má totiž vliv na DNA dítěte. Podle výzkumů plod, který přijímá málo cukrů, předvídá narození do takového prostředí, a díky tomu upraví svou látkovou přeměnu. Ukládá tuky, z nichž může čerpat energii. Děti pak mají sklon k tloustnutí a bývají často obézní.

4.Sex urychlí porod

Pokud žena přenáší, traduje se, že porod může vyvolat sex. Proto řada nastávajících maminek s velkým bříškem často nutí tatínky k milování. Vědci ale zjistili, že to není tak docela pravda. Podle nich se věnuje sexu v posledních týdnech těhotenství až polovina žen. Ty, které v milování abstinují, nosí dítě v průměru 39,3 týdne, naopak ty v posteli aktivnější jej nosí 39,9 týdne. Přesto někteří zastánci této metody tvrdí, že sperma porod urychlit může, a to díky obsahu prostaglandinů, které se ve formě gelu používají i na vyvolání porodu.

5.Ženy v těhotenství jsou věčně nadržené zdravi-a-krasa-myty-o-tehotenstvi-2-ing

Jak které. Hormony s ženským tělem mávají, a tak jsou maminky, které na sex nemají nejmenší pomyšlení, i těhulky, které by se milovaly pořád. Může za to zvýšená hladina estrogenů, ale také větší prokrvení v dolní polovině trupu. Díky tomu mohou být ženy více vzrušivé, sex si užívat víc než jako netěhotné, a jsou i takové, které vůbec poprvé zažijí orgasmus.

MIMIFORUM zjistilo:

Další oblíbené těhotenské pověry

● Když si pořídíte kočárek před porodem, dítě může zemřít. Nesmyl. Pokud by k nějakému neštěstí náhodou došlo, nemůže za to kočárek. Přesto této pověře řada maminek dodnes věří a kočárek si nechávají uskladnit v obchodě či u příbuzných.

● Když budete v těhotenství zvedat ruce nad hlavu, bude mít dítě omotanou pupeční šňůru kolem krku. Nesmysl. S tím, jak zvedáte ruce, nemá pupeční šňůra žádnou souvislost. Komplikace mohou nastat, pokud je šňůra příliš dlouhá, více jak jeden metr. Takže věšet prádlo a umývat okna klidně můžete, pokud vám to stav dovolí.

● Kluci přidávají na kráse, holčičky ji ubírají. Není to pravda. Existuje spousta maminek, které vyloženě rozkvetly a porodily holčičku. A naopak. Záleží spíš na tom, jak se žena v těhotenství cítí, jak jí svědčí, zda má nějaké komplikace. Pohlaví se z toho vyvodit nedá.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse