banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

MUSÍTE VĚDĚT: Největší mýty o těhotenství!

15. dubna 2016

MUSÍTE VĚDĚT: Největší mýty o těhotenství!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: pověry mýty děti rodina těhotenství sex hormony

preventan-mimiforum-banner

Když budete mít sex, můžete potratit nebo dříve porodit. V těhotenství zhloupnete, a když nebudete příliš krásná, budete mít holčičku. To jsou časté těhotenské pověry, na kterých však je jen málokdy něco pravdy.

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen ženám v období plánování mateřství, těhotenství i v době kojení. Přípravek obsahuje kombinaci kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandartně pokryje tento příjem. Přípravek Folgravid® je určen jako doplněk k obohacení stravy žen plánujících těhotenství, těhotných a kojících matek.

DHA Folgravidu®  je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody.

folgravid-40-tabl-3d-nahled

Přípravek FolGravid GravidPLAN® (doplněk stravy) je doplňkem stravy s vysokým obsahem inositolu a aktivní formy kyseliny listové (Quatrefolic), který byl vyvinut speciálně pro ženy, které plánují těhotenství.
Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství.
Zinek přispívá k normální plodnosti, reprodukci a k normální syntéze DNA.
Vitamin B6 přispívá k regulaci hormonální aktivity, k normální tvorbě červených krvinek a k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu.
Zinek, kyselina listová a vitamin B12 se podílí na procesu dělení buněk.

folgravid-gravidplan-nahled

 


Diskutujte: Řídila jste se v těhotenství nějakými mýty či pověrami?


1.Když si neodpustíte sex, potratíte

Omyl! Probíhá-li těhotenství bez problémů, není důvod sex zakazovat. Není pravda, že by byl příčinou potratů. Miminko je dostatečně chráněno plodovými obaly a partnerův penis, i kdyby byl sebedelší, se k němu nemá šanci dostat. Omezit, nebo dočasně zrušit musíte jen některé polohy. Třeba ty, kdy žena leží na břichu, později i misionářskou polohu. Sex si můžete dopřávat během celého těhotenství, pokud nemáte problémy, nekrvácíte a nezakáže-li ho lékař.

2.Ženy v těhotenství hloupnou

Nesmysl, říkají vědci. Jednoznačně totiž potvrdili, že těhotenství nemá vliv na mozek. Testem prošly jak ženy netěhotné, tak ty čekající dítě. Ukázalo se, že jejich rozumové i vyjadřovací schopnosti, stejně jako možnost zapamatování si, se nelišila. Podle odborníků se pouze těhotné ženy na sebe dívají víc kriticky, a tak se jim může zdát, že se hůře učí nebo si špatně pamatují. Žádný vědecky podložený důvod k tomu ale nemají.

3.Když držíte dietu, budete mít menší dítě

Nedoporučujeme! Tím, že budete držet v těhotenství dietu, abyste zbytečně nepřibírala, můžete miminku spíše ublížit. Vědci navíc dokázali, že ženy, které se snaží v těhotenství nepřibírat, zvyšují riziko, že jejich dítě bude obézní. Strava, kterou matky jedí v požehnaném stavu, má totiž vliv na DNA dítěte. Podle výzkumů plod, který přijímá málo cukrů, předvídá narození do takového prostředí, a díky tomu upraví svou látkovou přeměnu. Ukládá tuky, z nichž může čerpat energii. Děti pak mají sklon k tloustnutí a bývají často obézní.

4.Sex urychlí porod

Pokud žena přenáší, traduje se, že porod může vyvolat sex. Proto řada nastávajících maminek s velkým bříškem často nutí tatínky k milování. Vědci ale zjistili, že to není tak docela pravda. Podle nich se věnuje sexu v posledních týdnech těhotenství až polovina žen. Ty, které v milování abstinují, nosí dítě v průměru 39,3 týdne, naopak ty v posteli aktivnější jej nosí 39,9 týdne. Přesto někteří zastánci této metody tvrdí, že sperma porod urychlit může, a to díky obsahu prostaglandinů, které se ve formě gelu používají i na vyvolání porodu.

5.Ženy v těhotenství jsou věčně nadržené zdravi-a-krasa-myty-o-tehotenstvi-2-ing

Jak které. Hormony s ženským tělem mávají, a tak jsou maminky, které na sex nemají nejmenší pomyšlení, i těhulky, které by se milovaly pořád. Může za to zvýšená hladina estrogenů, ale také větší prokrvení v dolní polovině trupu. Díky tomu mohou být ženy více vzrušivé, sex si užívat víc než jako netěhotné, a jsou i takové, které vůbec poprvé zažijí orgasmus.

MIMIFORUM zjistilo:

Další oblíbené těhotenské pověry

● Když si pořídíte kočárek před porodem, dítě může zemřít. Nesmyl. Pokud by k nějakému neštěstí náhodou došlo, nemůže za to kočárek. Přesto této pověře řada maminek dodnes věří a kočárek si nechávají uskladnit v obchodě či u příbuzných.

● Když budete v těhotenství zvedat ruce nad hlavu, bude mít dítě omotanou pupeční šňůru kolem krku. Nesmysl. S tím, jak zvedáte ruce, nemá pupeční šňůra žádnou souvislost. Komplikace mohou nastat, pokud je šňůra příliš dlouhá, více jak jeden metr. Takže věšet prádlo a umývat okna klidně můžete, pokud vám to stav dovolí.

● Kluci přidávají na kráse, holčičky ji ubírají. Není to pravda. Existuje spousta maminek, které vyloženě rozkvetly a porodily holčičku. A naopak. Záleží spíš na tom, jak se žena v těhotenství cítí, jak jí svědčí, zda má nějaké komplikace. Pohlaví se z toho vyvodit nedá.

 

Text: mob

Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa