vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Můj syn vidí duchy!

11. ledna 2016

Můj syn vidí duchy!

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: fantazie senzibilita paranormální jevy duchové nadpřirozeno děti strach sny

preventan-mimiforum-banner

Dětská fantazie je bujná, o tom není pochyb. Je ale živá natolik, že si tříleté dítě dokáže vymyslet a věrohodně popsat ducha? Nebo je opravdu něco mezi nebem a zemí, k čemu jsou prý děti vnímavější a citlivější?

Diskutujte: Setkala jste se s tím, že by vaše děti tvrdily, že vídají duchy?

„Když jsem se svěřila kamarádkám, že můj syn v noci vídává duchy, považovaly mě za blázna. Vyprávěla jsem jim, jak se tříletý syn v noci vyděšeně budí a vypráví, jak s ním mluví cizí páni, co dělají a co po něm chtějí. Jistě, děti mívají bujnou fantazii, ale to, co syn říká, by si nedokázal vymyslet. Někdy se mu prý oni muži zjevují také během dne. Nevím, jak mu mám pomoct a kam se obrátit, abych nebyla za blázna,“ říká Alena (30).

Děti jsou citlivější, než si myslíte 

Jste dospělá a na duchy nevěříte. Ani na to, že existuje něco nadpřirozeného mezi nebem a zemí. A když pak přijde vaše dítě s tím, že vidí duchy, odbudete ho. Jenže podle odborníků to není tak jednoduché. Malé děti, zhruba kolem tří let, mívají opravdu schopnost duchy vidět, jsou totiž velmi citlivé a senzibilní. Tato dovednost prý většinou sama odezní a dítě na ni ča-sem zapomene. Jsou ale i případy, kdy přetrvá až do dospělosti.

Děti a dva typy duchů

Na stránkách, které se zabývají paranormálními jevy, se dočtete, že schopnost dětí vidět duchy není zdaleka tak neobvyklá. Existují prý dva typy duchů – ti, kteří chtějí něco vyřídit ve světě živých, a potom ti, kteří mají zlost a ubližují jiným. Tak se často vysvětlují náhlé amoky bez příznaku jakékoli nemoci… U dětí se však většinou objevuje první skupina.

Dcera vidí ducha. Vymýšlí si!deti-a-rodina-syn-vidi-duchy-1-ing

„Dcera mi neustále tvrdí, že vidí ducha, holčičku. Hraje si s ní, dokonce s ní i snídá. Popisuje ji zcela konkrétně a mluví o ní jako o kamarádce. Nevím, jak na to reagovat. Jsem přesvědčená, že si všechno vymýšlí. Vidět duchy je přece nesmysl!,“ říká Irena (26), která smýšlí podobně jako většina lidí, kteří vše svádějí jen na dětskou fantazii.

Děti vyslechněte – a pochopte

Jenže podle odborníků na nadpřirozeno to není tak jednoduché. Ne za vším stojí fantazie. Podle nich se duchové často obracejí na děti proto, že jsou mnohem vnímavější. Malým dětem by se prý mělo v těchto věcech věřit, nemají důvod, aby si to vymýšlely. A navíc to ještě neumějí. „Rodičům mohu poradit, aby děti trpělivě vyslechli a v žádném případě je neokřiko-vali s tím, že si vymýšlejí. A už vůbec ne, aby je za to trestali, či dokonce bili. Malé děti jsou v tomto bezelstné, nelžou a opravdu se mohou s nadpřirozenem setkat,“ říká odborník na pa-ranormální jevy.

Každou noc vidí ducha!

Zvláštní schopnost, která se u některých malých dětí projevuje, většinou kolem pátého až šes-tého roku sama vymizí a nezanechá na nich žádné následky. Pokud byste však nabyla dojmu, že údajní duchové dítěti ubližují, vnitřně se kvůli nim trápí apod., vyhledejte odbornou pomoc. „Můj dvou a půlletý syn se budí každou noc kolem druhé hodiny ranní, pláče, mává rukama a někoho odhání. Musím rozsvítit, vzít ho do náručí a uklidňovat. Prý k němu chodí nějací páni a on se jich bojí,“ vypráví další zážitek Marcela (30).

Dětem hrozí i noční děsy

Můžete si myslet, že duchové neexistují a vše je hloupost. Pokud s tím ale přijde vaše malé dítě, nedělejte radikální závěry. Uklidněte ho, promluvte s ním, zjistěte, co a jak vidí. Nemusí jít o ducha, u spousty dětí se totiž mohou objevit noční děsy. S nimi se setká až 15 % malých dětí a typické je to, že stále spí, ale mají otevřené oči. Příčinou je podle vědců předrážděný nervový systém a děti z nich většinou vyrostou.

Text: mob
Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse