vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mrkvová dieta

5. listopadu 2014

Mrkvová dieta

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: mrkev očista vitaminy dieta zelenina

preventan-mimiforum-banner

Mrkev je zdravá, chutná, obsahuje hodně vitaminů a vlákniny. Zasytí a zažene chuť na sladké. Mrkvovou dietu se zkrátka vyplatí vyzkoušet. Zabere totiž jen tři dny až týden!

 

Patří k jednodruhovým dietám a zajásají nad ní hlavně milovnice mrkve. Abyste shodila několik kilogramů, musíte jíst mrkev v nejrůznějších podobách. Syrovou, vařenou, dušenou, pít mrkvovou šťávu apod. Pokud mrkev nesnášíte, pak rozhodně není ničím pro vás. A navíc – jako ostatní diety postavené na jednom druhu ovoce či zeleniny ji lze držet jen krátkodobě. Jinak by tělu chyběly životně důležité látky.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Co najdeme v mrkvi

Mrkev obsahuje řadu vitaminů, především A (betakaroten), B, C, D, E, K a G. Najdeme v ní také kyselinu listovou, křemík, sodík, hořčík, vápník, selen, železo či fosfor. Je bohatá také na vlákninu, která prospívá trávení a zlepšuje činnost střev.

 

Tip MIMIFORA:

Přidejte do nastrouhané mrkve kapku olivového oleje a lžičku mléka, tělo tak lépe využije vitamin A, který je rozpustný v tucích.

 

Dieta max. na týden

Tři dny až jeden týden. Právě tak dlouho můžete držet mrkvovou dietu. Její výhodou je poměrně rychlý, i když ne extra velký, úbytek na váze, tedy pokud vydržíte u přísné verze založené jen na konzumaci mrkve. Existují i méně přísné varianty, které povolují některé další potraviny, efekt však není tak rychlý.

 

Tip MIMIFORA:

Jezte vařenou mrkev! Poslední výzkumy ukazují, že nejen, že je stravitelnější, než mrkev syrová, ale také obsahuje o třetinu více antioxidantů.

 

Třídenní pročištění dieta-mrkvova-dieta-ii-sxc-nahled

Pokud se rozhodnete pro třídenní mrkvovou dietu, velké úbytky na váze nečekejte, avšak žádoucí pročištění těla určitě přinese. Mrkev má navíc močopudné účinky, odlehčuje látkovou výměnu, podporuje krevní oběh a zlepšuje zažívání. Díky vysokému obsahu vlákniny mrkev zasytí a díky nasládlé chuti zažene choutky na sladké.  Za tři dny mrkvové očisty můžete shodit jeden až dva kilogramy.

 

Tip MIMIFORA:

V případě, že se pro mrkvovou dietu rozhodnete, doporučují odborníci více investovat a koupit si bio mrkev, která je bez chemických postřiků a hnojiv a má vyšší obsah vitaminů a zdraví prospěšných látek.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse