vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Molusky: Chytila jsem je při sexu!

29. května 2016

Molusky: Chytila jsem je při sexu!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Molusky infekce děti sex pupínky kůže

preventan-mimiforum-banner

Nevzhledné pupínky, kterých se nemůžete zbavit. To jsou molusky. Jsou časté u dětí, které si je nosí z bazénů, ale objevují se i u dospělých. A chytit je můžete třeba při sexu!

Diskutujte: Jak se vám podařilo nejlépe zbavit molusek u sebe, nebo u dětí?


Jsou nepříjemné, nevzhledné, ale také poměrně zákeřné. Rády se totiž vracejí. Molusky jsou infekční kožní onemocnění, které se přenáší virem. I když jsou velmi časté u dětí, které si je donesou třeba z bazénu, nevyhýbají se ani dospělým. U nich jsou o to horší, že se řadí mezi choroby přenášené sexuálním stykem.

Vystouplé pupínky na kůži

Molusky poznáte poměrně snadno. Jsou pro ně charakteristické vystouplé pupínky, často polokulovité, či kulaté, které mají uprostřed vkleslinku – té se někdy říká pupík. Většinou jsou menší, v rozmezí 2 až 5 mm, ale mohou se vyskytnout i větší, dokonce i dvoucentimetrové! Pro molusky je typické, že se objevují ve skupinách, především kolem břicha a na intimních partií. Neznamená to ale, že nemůže na těle vyrůst i některá osamocená. Celkem se jich na kůži může objevit dvacet, ale i sto.

Molusky jsem chytla při sexu! sex-a-vztahy-molusky-ii-sh-nahled

„Když se mi na břichu a kolem intimních míst, začaly dělat vystouplé pupínky, nevěnovala jsem jim moc velkou pozornost. Byla horka, tak jsem byla přesvědčená, že jsem se jen zapařila. Nemizely a já si je začala škrábat. Jenže to jsem neměla dělat. Objevovalo se jich čím dál víc! Nakonec jsem musela k lékaři, i když jsem se strašně styděla. Ukázalo se, že jsou to molusky, a že jsem je chytila při sexu! Vím, že měl partner pupínky, ale nenapadlo mě, že jsou infekční. Nic na ně nepomáhalo, nakonec mi je museli seškrabávat. To bych nepřála ani největšímu nepříteli,“ říká Vanesa (28).

Před moluskami nechrání ani kondom

Zcela vyhnout se nepříjemné nákaze nedá, ale pokud na partnerově těle zpozorujete pupínky připomínající molusky, raději na milování s ním rychle zapomeňte. Často se vyskytují na přirození či v jeho okolí a kolem konečníku a problém je, že nákaze nezabrání ani kondom. Protože jde o nemoc infekční, při kontaktu s pupínky ji dostanete téměř jistě. Na vašem těle pak vyskáčou v období od tří týdnů do tří měsíců od nákazy a boj s nimi je na dlouhou trať – může trvat několik měsíců, ale i rok, protože i když se vám je podaří zlikvidovat, pupínky se rády vracejí  – a udeří znovu…

MIMIFORUM zjistilo:

Ženy radí: Co vyzkoušet na molusky

  • Speciální přípravek proti moluskám s 5 % hydroxidu draselného, který koupíte v lékárnách. Je vhodný již pro děti od 2 let i těhotné ženy.

  • Homeopatika. Přesnou kombinaci doporučí homeopat.

  • Propolisová tinktura. Pomáhá na bradavice, a podle zkušeností řady žen i na molusky. Pozor ale na případnou alergii.

  • Koupel s tužebníkem. Řadě žen se osvědčila koupel ve vodě, do které přidaly odvar z tužebníku jilmového. Pro lepší účinek se vyplatí kombinovat s propolisovým mýdlem a po umytí natřít tinkturou z propolisu. Opět pozor na alergii.

  • Hlíva ústřičná. Pravidelné užívání podporuje imunitu a pomáhá i proti moluskám.

  • Seškrábnutí u lékaře. Jedna z posledních možností, které ženy volí. Je sice účinná, ale nepříjemná a bolestivá.

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse