vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mokré plavky: Toto vám mohou způsobit

16. července 2013

Mokré plavky: Toto vám mohou způsobit

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: plavky mykóza močové cesty koupání zánět

preventan-mimiforum-banner

Pobyt v mokrých plavkách může způsobit nemalé problémy. Mezi ty hlavní patří vaginální mykózy a záněty močových cest. Nejlepší prevencí je převléknout se hned po vykoupání. 

UroMax Rapid

·    Doplněk stravy.
·    Unikátní trojkombinace přírodních látek (kanadská brusinka, medvědice lékařská, D-manóza).
·    Patentovaný extrakt z kanadských brusinek – PACranTM.

uromax-rapid

Doplněk stravy

Více ZDE!

Koupání. V moři, bazénech, jezerech, rybnících, přehradách. K létu zkrátka neodmyslitelně patří. Jenomže kromě zábavy a ochlazení ve vodě s sebou přináší i řadu problémů. Jedním z nich jsou mokré plavky. Pokud si je po vykoupání nepřevlečete a jdete si lehnout do stínu, můžete to odnést spoustou nepříjemných zdravotních potíží. Zjišťovali jsme, co všechno vám mokré plavky mohou způsobit!

Vaginální mykóza

Životu nebezpečná sice vaginální mykóza není, ale ženy dokáže pořádně potrápit. 75 % z nich se s ní setkalo, polovinu potom postihuje opakovaně. A 5 % žen trápí dokonce chronicky.  Jednou z příčin vaginální mykózy je právě pobyt v mokrých plavkách. Ty způsobí podchlazení pánve, což sníží její prokrvení. Imunitní systém pak nedokáže udržet rovnováhu bakterií. Díky tomu se pomnoží kvasinka rodu Candida – a vaginální mykóza je tu!

Tip MIMIFORA: zdravi-a-krasa-mokre-plavky-ii-sh-nahled

Abyste přecházela mykózám, vždy si po koupání převlečte mokré plavky za suché – alespoň spodní díl. Řada žen to řeší tím, že si koupí dvoje stejné kalhotky k podprsence, a ty si prohodí. Nikdo nic nepozná – a jsou v suchu.

Zánět močových cest

Mokré plavky mohou způsobit i další problémy – například zánět močových cest. Za tím totiž může stát prochladnutí, a toho se v případě, že zůstanete v mokru, dočkáte velmi rychle. Odborníci někdy mluví o tzv. syndromu mokrých plavek. Ve většině případů stojí za infekcí bakterie E. Coli. Patří mezi běžnou součást stolice, ale díky stavbě ženského těla se velmi snadno dostanou k močové trubici – a páchají zde neplechu. Záhy se objeví pálení, řezání, bolest při močení. Neustálé nutkání, které vás nutí jít často »na malou«, i když z vás vyjde jen trocha moči, která tmavší většinou barvu. Bývá zakalená a může zapáchat. Může se objevit zvýšená teplota a bolest či křeče v podbřišku. To jsou všechno známky, že zánět močových cest je tu.

MIMIFORUM doporučuje:

5 tipů, jak na zánět močových cest

1. Pozor prochladnutí. Mokré plavky si ihned převlékněte. Pamatujte na to, že i v létě může být chladno, zvlášť po ránu se přiměřeně oblékejte.

2. Hodně pijte. Dostatek tekutin pomáhá z močových cest vyplavovat bakterie. Proto dbejte na dodržování pitného režimu. Zabráníte tak nejen zánětu, ale i dehydrataci.

3. Noste klasické kalhotky. Denní nošení tang vidí lékaři neradi. Po nich se totiž bakterie ze stolice velmi snadno dostanou k močové trubici, a to způsobí infekci. Tanga noste pouze příležitostně.

4. Dodržujte hygienu. Pozor dejte i na otírání toaletním papírem, které by mělo probíhat správně – odpředu dozadu. Po styku se vždy jděte vymočit. Jde o dobrou prevenci vzniku zánětu.

5. Jezte brusinky. Můžete zkusit sušené, ale vyšší koncentraci obsahují doplňky stravy. Denně byste měla sníst asi 30 mg brusinek. Ty obsahují proantokyadin (PAC), který má protipřilnavý účinek a bakterie vyplavuje močí ven z těla.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse