vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mokrá a suchá pedikúra: Pro a proti

22. září 2016

Mokrá a suchá pedikúra: Pro a proti

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: sterilizace mokrá suchá salón pedikůra nohy

preventan-mimiforum-banner

Pokud o nohy budeme dostatečně pečovat, záhy nám to vrátí. Proto je velmi důležitá pravidelná pedikúra, která je dokonale upraví. Kromě tradiční mokré varianty je však stále oblíbenější tzv. suchá pedikúra.

Diskutujte: Jakému druhu pedikúry dáváte přednost?


Nejen upravené ruce a nehty, ale i krásné nohy jsou vizitkou každé ženy. Zatímco některé si vystačí s manikúrou a pedikúrou v domácím prostředí a do salonu ještě nevkročily, jiné jej naopak navštěvují pravidelně. Profesionální pedikérky totiž dokážou opravdové zázraky.

 

Nebezpečná pedikúra

Spousta žen na pedikúru odmítá jít proto, že jim připadá nehygienická a nebezpečná. Máčíte si nohy v lavoru, který vůbec nevíte, zda byl vymytý dostatečně, a pak na vás pedikérka použije nástroje, u kterých už vůbec nemáte jistotu, že jsou sterilní a bez bakterií. Při mokré pedikúře hrozí poranění kůže, a tím pádem i přenos případné infekce, například virové hepatitidy typu B či dokonce AIDS. Obzvlášť nebezpečná pak mohou být poranění u diabetiků.

 

Šetrná pedikúra na sucho

Pro ženy, které pedikúru odmítají z tohoto důvodu, je tu další možnost – suchá, neboli medicinální pedikúra. Ta se v posledních letech stává hitem právě proto, že se při ní skalpel a ostré nástroje vůbec nepoužívají, a tak nehrozí pořezání. Úprava nohou probíhá pomocí speciálních brousících frézek. Nikde je nenamáčíte a celá procedura je tak mnohem šetrnější.

 

zdravi-a-krasa-mokra-a-sucha-pedikura-i-sh-nahled

Oba typy uleví nohám

Obě pedikúry mají společné to, že vaše nohy zbaví ztvrdlé kůže, otlaků, kuřích ok, dočkáte se i ostříhání nehtů a ošetření kůžičky v jejich okolí. Na to, která metoda je lepší, se však názory velmi různí. Řada lidí nedá dopustit na starou dobrou klasiku, a tak zůstává věrná právě mokré pedikúře. Její zastánci jsou také přesvědčeni, že právě ona odstraní více nánosů kůže a mnohem lépe si poradí i s kuřími oky a dalšími útvary, které se na nohách objevují. V případě větších problémů a otlaků pak podle nich suchá pedikúra nemusí být dostačující.

 

Výhody suché pedikúry

Naopak zastánci suché pedikúry jsou novinkou nadšení. Odpadá nepříjemné máčení nohou, nemusí se bát poranění a vše je podle nich hygieničtější. Zvlášť vhodná je pak pro diabetiky, stejně jako pro všechny, kterým je klasická mokrá pedikúra proti srsti. Tento typ je šetrnější, kůže se obrušuje pozvolna, nástroj se vám nemůže vrýt hluboko do kůže, což u mokré pedikúry hrozí. Vše je bezpečnější a bezbolestné. Ne nadarmo je tento způsob úpravy nohou stále oblíbenější po celém světě.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Na co si při pedikúře dát pozor

 

  • Nevybírejte podle ceny, ale dle kvality. Volte osvědčený salon a vždy se ptejte, zda má vlastní sterilizátor. Je zcela nedostačující desinfekce v čistém lihu, anebo v peroxidu vodíku! Aby se zničily všechny bakterie, je třeba použít parní sterilizátor. Pokud si vyberete pedikérku, která dochází do bytu, ptejte se na způsob sterilizace.

  • Ujistěte se, že si pedikérka po každém klientovi řádně myje ruce. Jinak se může stát, že na vás infekci, která zůstala na jejich rukou, snadno přenese.

  • Trvejte na čistotě. Hygiena je zde víc než důležitá. Vždy požadujte čistý ručník, pokud se vám nezdá ten, co chce pedikérka použít, trvejte na výměně. Také nádoba, v níž si namáčíte vody, by měla být po každém klientovi desinfikovaná, nestačí jen vyměnit vodu.

  • U suché pedikúry se ptejte, jakým způsobem a jak často se čistí a desinfikují brousící frézky.

  • Dejte na instinkt. Pokud na vás vybraný salon či pedikérka nepůsobí dobrým dojmem, jděte jinam. Důvěřovat svým pocitům se většinou vyplatí.

 

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi
17:29 16.04.2018 - Kami -

Samoslupovací ponožky

Používám speciální ponožky, které se nasadí na dvě hodiny na nohy, kůže se do týdne postupně odloupne a vytvoří se nová. Je to speciální pedikúra z Asie, mají to fakt vychytaný.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse