banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Mobily, pesticidy, lubrikanty: Takhle škodí zdraví

2. května 2016

Mobily, pesticidy, lubrikanty: Takhle škodí zdraví

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: tiskárny kopírky lubrikanty pesticidy mobily zdraví

preventan-mimiforum-banner

Věcí, s nimiž se denně setkáváme – a vůbec nás nenapadne, že by nám mohly škodit – je více, než si dokážeme představit. Mobilní telefony, lubrikanty, pesticidy, kopírky, ale i takové sprchování – to vše je přímo životu nebezpečné!

Jaké předměty, které nás denně obklopují, tedy našemu zdraví spíš škodí, než prospívají? Možná se budete divit, ale kromě mobilů a tiskáren se můžete nakazit i při obyčejném sprchování…

1.Mobily

Mobilní telefony vědce dělí na dva tábory – jeden je přesvědčený, že našemu zdraví škodí (nedávno to dokonce ohlásila Světová zdravotnická organizace), druhý to zase popírá…

V každém případě je jisté, že záření, které mobily vydávají, tak zcela nevinné nebude. A podle některých studií může způsobit deprese, nespavost, migrény, ale i srdeční potíže.

Prokázalo se, že mobily urychlují rozvoj Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby. A to není zdaleka vše – mohou mít na svědomí i neplodnost, oslabenou imunitu či slepotu! Jediným řešením je omezit telefonování – jeden hovor by prý neměl trvat déle než tři minuty a mezi dalším by měla být čtvrthodinová pauza.

2.Pesticidy

O tom, že pesticidy jsou zdraví škodlivé, není pochyb. Výzkum ukázal, že jejich dlouhodobá konzumace zvyšuje například riziko vzniku cukrovky, u těhotných žen dokonce až o 50 procent. Pokud tedy holdujete ovoci a zelenině pěstované pomocí pesticidů, můžete si zadělat na zdravotní problémy. Ukázalo se totiž, že pesticidy také škodí inteligenci a mají na svědomí sníženou plodnost u mužů!

MIMIFORUM informuje: Pesticidy, které se nejvíce používají v zemědělství, jsou přípravky určené k hubení rostlinných a živočišných škůdců.

3.Lubrikanty

I taková na první pohled nevinná věc jako je lubrikant může škodit zdraví. Jeho úkolem je zvlhčit sliznice, aby při sexu nedošlo k poranění. Vědci ale přišli na to, že některé lubrikanty paradoxně sliznice poškozují, čímž »otevírají« cestu k přenosu pohlavních chorob a infekcí. Platí to především u lubrikantů na vodní bázi. Odborníci proto radí – používejte raději silikonové (a nejlépe v kombinaci s kondomem).

4.Sprcha

Zdraví škodlivé může být i sprchování! Alespoň to tvrdí američtí vědci, kteří přišli na to, že se při této činnosti můžete nakazit plicní chorobou a v krajním případě i zemřít. Vše má na svědomí sprchová hlavice, ve které se často schovávají bakterie Mycobacterium avium. Pokud si pustíte vodu na obličej, jste s bakteriemi ihned v kontaktu. A jejich koncentrace je ve sprchové hlavici stokrát vyšší než v běžné tekoucí vodě! Máte-li tedy slabší imunitu, můžete snadno ochořet. Nemoc se projevuje únavou, suchým kašlem a dýchavičností.

A jak proti ní bojovat? Pravidelně hlavici čistit, dát pozor při sprchování ve veřejných prostorách a hotelích a nepoužívat plastovou hlavici, kde je koncentrace bakterií mnohem vyšší.

5.Kopírky a laserové tiskárny

Těžko ve vašem okolí najdete něco, co by neškodilo. A to platí podle vědců i o kopírkách a laserových tiskárnách. Podle Němců totiž jemné části z barevných náplní ohrožují dýchací cesty a mohou prý dokonce způsobit rakovinu. Proto by kopírky a tiskárny měly stát odděleně, nikoli přímo v kancelářích.

Zajímavosti MIMIFORA

● Vašemu zdraví prý škodí i služební cesty. Tým z Kolumbijské univerzity totiž potvrdil, že lidé, kteří tráví většinu času na cestách, mají vyšší riziko kardiovaskulárních nemocí a hrozí jim nadváha a cukrovka. Příčinou je přemíra stresu, nezdravé stravování i nedostatek pohybu.

● Dokázáno je také, že zdraví škodí bydlení s tchýní. Ženy, které s ní žijí pod jednou střechou, mají až třikrát vyšší riziko, že se u nich objeví vážná srdeční choroba.

● Toužíte vyzkoušet břišní tance? Tak si to nejdříve dobře promyslete. Sexy pohyby totiž také poškozují páteř, a tak se může stát, že místo dokonalé postavy skončíte na operačním sále jako třeba Anife Vyskočilová.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, stock.xchng

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Tereza
Tara
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa