vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mobily, pesticidy, lubrikanty: Takhle škodí zdraví

2. května 2016

Mobily, pesticidy, lubrikanty: Takhle škodí zdraví

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: tiskárny kopírky lubrikanty pesticidy mobily zdraví

preventan-mimiforum-banner

Věcí, s nimiž se denně setkáváme – a vůbec nás nenapadne, že by nám mohly škodit – je více, než si dokážeme představit. Mobilní telefony, lubrikanty, pesticidy, kopírky, ale i takové sprchování – to vše je přímo životu nebezpečné!

Jaké předměty, které nás denně obklopují, tedy našemu zdraví spíš škodí, než prospívají? Možná se budete divit, ale kromě mobilů a tiskáren se můžete nakazit i při obyčejném sprchování…

1.Mobily

Mobilní telefony vědce dělí na dva tábory – jeden je přesvědčený, že našemu zdraví škodí (nedávno to dokonce ohlásila Světová zdravotnická organizace), druhý to zase popírá…

V každém případě je jisté, že záření, které mobily vydávají, tak zcela nevinné nebude. A podle některých studií může způsobit deprese, nespavost, migrény, ale i srdeční potíže.

Prokázalo se, že mobily urychlují rozvoj Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby. A to není zdaleka vše – mohou mít na svědomí i neplodnost, oslabenou imunitu či slepotu! Jediným řešením je omezit telefonování – jeden hovor by prý neměl trvat déle než tři minuty a mezi dalším by měla být čtvrthodinová pauza.

2.Pesticidy

O tom, že pesticidy jsou zdraví škodlivé, není pochyb. Výzkum ukázal, že jejich dlouhodobá konzumace zvyšuje například riziko vzniku cukrovky, u těhotných žen dokonce až o 50 procent. Pokud tedy holdujete ovoci a zelenině pěstované pomocí pesticidů, můžete si zadělat na zdravotní problémy. Ukázalo se totiž, že pesticidy také škodí inteligenci a mají na svědomí sníženou plodnost u mužů!

MIMIFORUM informuje: Pesticidy, které se nejvíce používají v zemědělství, jsou přípravky určené k hubení rostlinných a živočišných škůdců.

3.Lubrikanty

I taková na první pohled nevinná věc jako je lubrikant může škodit zdraví. Jeho úkolem je zvlhčit sliznice, aby při sexu nedošlo k poranění. Vědci ale přišli na to, že některé lubrikanty paradoxně sliznice poškozují, čímž »otevírají« cestu k přenosu pohlavních chorob a infekcí. Platí to především u lubrikantů na vodní bázi. Odborníci proto radí – používejte raději silikonové (a nejlépe v kombinaci s kondomem).

4.Sprcha

Zdraví škodlivé může být i sprchování! Alespoň to tvrdí američtí vědci, kteří přišli na to, že se při této činnosti můžete nakazit plicní chorobou a v krajním případě i zemřít. Vše má na svědomí sprchová hlavice, ve které se často schovávají bakterie Mycobacterium avium. Pokud si pustíte vodu na obličej, jste s bakteriemi ihned v kontaktu. A jejich koncentrace je ve sprchové hlavici stokrát vyšší než v běžné tekoucí vodě! Máte-li tedy slabší imunitu, můžete snadno ochořet. Nemoc se projevuje únavou, suchým kašlem a dýchavičností.

A jak proti ní bojovat? Pravidelně hlavici čistit, dát pozor při sprchování ve veřejných prostorách a hotelích a nepoužívat plastovou hlavici, kde je koncentrace bakterií mnohem vyšší.

5.Kopírky a laserové tiskárny

Těžko ve vašem okolí najdete něco, co by neškodilo. A to platí podle vědců i o kopírkách a laserových tiskárnách. Podle Němců totiž jemné části z barevných náplní ohrožují dýchací cesty a mohou prý dokonce způsobit rakovinu. Proto by kopírky a tiskárny měly stát odděleně, nikoli přímo v kancelářích.

Zajímavosti MIMIFORA

● Vašemu zdraví prý škodí i služební cesty. Tým z Kolumbijské univerzity totiž potvrdil, že lidé, kteří tráví většinu času na cestách, mají vyšší riziko kardiovaskulárních nemocí a hrozí jim nadváha a cukrovka. Příčinou je přemíra stresu, nezdravé stravování i nedostatek pohybu.

● Dokázáno je také, že zdraví škodí bydlení s tchýní. Ženy, které s ní žijí pod jednou střechou, mají až třikrát vyšší riziko, že se u nich objeví vážná srdeční choroba.

● Toužíte vyzkoušet břišní tance? Tak si to nejdříve dobře promyslete. Sexy pohyby totiž také poškozují páteř, a tak se může stát, že místo dokonalé postavy skončíte na operačním sále jako třeba Anife Vyskočilová.

Text: lju

Foto: Ingimage.com, stock.xchng

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse