vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Miminko jako záchrana vztahu. Může to vyjít?

28. února 2018

Miminko jako záchrana vztahu. Může to vyjít?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: rozchod Antikoncepce vztah miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Zoufalé ženy dělají zoufalé činy. A tak nejednu napadne zachránit vztah tím, že otěhotní. To ale vyjde jen málokdy. Většinou jde jen o poslední krok k rozchodu.

„S partnerem nám to neklape, poslední dobou jsme se hodně odcizili. Přemýšlím, že kdybychom si pořídili další miminko, mohlo by to náš vztah zlepšit. On sice další dítě nechce, ale určitě by nakonec změnil názor,“ říká Vlasta (33). Podobným způsobem uvažuje nemálo žen. Doma se objeví problémy, a co může pomoct? No přece další potomek, myslí si. Je to opravdu tak?

 

Dítě vztah nezachrání

Většina odborníků se jasně shoduje na jedné věci – dítě by nikdy nemělo být nástrojem k manipulaci druhého. Mělo by být ideálně plánované a oboustranně chtěné. Pokud si jej tajně pořídí žena, která tím chce zachránit skomírající vztah, většinou neuspěje. Výsledkem je, že partner dřív či později stejně odejde a z ženy se stane svobodná matka. Našly jsme dvě zástupyně, které se v této situaci ocitly. Jak dopadly? Zde jsou jejich příběhy!

 

Gabriela (30): „Partner se rozčílil a odstěhoval.“

„Po pěti letech nám vztah s přítelem přestával fungovat. Byli jsme spolu čím dál méně, on byl raději v práci. Problém ale byl, že já ho pořád milovala a nechtěla o něj přijít. A tak jsem se rozhodla – zkusím otěhotnět, to mě určitě neopustí. Tajně jsem vysadila antikoncepci. Podařilo se to rychleji, než jsem čekala a za dva měsíce už jsem byla těhotná. Doufala jsem, že jakmile to partnerovi řeknu, vrhne se mi šťastný kolem krku a bude mě obletovat. Všechno ale bylo jinak. Partner se rozčílil, řekl, že on žádné dítě nechce a ať jdu na potrat. Navíc se mnou stejně dál nehodlá žít, takže on má jasno – stěhuje se. Opravdu to udělal a já už ho neviděla. Nebral telefony, odešel bůhví kam. Dlouho jsem nevěděla, co dělat. Probrečela jsem celé dny i noci. Dnes jsem matkou pětileté dcery a jsme spolu samy. Kdybych se měla znovu rozhodnout, už bych dítě jako záchranu vztahu nevolila.“

 

Leona (36): „Dítě vztah nezachrání. Pomůže leda k rozchodu.“ sex-a-vztahy-miminko-jako-zachrana-vztahu-ii-sh-nahled 

„S partnerem jsme spolu byli deset let a měli dvouletého syna. On se sice jako otec nikdy nepředřel, ale měl ho rád. Jeho vztah ke mně ale upadal. Přestávala jsem ho zajímat, skoro se mnou nespal, radši šel do hospody s kamarády. Byla jsem zoufalá a chtěla vztah zachránit. Udělala bych tehdy cokoli. Rozhovor ani srdceryvné scény nepomohly, a tak jsem se rozhodla, že si zkusíme pořídit druhé dítě. Vždycky chtěl dceru, takže kdyby se povedla holka, určitě s námi zůstane, letělo mi hlavou. Ochranu on nikdy neřešil, věděl, že mám tělísko. Nechala jsem si ho ale vyndat. Otěhotněla jsem poměrně brzy na to, že jsme spolu spali minimálně. Na věci, co se děly pak, ale nerada vzpomínám. Partner byl nepříčetný, řval, že dítě nechce, že jsem ho podvedla a končí se mnou. Nakonec se uklidnil a vypadalo to, že se se vším smíří – zvlášť, když jsem zjistila, že čekáme holčičku. Byl to ale jen klid před bouří. Opustil mě pár dní po porodu. Odešel za jinou, bezdětnou a o deset let mladší. O kontakt s námi přestal stát úplně, jen občas pošle alimenty. Zůstala jsem sama na dvě děti a radím všem, aby dítě nikdy nebrali jako nástroj k záchraně vztahu. Pomůže to totiž jen k rychlejšímu rozchodu.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse