vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Miluji jiného. Upřednostnit rozum, nebo cit?

26. srpna 2013

Miluji jiného. Upřednostnit rozum, nebo cit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: cit rozum srdce láska sex

preventan-mimiforum-banner

Dát přednost rozumu, anebo lásce, když před vámi stojí toto rozhodnutí? Na to neexistuje jednoznačná odpověď. Vše má totiž své pro a proti. Láska totiž nemusí být vždy jen procházka růžovým sadem.

„Jsem už deset let vdaná, jenže doma nám to neklape. S manželem zůstávám jen kvůli dceři. Je skvělý táta a ona ho zbožňuje. Problém je v tom, že veškeré city z mé strany jsou pryč. A tak není divu, že jsem se nedávno zamilovala. Bláznivě, jak malá holka. Jenže teď nevím, co dělat. S manželem jsem jen z rozumu, ale srdce mě táhne jinam. Nevím, jakou cestu si vybrat. Mám pocit, že bych mohla být konečně šťastná, ale hlava mi v tom brání,“ svěřuje se Simona (38).

MIMIFORUM zjistilo:

3 důvody, proč dát přednost rozumu

-          Vyhnete se zklamání. Nebudete se cítit zklamaná, když vám láska nevyjde tak, jak jste si představovala.

-          Zachováte si své jistoty. Budete žít tak, jako dosud. Nerozbijete si vztah, nepohádáte se s rodinou, neztratíte práci. Jistoty zůstanou, láska časem pomine.

-          Budete mít klid. Nová láska s sebou může přinést velké problémy. Chcete-li si spíše užít klidu, raději dejte přednost rozumu.

 

Láska na první pohled. Odejít nedokážu!

sex-a-vztahy-miluju-jineho-ii-sh-nahled

„S přítelem jsme spolu už třináct let a máme dvě děti. Jako rodině nám to funguje, přítel je dobrý táta a o holky se vzorně stará. Vztah mezi námi už ale tak růžový není. Nic k němu už necítím a mám pocit, že si někdy nemáme co říct. Kvůli dcerám jsem ale ochotná ledaco překousnout. Nedávno se ale stalo něco, co mi zkřížilo plány. Zamilovala jsem se na první pohled – do nového kolegy v práci. Jiskra přeskočila vzájemně, a tak netrvalo dlouho a začala jsem si s ním románek. Nedávno mě požádal o ruku! To přítel neudělal nikdy. Jenže já nevím, co dělat. Miluju ho a vím, že by si rozuměl i s holkama. Jenže já přece nemůžu odejít ze svého domu, od někoho, s kým jsem tolik let. Jsem zoufalá a nevím, co dělat,“ svěřuje se Jolana (39).

 

  MIMIFORUM zjistilo:

3 důvody, proč dát přednost lásce

-          Budete šťastná. Nová láska vás nabije energií a dodá vám sílu. Budete jen zářit, vypadat mladší a cítit se jako znovuzrozená.

-          Vyjdete ze stereotypu. Nová láska nabízí i nové impulzy a zážitky. Poznáte nečekané a stereotyp se vám vyhne obloukem.

-          Zažijete nečekané. A to doslova. Nikdy totiž nevíte, co s sebou nový vztah přinese. A nemusí to být vždy procházka růžovým sadem.

 

Anketa MIMIFORA:

Čemu byste dala přednost – lásce, nebo rozumu?

Aneta (26): „Lásce. Vždycky jdu za hlasem svého srdce, takže u mě je to jasné. A to i přesto, že to zatím nikdy nedopadlo příliš dobře. Měla bych začít poslouchat rozum, ale nejde to.“

 

Míla (30): „Jednou jsem už takto volila. Nakonec zvítězil rozum. Dodnes ale lituji toho, že jsem se nerozmyslela obráceně. Nejvíc mě mrzí, že nepoznám, jak by moje volba dopadla, kdybych tenkrát poslechla své city.“

 

Karol (35): „Dnes už rozumu. Život se se mnou nemazlil a naučil mě dost. Před deseti lety bych se rozhodla jinak, ale dnes vím, že volba rozumem je správná. Není totiž zaslepený, jako srdce.“

 

Text: lju

Foto:  Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse