vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Migrény: Největší zajímavosti

19. listopadu 2013

Migrény: Největší zajímavosti

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: nervy Migréna bolest hlavy sex nadváha

preventan-mimiforum-banner

Trpíte migrénami? Podle odborníků to může prospívat vašemu sexuálnímu životu. Spolu s bolestmi hlavy totiž stoupá libido! A je toho víc, s čím vědci ohledně migrén přišli. 

Za migrénu mohou slabé nervy, ale i nadváha, anebo bouřka. A spolu s migrénou přichází vyšší chuť na sex. To jsou jen některá zjištění, s nimiž nedávno přišli vědci z celého světa.

 

Za migrénu mohou slabé nervy

Vědci přišli na zajímavou věc. Za migrénu mohou slabé nervy! Dánští experti, kteří zkoumali ženy trpící migrénami, totiž zjistili, že ataky migrény nemají příčinu v rozšíření cév v mozku, jak se tvrdilo. Mohou za ně naopak slabé, citlivé nervy v cévách. Jde o převratný objev, podle kterého by se měla správně nastavit i léčba migrény.

 

Migrény zvyšují chuť na sex

Ženy, které trpí migrénami, většinou nemají na sex ani pomyšlení. Jenže odborníci tvrdí opak. Podle nich naopak migrény provází také vyšší libido. Jsou totiž přesvědčeni, že úporné bolesti hlavy ovládají v mozku stejné chemické látky jako chuť na sex. Konkrétně za vše může serotonin. Máme-li ho málo, vede to sice ke vzniku migrén a depresí, ale naopak roste naše libido a rychleji dosahujeme orgasmu.

 

Za migrénou stojí i nadváha

Američtí vědci tvrdí, že migrénu může vyvolat i nadváha či obezita. Podle nich lidé s kilogramy navíc trpí těmito problémy dvakrát častěji. Navíc podle jejich zjištění mají všichni s obezitou o 81 % vyšší pravděpodobnost, že se setkají epizodickou migrénou. A jaká je tedy jejich rada? Začít dodržovat zásady zdravého životního stylu a zhubnout.

 

Za migrénu může bouřka! zdravi-a-krasa-migreny-nejvetsi-zajimavosti-ii-sxc-nahled

Vznik migrény může mít celou řadu příčin. Třeba bouřku. To potvrzuje i zjištění vědců z univerzity v Cincinnati. A vůbec nemusí bouřit ve vaší blízkosti. Tvrdí totiž, že bouřka může vyvolat migrénu až do vzdálenosti 40 km. Změny počasí a právě bouřka jsou podle nich jedním z velkých spouštěčů migrén. Třetině lidí, kteří na ně trpí, se prý objevily vždy, když někde v okolí řádila.

 

MIMIFORUM zjistilo:

7 zajímavostí o migrénách

 

1. Migréna se nejčastěji vyskytuje mezi 25. a 45. rokem, ale nevyhýbá se ani dětem.

2. Migrény ve světě postihují průměrně každou 6. ženu a každého 12. muže.

3. Migréna trápí více ženy než muže, a to v poměru tři ku jedné.

4. Až u 18 % lidí se při záchvatech migrény objevují problémy se zrakem – neostré vidění či jiskření před očima.

5. Migréna trvá čtyři, ale i 72 hodin. Bolest se stupňuje a často se objevuje i nevolnost, zvracení, přecitlivělost na pachy či hluk.

6. Podle nových výzkumů jsou vědci přesvědčeni, že za ni může určitý rizikový gen. Ten tuto nemoc vyvolává.

7. Trpíte-li na migrény, máte nižší riziko, že vás potká rakovina prsu. Vědci zjistili, že u lidí se silnými bolestmi hlavy je riziko o 30 % nižší.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse