vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Menstruace na dovolené: Jak ji oddálit?

25. června 2014

Menstruace na dovolené: Jak ji oddálit?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: prázdniny citron Antikoncepce menstruace dovolená

preventan-mimiforum-banner

Menstruace dokáže letní dovolenou nepříjemně zkomplikovat. Zvlášť, když přesně vyjde na termín, kdy odjíždíte k moři. Jaké jsou možnosti, jak ji oddálit? 

Když se jednou za rok konečně dostanete na dovolenou k moři, neužijete si ji tak, jak byste chtěla. Přesně na ten termín vám totiž spadá menstruace. Jindy jet nemůžete, na koupání se těšíte, stejně jako na milování s partnerem. Co teď?

 

Hormonální antikoncepce

Patříte-li mezi uživatelky hormonální antikoncepce, pak je to snadné. Například u jednofázové antikoncepce začnete užívat další platíčko, aniž byste udělala pauzu. Přesný postup najdete v příbalovém letáku, anebo vám jej sdělí gynekolog. Až přijedete z dovolené, přestanete prášky brát a menstruace rázem přijde.

 

Léky na předpis

Další možností, jak menstruaci posunout, jsou léky, které vám předepíše gynekolog. Tady ale pozor – nečejte na poslední chvíli, musí se nasadit předem v přesné dny přechozího cyklu. Je ale třeba vědět, že jde o hormony, tudíž mohou cyklus rozházet, napáchat neplechu v těle, navíc se může stát, že špinění přijde stejně. Zvažte, zda se vám to vyplatí.

 

Citron sex-a-vztahy-menstruace-na-dovolene-ii-sh-nahled

Neznámější babská rada. Každý den ráno (tři dny až týden) před očekávanou menstruací vypijte celý vymačkaný citron. Ty můžete denně vypít až tři, chcete-li účinek zesílit. Může být i oslazený cukrem a naředěný vodou. Pokračujte, po dobu, co chcete menstruaci oddálit. Zkusit můžete i vyšší dávky vitaminu C v tabletách před tím, než se mají měsíčky dostavit. Na kažou ženu to však funguje jinak a je třeba to vyzkoušet. Pozitivní zkušenosti mají ženy hlavně s krátkodobým oddálením, cca o 2 až 3 dny.

 

Anketa MIMIFORA:

Co vám pomohlo na oddálení menstruace?

 

Míla (21): Antikoncepce

„Jakékoli posunutí menstruace řeším pomocí antikoncepce. Maximálně mi vyhovuje, že si krvácení můžu nastavit, kdy se mi to hodí. Ani jednou mě to nezklamalo. Je to rozhodně lepší, než jet k moři a protrpět půl dovolené díky menstruaci.“

 

Hela (28): Vana a víno

„Pokud vím, že mi má přijít menstruace, když jedu na dovolenou, snažím se jí urychlit, nikoli oddálit. Na to, aby přišla dřív, mi zaručeně pomáhá horká koupel a půl litru svařeného vína. Měsíčky přijdou o pár dní dřív, maximálně na dovolené končí, a to už mi nevadí. Je to lepší, než je posouvat a strachovat se, kdy se spustí.“

 

Ilona (30): Citron

„Neberu antikoncepci, nenechala bych si napsat ani tablety na oddálení. Jsou to taky hormony a mám strach, že by mi úplně rozhodily cyklus. Zkouším vždy babskou radu, která u mě funguje. Vždy si vypiju týden před měsíčkama třikrát denně vymačkaný citron. Zkoušela jsem jej pít jen jednou denně, ale je to málo. Když piju tři, menstruaci oddálím asi o pět dní.“

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse