vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Menopauza škodí. Toto jste o ní nevěděly!

27. srpna 2013

Menopauza škodí. Toto jste o ní nevěděly!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: estrogeny menopauza muži zdraví hormony

preventan-mimiforum-banner

Menopauza ženám škodí, říkají nejnovější vědecká zjištění. Pozitivního jim nepřináší vůbec nic, jen samé zdravotní potíže. A proto vymýšlejí, jak ji zrušit úplně.

Kolagen Farmax 60+40 tob. ZDARMA

  • Kolagen Farmax – Doplněk stravy
  • obsahuje v 1 tobolce 85 mg kolagenu původem z ryb
  • Kolagen je základní stavební hmotou pojivových tkání pohybového aparátu
  • dále je obohacen o vitamin C, který přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek a kostí

kolagen-100-cz-3d-nahled

Jen málokterá žena je nadšená představou, že ji čeká menopauza. Má strach z jejích příznaků, a také z předčasného nástupu. Vědci navíc potvrdili, že menopauza ženám vůbec neprospívá. Než se ale podaří ji zrušit, dá se vypočítat její téměř přesný nástup.

Menopauza škodí

Ženám škodí, zrušíme ji! To nejnověji říkají o menopauze vědci. Přišli totiž s tím, že pro ženu nemá žádný pozitivní vliv, naopak s sebou nese samá negativa – riziko vzniku osteoporózy, nemocí srdce či rakoviny prsu. A když k tomu přidáte další spoustu zdravotních problémů, které ji provázejí, jeví se myšlenka na její zrušení jako ideální. Momentálně vědci hledají gen, který způsobuje předčasnou menopauzu. Když se jim to podaří, výsledkem může být následná genová terapie i pro ostatní ženy.

Za menopauzu můžou muži!

Příčinu, která stojí za vznikem menopauzy, hledali kanadští vědci. A přišli na to, že je jednoduchá – mohou za ni muži. Či lépe řečeno – jejich záliba v mladších ženách. A protože jim dávali přednost od pradávna, spustila u těch starších příroda menopauzu. Údajně proto, aby jim ušetřila energii na přípravu početí.

Zajímavost MIMIFORA:

U zvířat se menopauza téměř nevyskytuje, pouze u dvou druhů – u kosatek a kulohlavců. Jinak jde o čistě »lidský« problém.

Kuřačky mají menopauzu dříve

Je prokázáno, že ženy kuřačky procházejí menopauzou dříve než ty, které nikdy nekouřily. Je to tím, že kouření snižuje hladinu estrogenu v krvi, a to vede k tomu, že ženy, které se neobejdou bez cigaret, do menopauzy přichází až o dva roky dříve.

Menopauza se dá vypočítat!

Dvanáct let dlouhá rozsáhlá vědecká studie ukázala další zajímavou věc. Přesný nástup menopauzy se dá vypočítat! Může za to hormon AHM (Anti-Müllerian Hormone), který kontroluje vývoj ovariálních folikul, ze kterých se vyvíjejí vajíčka. Odborníci vytvořili vzorec, díky kterému při změření hladiny AHM mohou velmi přesně určit, kdy ženu menopauza čeká.

MIMIFORUM zjistilo:

Menopauza – hlavní příznaky zdravi-a-krasa-menopauza-skodi-ii-sh-nahled

– Návaly horka (75 % žen).

– Noční pocení a bušení srdce (40 % žen).

– Únava (40 % žen).

– Nespavost (40 % žen).

– Podrážděnost, náladovost, deprese (30 % žen).

– Suchost pochvy, menší citlivost poštěváčku nebo naopak jeho přecitlivělost.

– Bolesti hlavy a migrény.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
14:22 05.03.2014 - pavla -

Bez nadpisu

Menopauza není nic příjemného,alespoň u mě nee. Když se u mě menopauza objevily, přišly s ní velké návaly horka, podrážděnost, nemohla jsem v noci spát a začala mě lehce trápit i inkontinence. Takže jsem hledala nějaké doplňky, které by mi mohly pomoct a vybrala jsem si dýňové tablety. Pomáhají při úniku moči i na ostatní vedlejší příznaky při přechodu. Ještě jsem začala posilovat svaly pánevního dna a za čtvrt roku už bylo po inkontinenci. Nebylo to moc příjemné, takže jsem byla moc ráda, když jsem se tohoto problému zbavila

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse