7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

22. srpna 2013
Meniérův syndrom: Hrozí už kolem třicítky!
Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: sluch hluchota Meniérův syndrom Uši nemoc
Onemocnění vnitřního ucha, zvané Meniérův syndrom, se může objevit už po třicítce. Opakované záchvaty pak mohou vést až ke ztrátě sluchu.
GingiMax
GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.
Náhlé hučení a pískání v uších, zalehnutí, šelesty, zhoršený sluch, a to vše provázené nevolností, zvracením, vrávoráním, nejistou chůzí. Právě tak se nejčastěji projevuje Meniérův syndrom. Záchvaty přicházejí náhle a mohou trvat různě dlouhou dobu – od několika hodin až po několik dní. Pak potíže zdánlivě ustanou, jenomže po čase se opět vrátí. Nemoc tak může probíhat několik let, ale výsledek je jediný – výrazné zhoršování sluchu, a dokonce i hluchota.
Nemoc vnitřního ucha
Meniérův sydrom, nemoc či porucha, jak se nazývá, je vlastně onemocněním vnitřního ucha. Může za něj zvýšení objemu tekutiny (endolymfy) v membranózním labyrintu vnitřního ucha, které je orgánem rovnováhy. Právě proto bývají záchvaty provázeny závratěmi. Časté bývá i to, že je postiženo jen jedno ucho.
Hrozí už po třicítce
Nemoc přichází náhle a je zákeřná v tom, že se její příznaky mohou objevit už po třicítce. Nejvíce jsou ohroženy ženy, a to právě ve věku od 30 do 50 let. Nevyhýbá se však ani mužům Příčinu, proč vzniká, se ne vždy podaří odhalit, ale nejčastěji je spojována s degenerativními změnami krční páteře, endokrinními onemocněními, alergickými reakcemi či různými infekcemi.
MIMIFORUM zjistilo:
Hlavní příznaky Meniérovy choroby
- Náhlé, silné závratě.
- Nevolnost, zvracení.
- Hučení, pískání, šelesty v uších, které závratě provázejí.
- Záchvaty se opakují v různé době a intenzitě.
- V době mezi záchvaty období bez příznaků.
- Zhoršení sluchu, může dojít až k jeho ztrátě.
- Často je postiženo jen jedno ucho.
Léčba a opatření
Při podezření na tuto chorobu lékaři vyšetří vnitřní ucho a diagnostikují ji pomocí audiometrie. Pokud se potvrdí, řeší se užíváním léků a dalších opatření, avšak někdy je nutný i chirurgický zákrok. Je třeba dodržovat dietu se sníženým obsahem soli (tzv. neslanou), z jídelníčku vyřadit nápoje a potraviny s obsahem kofeinu, včetně čokolády, vynechat alkohol, který může projevy zhoršovat, nekouřit, dodržovat životosprávu a dostatečně spát. Důležité je co nejvíce se vyhýbat stresu, který může být spouštěčem záchvatů.
Text: ino
Foto: Shutterstock.com
Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!