vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Meniérův syndrom: Hrozí už kolem třicítky!

22. srpna 2013

Meniérův syndrom: Hrozí už kolem třicítky!

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: sluch hluchota Meniérův syndrom Uši nemoc

preventan-mimiforum-banner

Onemocnění vnitřního ucha, zvané Meniérův syndrom, se může objevit už po třicítce. Opakované záchvaty pak mohou vést až ke ztrátě sluchu. 

GingiMax

GingiMax® obsahuje 40 mg standardizovaného extraktu z listů Ginkgo biloby (jinan dvoulaločný) obsahujícího min. 24% flavonoidních glykosidů a 6% terpenických laktonů.

gingimax

Doplněk stravy

Více ZDE

Náhlé hučení a pískání v uších, zalehnutí, šelesty, zhoršený sluch, a to vše provázené nevolností, zvracením, vrávoráním, nejistou chůzí. Právě tak se nejčastěji projevuje Meniérův syndrom. Záchvaty přicházejí náhle a mohou trvat různě dlouhou dobu – od několika hodin až po několik dní. Pak potíže zdánlivě ustanou, jenomže po čase se opět vrátí. Nemoc tak může probíhat několik let, ale výsledek je jediný – výrazné zhoršování sluchu, a dokonce i hluchota.

Nemoc vnitřního ucha

Meniérův sydrom, nemoc či porucha, jak se nazývá, je vlastně onemocněním vnitřního ucha. Může za něj zvýšení objemu tekutiny (endolymfy) v membranózním labyrintu vnitřního ucha, které je orgánem rovnováhy. Právě proto bývají záchvaty provázeny závratěmi. Časté bývá i to, že je postiženo jen jedno ucho.

Hrozí už po třicítce

Nemoc přichází náhle a je zákeřná v tom, že se její příznaky mohou objevit už po třicítce. Nejvíce jsou ohroženy ženy, a to právě ve věku od 30 do 50 let. Nevyhýbá se však ani mužům Příčinu, proč vzniká, se ne vždy podaří odhalit, ale nejčastěji je spojována s degenerativními změnami krční páteře, endokrinními onemocněními, alergickými reakcemi či různými infekcemi.

MIMIFORUM zjistilo:

Hlavní příznaky Meniérovy choroby

-          Náhlé, silné závratě.

-          Nevolnost, zvracení.

-          Hučení, pískání, šelesty v uších, které závratě provázejí.

-          Záchvaty se opakují v různé době a intenzitě.

-          V době mezi záchvaty období bez příznaků.

-          Zhoršení sluchu, může dojít až k jeho ztrátě.

-          Často je postiženo jen jedno ucho.

zdravi-a-krasa-menieruv-syndrom-ii-sh-nahled Léčba a opatření

Při podezření na tuto chorobu lékaři vyšetří vnitřní ucho a diagnostikují ji pomocí audiometrie. Pokud se potvrdí, řeší se užíváním léků a dalších opatření, avšak někdy je nutný i chirurgický zákrok. Je třeba dodržovat dietu se sníženým obsahem soli (tzv. neslanou), z jídelníčku vyřadit nápoje a potraviny s obsahem kofeinu, včetně čokolády, vynechat alkohol, který může projevy zhoršovat, nekouřit, dodržovat životosprávu a dostatečně spát. Důležité je co nejvíce se vyhýbat stresu, který může být spouštěčem záchvatů.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse