vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Méně kalorické koktejly: Skvělé recepty na jejich přípravu!

13. května 2015

Méně kalorické koktejly: Skvělé recepty na jejich přípravu!

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: drink koktejl nápoj kalorie dieta

preventan-mimiforum-banner

Nemůžete odolat koktejlům, ale potřebujete zhubnout? Připravte si některý z méně kalorických drinků, který vaši štíhlou linii tak neohrozí. 

Alkohol obecně pro dietu příliš vhodný není. Obsahuje zbytečné množství prázdných kalorií a říká se o něm, že je zabijákem štíhlé linie. A zvlášť špatně na tom jsou koktejly! Pokud je ale milujete a chcete si občas nějaký dopřát, máme pro vás tipy na drinky, které nemají více než 170 kcal. Jednou za čas zhřešit můžete – třeba při příležitosti Světového dne koktejlů, který připadá na 13. května.

 

American Virgin

Počet kalorií: 34

Nealkoholický koktejl, který však skvěle chutná a obsahuje tak málo kalorií, že jakékoli hubnutí prostě neohrozí. 

 

Jak na to: V šejkru plném ledu zkombinujte malou sklenku broskvového džusu a sody, trochu pomerančového džusu a limonády. Pořádně protřepejte, nalijte do skleničky a ozdobte kolečkem citrónu.

 

Gin Martini

Počet kalorií: 130

Martini je vhodné i do nízkokalorických koktejlů, protože samo o sobě příliš kalorií nemá. 

 

Jak na to: Smícháme 1 cl Martini dry, 4 cl velmi suchého Gordon ginu, přidáme několik kostek ledu. Důkladně promícháme. Podáváme ve vysoké koktejlové sklenici zdobené zelenou olivou.

 

Sangria s ovocem

Počet kalorií: 170

Udělejte si domácí lehkou sangriu z červeného vína. Nebudete litovat, navíc ani počet kalorií vás nepoloží!

 

Jak na to: Nakrájejte 4 jablka a 3 pomeranče. Přidejte pár červených hroznů, nakrájených na půlky, 3 lahve lehkého červeného vína, 1 plechovku dietní citrónové sody a 1 plechovku čisté sody. Vynechejte cukr a nahraďte kalorické přísady sodou. Dobře promíchejte a podávejte ve sklenkách s ledem. Nápoj by měl vyjít na 16 porcí, 1 sklenka pak na 170 kalorií.

 

dieta-mene-kaloricke-koktejly-ii-sh-nahled Light Mojito

Počet kalorií: 150

Odlehčená verze, která vaši štíhlou linii tolik nezatíží! Má totiž minimálně o 100 kcal méně, než varianta klasická. 

 

Jak na to: Do šejkru dáme 1 hrnek ledu. Přidáme 6 koleček nakrájené limetky, 1 polévkovou lžíci limetkové šťávy a 2 polévkové lžíce čerstvě natrhaných lístků máty. Limetku a mátu promícháme dlouhou lžící, aby uvolnily příjemnou vůni. Dále zkombinujeme ½ čajové lžičky zahřátého medu, panáka rumu a 2 panáky sody. Jemně promícháme, aby se rozpustil med. Vše slijeme dohromady a pořádně protřepeme. Nalijeme do sklenky naplněné ledem. Ozdobíme mátou a limetkou a můžeme podávat.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse