vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Martovský syndrom: Přespříliš starostlivá matka

13. února 2014

Martovský syndrom: Přespříliš starostlivá matka

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: starostlivost Martovský syndrom matka syndrom dítě

preventan-mimiforum-banner

Přespříliš starostlivá matka, která to se svou péčí přehání, ačkoli potomci jsou dávno dospělí, nedělá nikdy dobrotu. A kvůli ní může zkrachovat i vztah!

MaxiCor

· Doplněk stravy.
· MaxiCor® obsahuje v tobolce min. 90% omega – 3 nenasycené mastné kyseliny
· Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny (ve formě etylesterů) vyrobených čištěním oleje získaných z vybraných druhů mořských ryb.
· Nejdůležitější zástupci:kyselina eikosapentaenová (EPA) 225mg, kyselina dokosahexaenová (DHA) 170 mg. EPA + DHA přispívají k normální činnosti srdce. Příznivého účinku se dosáhne při přijetí 250 mg EPA a DHA denně.

maxicor-novy

Doplněk stravy

Více ZDE

Je-li matka starostlivá, je to v pořádku. Problém ale nastane ve chvíli, kdy se stane přespříliš starostlivou. Ona jediná si připadá nepostradatelná a musí mít hlavní slovo. Pokud někdo hlídá její dítě, neobejde se to bez dlouhého proslovu, seznamu úkonů a povolených činností, a samozřejmě i kázání, jak se chovat a co dělat. Zkrátka a dobře – takto přehnaně starostlivá matka začne dřív nebo později každému lézt na nervy.

 

Rozchod kvůli starostlivé matce

„Když jsem poznala přítelovu matku, měla jsem pocit, že je to báječná žena – starostlivá a pozorná. Jakmile jsme spolu začali žít, zjistila jsem, že je to úplně jinak. Začala se nám plést do života. Každý den volala a kontrolovala nás. Přítel jí musel vyjmenovat seznam úkonů, které jsme dělali, a ona to komentovala. Věděla o každém našem kroku, o vše se starala a před ničím neměla respekt. Nařizovala mi na jakou teplotu prát, co vařit, jak sestavit jídelníček, prostě nám řídila život. Kvůli ní jsme se nakonec rozešli,“ vypráví Alena (29).

 

Když matka přehání péči

Martovský syndrom. Právě tak odborníci nazývají stav, kdy je matka přespříliš starostlivá a nepostradatelná. Tedy – ona si to myslí. A to samozřejmě nikdy nedělá dobrotu. Dřív nebo později to začne skřípat. Častější bývá martovský komplex ve vztahu matky a syna, ale nevyhýbá se ani dcerám. Synové však maminčinu extrémné péči a starostlivost většinou déle snáší. Často až do chvíle, než si najdou partnerku, které se to samozřejmě přestane líbit.

 

sex-a-vztahy-martovsky-syndrom-ii-sxc-nahled Starostlivost, která všechny odradí

Žít s mužem, jehož matka trpí martovským syndromem, není jednoduché. A snadné samozřejmě vůbec není ani to, máte-li přímo vy takovouto matku. Tím, jak se nadměrně stará, plete se všem do soukromí a nedá si říct, totiž dosáhne jen toho, že se s ní její okolí nebude chtít vídat. Poslouchat její příkazy a seznamy činností se totiž nedá vydržet.

 

O péči se jí nikdo neprosil!

„Můj poslední partner měl tak přehnaně starostlivou matku, že se to nedalo vydržet. Několikrát denně nás kontrolovala – volala, psala SMSky, nebo přišla osobně. Neustále nám vařila či pekla, i když se jí o to nikdo neprosil. Když jsme byli v práci, klidně si otevřela dveře a vyžehlila či uklidila. Prý proto, abychom měli čisto a partner měl co na sebe! Strašně mi to vadilo. Vždy se urazila jen na chvíli a dělala to zas. Vydržela jsem to dva roky. Partner se mamince něco říct bál a já s ní už nedokázala bojovat. Odešla jsem a dnes jsem ráda. Všem radím, aby nešly do vztahu s někým, u jehož matky se projevuje martovský syndrom. Je to šílené,“ vypráví Sandra (25).

 

Text: ino
Foto: Shuttestock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse