banner-maxicor-miniforum-809x292

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Newsletter

Chcete být informováni o novinkách z mimiforum.cz?
Zadejete zde svoji emailovou adresu.

Manželství po deseti letech: Jak to funguje?

20. února 2017

Manželství po deseti letech: Jak to funguje?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: láska vztah sex manželství partner

preventan-mimiforum-banner

Manželství po deseti letech nikdy nefunguje jako na začátku vztahu, i když bychom si to přáli. Pokud se vám zdá, že vztah pořádně upadá, je třeba na něm zapracovat dřív, než bude pozdě.

Jste spolu deset let a poslední dobou si říkáte, zda to má vůbec cenu. Partnera znáte jako své boty, víte, co od něj můžete čekat, žádné překvapení vám nehrozí. Na časy, kdy jste se vášnivě milovali obden, můžete jen vzpomínat. Teď jste ráda, když je vůbec nějaký sex a netrvá jednu a půl minuty. Neustále si říkáte, zda má takový vztah, či spíš přežívání vedle sebe, cenu. Máte-li podobné pocity, pak vězte, že v tom nejste sama.

MIMIFORUM zjistilo:

5 věcí, které ženy vytáčí po 10 letech manželství

-          Partner je přehlíží a ignoruje.

-          Partner nemá zájem o sex, veškeré jiskření je pryč.

-          Partner se o ně vůbec nezajímá, neví ani, co žena dělá ve svém volnu.

-          Partner bere péči o děti a domácnost jako ženskou práci a vidí v manželce služku.

-          Partner se nesnaží vztah oživit, domů se chodí jen vyspat.

Když se vloudí stereotyp

Jen málokteré manželství po deseti letech funguje tak, jako na začátku vztahu. Do většiny se totiž vloudí stereotyp. Na řadu přijdou děti, k tomu spousta práce a na romantické chvilky ve dvou nemáte čas, ani náladu. Je to logické – zamilovanost totiž vyprchá zhruba po dvou letech. Pak už záleží jen na dvojici, jak si bude rozumět, a zda bude umět udržet vztah při životě. Je ale třeba začít dřív, než bude pozdě. Jinak vše může skončit nevěrou a rozvodem.

 Tipy MIMIFORA:

5 tipů, jak oživit vadnoucí manželství sex-a-vztahy-manzelstvi-po-10-letech-ii-sh-nahled

 - Připravujte překvapení. Ne jednou za rok na narozeniny, ale co nejčastěji to jde. Stačí jen drobnosti. Třeba milý vzkaz ráno na zrcadle v koupelně, hořčicí namalované srdíčko u večeře apod. Věci, kterých si partner všimne a mohl by z nich mít radost.

- Čas jenom pro sebe. Každý z vás, a zvlášť po delším vztahu, by měl mít čas jen sám pro sebe. On stejně jako vy. Uvědomte si, že se péči o rodinu nemůžete zcela obětovat a vyhraďte si čas jen sama na sebe. Každý týden alespoň jedno odpoledne.

- Víkend ve dvou. Většina párů, které jsou spolu déle, už mají děti. Je však třeba si i od nich odpočinout, i když je milujete sebevíc. Domluvte si hlídání a zařiďte víkend jen sami pro sebe, třeba v lázních. To, že budete spolu a v jiném prostředí, udělá své.

- Drobná radost pro druhého. Nemusíte kupovat žádné velké dary, ale malá drobnost jednou za čas může partnera potěšit. Uvědomí si, že na něj skutečně myslíte a záleží mu na vás. Třeba model jeho oblíbeného auta, nová kravata, propiska se jménem, kterou bude mít u sebe. Udělejte to nečekaně a občas mu dejte drobnou pozornost jen proto, že ho máte ráda.

- Sex, jaký nečeká. Na sexu sice vztah nestojí, ale je důležitý. Ne u každého páru to ale po pár letech v ložnici klape, a tak je třeba s tím něco udělat. Zkuste vymyslet večer, na který dlouho nezapomene. Připravte atmosféru, pusťte si film či pořiďte novou erotickou hračku. Udělejte mu masáž či připravte koupel ve vířivce ve dvou. Zkrátka udělejte něco, co nečeká a v posteli ho to opět naladí na správnou vlnu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse
Váš email:
Heslo:
Horoskop
Vítáme nová miminka
Dítě Uživatelka Termín
Lukáš
Magda4417.05.2018
Xaverius
Soběslav
stefanZítra
Dítě Uživatelka Termín
Karel
Karla
Karla18.04.2018
Gabriella
kdfin08.02.2018
Saskie
Stela
stefan24.01.2018
Dítě Uživatelka Datum
Martin
jarinka26.06.
Přemysl
jesenka3323.08.
Ondřej
Uzlíček10.08.
Přidat svůj termín »
Vaše příspěvky
Vaše poslední fotopříspěvky
NÁŠ POKLAD
NÁŠ POKLAD
Od uživatele: Aleki
profilová fotka
profilová fotka
Od uživatele: Natálka Kresbová
Miláček Péťa
Miláček Péťa
Od uživatele: Petulinka
Anketa