vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mandle: Čím tělu prospívají

17. prosince 2013

Mandle: Čím tělu prospívají

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: Mandle tělo minerály zdraví hubnutí pleť

preventan-mimiforum-banner

Mandle k Vánocům neodmyslitelně patří. Ovšem kromě toho, že jsou dobré, prospívají také zdraví, pleti a vlasům. A dokonce pomáhají hubnout.

Q Max® Active (doplněk stravy) obsahuje redukovanou formu koenzymu Q10 s garantovanou kvalitou Kaneka. Jedná se o koenzym, který se vyrábí izolací z fermentovaných kvasnic (přirozený biologický proces), nejlépe odpovídá lidskému koenzymu Q10 – je čistá a bez nežádoucích příměsí. Jedná se o aktivní, okamžitě využitelnou formu koenzymu Q10 s 8× vyšší dostupností (využitelností). Redukovaný koenzym by se mohl doporučit k užívání společně se statiny.

q-max-active-60-cz-nahled

Mandle k vánočním svátkům neodmyslitelně patří. A to nejen jako přísada do cukroví. Rádi je mlsáme samotné, přírodní, slané i v čokoládě. Jenže kromě toho, že jsou mandle dobré, jsou navíc i zdravé. Prospívají pleti, vlasům, našemu zdraví, a dokonce i pomáhají hubnout.


MIMIFORUM zjistilo:

Mandle nejsou ničím jiným než plody mandloně obecné, která dorůstá až sedmimetrové výšky. Jde o jádro semena mandloně, které je plné cenných látek, minerálů i nenasycených mastných kyselin. Nechybí jim ani vysoké množství bílkovin, vlákniny, a naopak je tu málo cukru. Jsou skvělé pro krásu i zdraví.


Pomáhají hubnout zdravi-a-krasa-mandle-ii-sxc-nahled

Je vědecky prokázáno, že mandle napomáhají hubnutí. Jsou nejvýživnější ze všech druhů ořechů a pouhá hrst denně dodá polovinu denní dávky vitaminu E, 20 % hořčíku a 8 % vápníku. Obsahují také dostatek bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Díky dostatku vlákniny umějí dobře zasytit, a tím i zmenšit hlad. Proto se je doporučuje zapít sklenicí vody. Nabobtnají a zaplní žaludek, a tak nemáte potřebu ihned jíst. Vědci prokázali, že lidé, kteří pravidelně jedí mandle, mají nižší BMI než ti, kteří se jim vyhýbají.

 

MIMIFORUM zjistilo:

Hořké a žluklé mandle nikdy nejezte. Obsahují totiž škodlivé až jedovaté látky, a dokonce mohou způsobit otravu. Chuť mandlí by měla být vždy nasládlá až sladká.

 

Prospívají pleti a vlasům

Kromě hubnutí mandle prospívají i  pleti vlasům, a to především vysokému obsahu vitaminu E a hořčíku. Stačí menší hrstka mandlí denně po dobu jednoho měsíce a uvidíte, že vaše vlasy budou lesklejší, pružnější, nehty pevnější a pleť působí svěžeji a zdravěji.

 

Jsou skvělé pro zdraví

Mandle mají nejen skvělé účinky pro pleť a vlasy, ale prospívají i našemu zdraví. Díky vysokému obsahu vápníku prospívají kostem a zubům, podporují imunitu a prospívají srdci. Pomáhají upravit krevní tlak a snížit hladinu cholesterolu. Navíc díky obsaženým látkám chrání cévy před předčasným stárnutím. Nechybí v nich ani dostatek železa, které podporuje krvetvorbu. Jsou proto skvělé i pro ty, kdo trpí chudokrevností. To ale není zdaleka všechno. V mandlích najdete i spoustu antioxidantů, které chrání před škodlivými volnými radikály, a proto jsou skvělou prevencí proti rakovině.

 

Tip MIMIFORA:

Mandlová maska a peeling

Mandle jsou výborné i na pleť zvenčí. Umějí ji vyživit a regenerovat. Jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálů, obsahují velké množství hořčíku a vápníku, ale i nenasycených mastných kyselin.

Jak na masku: Rozmixujte hrst nesolených mandlí, půlku okurky, lžičku medu a lžičku jogurtu. A to tak, aby vznikl hladký krém. Naneste ho na vlhkou tvář a po dvaceti minutách smyjte. Pleť ošetřete krémem na dehydratovanou pleť.

Jak na peeling: Lžíci zakysané smetany smíchejte se lžící drcených mandlí a naneste na pokožku. Masírujte, poté důkladně smyjte.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse