vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Máme doma blechy. Jak se jich zbavit?

20. listopadu 2014

Máme doma blechy. Jak se jich zbavit?

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: Blechy kousnutí zvíře nemoc krev

preventan-mimiforum-banner

Zjistit, že doma máte blechy, není žádná výhra. Špatně se jich totiž zbavuje, navíc mohou přenášet různé nemoci. Nejčastěji se do bytu dostanou díky domácím mazlíčkům. 

Vitamin C s postupným uvolňováním

·    Doplněk stravy.
·    Vitamin C s postupným uvolňováním obsahuje 500 mg vitaminu C.
·    Přidaný extrakt z plodů šípků je vynikajícím zdrojem bioflavonoidů.
·    Vitamin C přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, psychické činnosti i imunitního systému.
·    Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů.

vitamin-c-s-post_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Mít doma blechy rozhodně není žádná výhra. Kromě toho, že kousnutí od blech bolí, svědí a je na kůži vidět, můžou blechy přenášet i různé nebezpečné choroby. Mezi ně patří i lymská borelióza či encefalitida.

 

I zvíření blechy jdou na člověka

„To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou!“ Jen málokdo by neznal tuto větu z populárního filmu Na samotě u lesa. Bohužel to ale není pravda. Blechy zvířecí na človeka jdou a s velkou radostí mu sají krev. A to doslova. A protože při kousnutí blecha vylučuje látku, která zabraňuje srážení krve, aby mohla sát, pěkně to svědí.

 

Těžký boj s blechami deti-a-rodina-mame-doma-blechy-ii-sh-nahled

Boj s blechami je náročný a ne vždy se dá zvládnout svépomocí. Vajíčka, která blecha klade, jen tak nenajdete a jsou navíc odolná. Blechy snadno nechytíte, protože skočí až 35 cm do dálky a 20 cm do výšky a jsou velmi rychlé. Proto je lepší v případě, že zjistíte přítomnost blech u vás doma, vrhnout se s nimi do kompletního boje.

 

Tipy MIMIFORA:

Jak se zbavit blech

 

-          Zjistě, jak se blechy do domácnosti dostaly. Nejčastěji to bývá od domácího mazlíčka. Toho je v tom případě co nejrychleji odblešit, a pak i odčervit, protože blecha může být přenašečem tasemnice. K odblešení zvolte speciální přípravky k tomu určené.

 

-          Celý dům pečlivě ukliďte, vysajte, desinfikujte.

 

-          Bohužel odblešit zvíře nestačí. Následně je třeba speciálními přípravky vystříkat celý dům či byt, nejvíce místa, kde se domácí mazlíček zdržoval a po týdnu vše opakovat.

 

-          Pelíšky a polšáře či deky domácích mazlíčků vyperte min. na 600 C.

 

-          Pokud to nepomůže a blechy se doma drží dál, povolejte si specializovanou deratizační firmu, která se hubením blech zabývá. Je však třeba počítat s tím, že nejde o zcela levnou záležitost a cena se odvíjí od plochy, kterou je třeba ošetřit. Může tak jít i do tisíců.

 

-          Zvíře před další invazí blech preventivně chraňte speciálními obojky či spreji.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse