vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mám těhotenské nevolnosti. Partner se mě štítí!

9. května 2014

Mám těhotenské nevolnosti. Partner se mě štítí!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: zvracení vztah těhotenství partner nevolnost

preventan-mimiforum-banner

Těhotenské nevolnosti mohou zkomplikovat nejen těhotenství samotné, ale i vztah. Mnoho žen totiž přiznává, že se jich díky tomu partner dokonce štítil!

Přípravek Folgravid® (doplněk stravy) je určen dospělým ženám už od samého začátku plánování těhotenství, průběhu těhotenství až po ukončení kojení. Hlavní obsahovou složkou je kombinace kyseliny listové a kyseliny dokosahexaenové (DHA), která přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku Vašeho miminka. Příznivého účinku je dosaženo při přijetí 250 mg DHA denně. Jednotlivá denní dávka nadstandardně pokryje tento příjem. DHA ve Folgravidu® je vyrobena z kvalitního rybího oleje pomocí speciální čistící metody. Kyselina listová obsažená v přípravku přispívá k normálnímu růstu zárodečných tkání během těhotenství. Komfort v užívání pouze 1 tobolky denně.

folgravit-70-tabl-3d-nahled

„Jsem už v pátém měsíci a skoro od začátku trpím hroznými nevolnostmi. Je mi špatně skoro pořád, jednou jsem už skončila v nemocnici na kapačkách. Několikrát denně zvracím. Bohužel partner, místo toho, aby mě podržel, se mě štítí. Řekl mi, že mu je špatně ze mě. Prý je to moje neustálé zvracení nechutné! Místo, aby byl se mnou, je doma minimálně, prý to nemůže vidět. Jsem z toho nešťastná, copak to dělám schválně?,“ vypráví Julie (28).

 

Nevolnosti jsou běžné

Ranní nevolnosti jsou nejčastějším doprovodným příznakem těhotenství, který se většinou objevuje kolem 6. týdne. Termín ranní je v tomto případě poněkud zavádějící – špatně může být těhotným ženám totiž v průběhu celého dne. Obvyklé proto bývá zvracení, nechuť k jídlu, či citlivost na pachy. Tyto problémy trápí více než 50 % žen, nejsou však trvalé – většinou kolem 14., maximálně 16. týdne samy vymizí. I tak se však malé procento žen trápí celé těhotenství, nebo se vrací ve třetím trimestru.

 

Kvůli nevolnostem se partner odstěhoval!

„Kdybych věděla, jak těžce budu celé těhotenství prožívat, dobře bych si ho rozmyslela. Bylo mi špatně od samého začátku. Zvracela jsem průběžně celý den a skoro ani nemohla vyjít z domu. Hubla jsem, protože jídlo jsem v sobě neudržela. Doktor mě uklidňoval, že to po třech měsících přejde, ale bylo to stále horší. Bohužel partner mě nepodpořil. Řekl mi, že se na mě nemůže dívat, že vedle mě ztrácí chuť nejen na jídlo. Dopadlo to tak, že se odstěhoval a prý přijde až po porodu, až konečně přestanu zvracet,“ vypráví další zkušenost Soňa (31).

 

  Tipy MIMIFORA:

Co zabírá na těhotenské nevolnosti

-          Zázvor v různých podobách. Uvařit si můžete čaj, anebo koupit speciální lízátka pro těhotné v lékárně. Vhodný je i kandovaný zázvor.

-          Jíst ráno, než vstanete. Trápí-li vás nevolnosti hlavně ráno, dejte si k posteli pár sušenek či piškotů a snězte je předtím, než ráno vstanete.

-          Studený nápoj. Ledová Coca-cola po lžičkách je skvělým pomocníkem při zvracení a pomoct může i v těhotenství. Nahradit ji může i ledový čaj. 

-          Slané pochoutky. Proti nevolnostem mohou pomoct i solené věci, jako jsou sušenky či chipsy. Vyplatí se zkusit, zda to nepomůže právě vám.

-          Jíst často v malých dávkách. I to pomáhá! Zapomeňte na jídlo jen 3× denně, rozložte si vše do malých porcí a mějte sex-a-vztahy-mam-tehotenske-nevolnosti-ii-sxc_smallněco na zub stále při sobě.

-          Citrusy. Některé ženy přiznávají, že jim pomáhá jen jejich vůně. Přivonět si k citronu či pomeranči prý zlepší jejich pocity na zvracení.

 

Text: ino

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse