vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mám odpor k sexu. Co mám dělat?

28. srpna 2015

Mám odpor k sexu. Co mám dělat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: dotyky odpor milování vztah sex líbání

preventan-mimiforum-banner

Není to snadná situace. Sex s partnerem vás nejen nebaví, ale vůbec ho nechcete. Dokonce k němu máte odpor. Jak to ale vyřešit, když partner to nechápe a naléhá?

„Nikdy mi sex moc neříkal, spíš jsem ho přetrpěla než prožívala. Možná jsem jen měla smůlu na partnery. Po porodu se všechno změnilo. Mám k sexu odpor. Nechci, aby se mě partner dotýkal, nesnesu to. Vím, že bych se měla přemoct, protože bez sexu to nejde, ale neumím to. Mám strach, že si najde milenku a opustí mě, ale nemůžu si pomoct,“ vypráví Soňa (30).

 

Sex bych vůbec nepotřebovala! sex-a-vztahy-mam-odpor-k-sexu-ii-sh-nahled

Soňa není rozhodně jediná, která se potýká s podobným problémem. Žen, jejichž sexuální život dřív fungoval bez problémů a po letech s jedním partner došlo je změně, je víc, než to vypadá. „Dřív nám to s manželem klapalo, ale dnes se to říct nedá. Přestal mě přitahovat, představa sexu s ním je mi nepříjemná, nelíbí se mi, když se mě dotýká, líbá mě. Na sex nemám chuť, vůbec bych ho nepotřebovala. Občas mu vyhovím, aby byl klid, ale celkově mám poslední dobou k milování spíš odpor,“ říká Magdaléna (37).

 

Tipy, jak na to, když sex nemusíte

Univerzální rada na to, jak jednat v podobné situaci, neexistuje. Je ale jasné, že něco s ní udělat je třeba. Přinášíme několik tipů, co s tím.

 

Tipy MIMIFORA:

Co dělat, když máte odpor k sexu?

 

-          Zamyslete se v první řadě nad tím, proč máte odpor k sexu. Je k tomu nějaký důvod, který vás k tomu vede? Vadí vám jen představa milování s vlastním partnerem, anebo s jakýmkoli mužem?  Pokud pouze s tím, kterého máte doma, přemýšlejte nad tím, proč. Změnil chování, přibral, začal pít, anebo z jakého důvodu už o něj nestojíte?  Zkuste si sama v sobě vyjasnit, co vlastně chcete.

 

-          Promluvte si. Je-li problém pouze ve vašem vztahu, zkuste si o tom s partnerem opatrně promluvit. Sedněte si s ním a řekněte mu, co vám vadí a co byste ráda změnila. Pokud vám na sobě vzájemně záleží, můžete se oba pokusit udělat kompromis a najít společné řešení.

 

-          Uvolněte se! Možná jste jen v příliš velkém stresu a sex, na který nemáte chuť, vám na náladě nepřidá. Udělejte si wellness víkend o samotě, odpočiňte si chvíli sama bez partnera, jděte na masáž, relaxujte. Myslete jen na to pěkné a snažte se i na vašem vztahu a milostném životě najít ty krásné momenty. Psychika je v tomto mocná čarodějka a zmůže víc, než myslíte. A když si koupíte ještě nějaké příjemné afrodiziakum, možná myšlenky na sex zase přijdou…

 

-          Nechejte si pomoct. Když situaci sama nezvládáte, není ostudou si nechat pomoct. Záleží, jak velký problém je. Svěřte se kamarádce, třeba vám pomůže její pohled na situaci. Je-li situace vážnější, vyhledejte odborníka. Poraďte se se svým gynekologem, nebo vyhledejte sexuologa či psychologa. Nutit se do sexu násilím není dobré, může vám ho to znechutit na zbytek života.  

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse