vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mám negativní test. Přesto jsem těhotná!

11. listopadu 2013

Mám negativní test. Přesto jsem těhotná!

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: test menstruace těhotenství miminko dítě

preventan-mimiforum-banner

Případů, kdy je těhotenský test jasně negativní, ale přesto je žena těhotná, není zrovna málo. Důvodem může být fakt, že se žena testuje příliš brzy a hladina hormonu hCQ není ještě dostatečně vysoká, anebo zpoždění menstruace z jiného důvodu. 

„S partnerem jsme si miminko moc přáli, ale dlouho se nám nedařilo. Menstruaci jsem měla nepravidelnou, a tak jsem si vždy, když dlouho nešla, dělala naděje, že jsem snad těhotná. Jednou však nepřišla dva měsíce a já si udělala test. Byl negativní. Za týden jsem ho opakovala, znovu nic neukázal. Objednala jsem se k doktorovi a čekala injekci na vyvolání menstruace. Místo toho mi oznámil, že už jsem ve třetím měsíci! Byla jsem nesmírně šťastná. Doma jsem si hned zkusila další test a opět na něm byla jen jedna čárka! Těhotná jsem ale byla, dnes máme zdravou půlroční holčičku. Na testy se zkrátka spoléhat nedá,“ vypráví Linda (29).

 

sex-a-vztahy-negativni-test-presto-tehotna-ii-sh-nahled Negativní test, přitom těhotná

Stačí se rozhlédnout v internetových diskuzích a je jasné, že nejde o ojedinělý problém. Případů maminek s negativním testem, které byly přesto těhotné, je víc než dost. „Pět dní po vynechání menstruace jsem měla jasně negativní test. Šla jsem k doktorovi, který nic neobjevil a dal mi vyvolávačku. O deset dní později stále měsíčky nedorazily. Udělala jsem si nový test a byly tam dvě čárky! Nyní mám zdravého dvouměsíčního chlapečka. Maminkám proto radím – moc testům nevěřte, říká Anna (32).


MIMIFORUM zjistilo:

Kdy může být test negativní

-          Když těhotná nejste. I když byste si to moc přála a vidíte u sebe nejrůznější příznaky, těhotná být nemusíte. Menstruace může mít jen menší zpoždění.

-          Když je těhotenství příliš čerstvé. Testujete-li se příliš brzy, nemusí test těhotenství ještě zachytit. Je třeba vyčkat minimálně 14 dní od doby, kdy k otěhotnění mohlo dojít. Je-li test negativní a menstruace nepřichází, test opakujte a vyhledejte lékaře.

-          Když má menstruace zpoždění. Když se menstruace nedostaví v očekávaném termínu, žena zpozorní. Zvlášť, pokud po miminku touží, a tak se chytá každé známky možného těhotenství. Jenže to, že menstruace nepřišla včas, může mít i jiné důvody. Stres, nemoc a užívané léky, intenzivní cvičení, změna denního rytmu, nadváha nebo podvýživa, či blížící se přechod. Je-li menstruace zpožděna z těchto příčin, je jasné, že je test negativní.

 

Když menstruace nepřichází

Co tedy dělat, pokud se vám na testu objevuje stále jedna čárka, menstruace nepřichází a vy stále máte pocit, že byste mohla být těhotná? Ideální je s testováním počkat. Hladina hCQ může být ještě nízká, a tak test nemusí těhotenství potvrdit. Pokud je opakovaně negativní a měsíčky nepřicházejí, vyhledejte lékaře. Ten by měl na ultrazvuku poznat, zda může jít o počátek těhotenství, anebo ne. Každopádně to chce trpělivost. Nemálo žen potvrdilo, že druhá čárka na testu se jim objevila velmi pozdě, i když už vůbec nebyly na začátku těhotenství.


Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
11:14 22.06.2021 - Ina -

Re: Zahada

Mohu poprosit jak jste dopadla byla jste opravdu těhotná prosím jsem ve stejné situaci
00:57 15.04.2018 - Lucy -

Zahada

Dobry vecer mela sem zpozdeni menstruace skoro ctyri mesice delala sem si tehotenske testy a byli negativni dnes se zahadne obevila menstruace ,ale ja se citim divne boli me bradavky a podbrisek a kdyz sem lezela na boku citila sem kopnuti do zeber citila sem to i na ruce a kdyz sem sedela tk zase v podbrisku sem citila tri kopance je mozne i presto ze se dnes obevila menstruace a pres ty negativni testy mohla byt tehotna?? Sem v cizine a tady doktori sou nanic :\
Dobrý den mám zpozdění měsíčku už 25 dní podle programu co používám v mobilu a menstruace nikde je mi 42 let a test yšel negativní ale mám příznaky těhotensktví je tomožné děkují za radu nebo buduopět sklamaná
11:23 18.11.2017 - Dita -

Zpoždění MS

Ahoj, beru oravidelně HA ale už mam 10 dní zpoždění s menstruací. Dělala jsem si testy, ale všechny vyšly jasně negativní. Pobolívá mě v podbřišku, náladu mam jak na houpačce (rozbrečí mě i reklama na merci), neustále jim a něco mlsám. Je ještě brzy zajít za Dr. nebo mam ještě počkat? Nechci zbytečně panikařit. Děkuji za radu. 
18:05 16.05.2017 - nini12 -

tehotenstvi

Dobry den maa 10 spozdenou menatruaci muzu byttehotna

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse