vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mám hrůzu, že mě partner opustí. Co dělat?

17. května 2013

Mám hrůzu, že mě partner opustí. Co dělat?

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: žárlivost láska sebevědomí vztah sex partner

preventan-mimiforum-banner

Máte strach, že vás partner opustí, i když k tomu vlastně nemáte důvod? Vyzkoušejte pár tipů, jak si ho ve vztahu udržet. 

„Zanedlouho mi bude čtyřicet a nedávno jsem si našla výrazně mladšího partnera. Je mu dvacet pět a hodně o sebe dbá. Cvičí, hezky se obléká, má pěknou postavu, ženy se za ním otáčejí. A v tom je právě problém. Mám strach, že mě opustí. Nemůžu se toho pocitu zbavit. I když on tvrdí, že mě miluje a tráví se mnou většinu času, jsem strašně podezíravá. Žárlím na něj, a to natolik, že jsem mu začala kontrolovat SMSky a prohlížet kapsy. Vím, že jsem pro něj stará, ale miluju ho a bojím se, že o něho přijdu. Nevím, co dělat,“ svěřuje se Jarka (39).


Strach mi nedá spát!

Žen, které se bojí, že přijdou o partnera, je spousta. Ať už je důvodem rozdílný věk, nebo výše příjmů či odlišné zájmy. I když k tomu nemají důvod, žárlí, stávají se z nich stíhačky, a přitom se vnitřně užírají. „Mám šílený strach, že ode mě partner odejde. Bojím se, že si najde milenku, že mě opustí. Vnitřní strach mě užírá tolik, že mi nedá spát. Nevím, jak se ho zbavit a zase žít spokojeně, jako předtím,“ svěřuje se Milena (41). Pokud se to stane i vám, vyzkoušejte pár našich tipů. Když ani to nepomůže, poraďte se s odborníkem. Váš chorobný strach by totiž mohl být důvodem, proč partner nakonec odejde, aniž by to vlastně plánoval.


Tipy MIMIFORA:
Co dělat, pokud se bojíte, že vás partner opustí sex-a-vztahy-mam-hruzu-ze-me-partner-opusti-ii-sh-nahled

-    Zvyšte si sebevědomí. Zapracujte na sobě, své postavě, na vzhledu. Nechejte si udělat nový sestřih, zajděte na kosmetiku, kupte si něco pěkného na sebe. Začněte si víc věřit. Za obavami, že vás partner opustí, totiž často stojí nízké sebevědomí.

-    Dokažte mu, že jste nepostradatelná. Je potřeba, aby si uvědomil, že bez vás nemůže žít. Zaměřte se na to, co má rád. Vařte mu dobrá jídla, vezměte ho na výlet na jeho oblíbené místo apod. Pokud si uvědomí, že bez vás nemůže žít, máte částečně vyhráno.

-    Překvapte ho v posteli. Je váš sexuální život poslední dobou nudný a stereotypní? Pak je na čase s tím něco udělat. Právě to by totiž mohlo být důvodem, proč by od vás mohl odejít. Začne hledat rozptýlení jinde a problém bude na světě. Překvapte ho něčím, co od vás nečeká. Novou polohou, pomůckou, vaší aktivitou. Šokujte ho v posteli.

-    Nepronásledujte ho. Často se stává, že žena, která má strach, aby ji partner neopustil, si ho začne hlídat. Neustále ho kontroluje, volá mu, či ho dokonce sleduje. Prohlíží mu kapsy, čte SMS a maily, protože si je téměř jistá, že má jinou a odejde od ní. Takové chování je však přesně tím, čím si partnera odradíte. Muži stíhačky nesnášejí.

-    Dejte mu volnost. Pokud se muž ve vztahu cítí příliš svázaný, může to být důvod, proč se z něj snaží utéct. Proto je dobré dát mu nějakou volnost a prostor pro jeho zájmy. Raději dřív, než bude pozdě.

-    Rozptylte se. Neupínejte se pouze na partnera. Věnujte se sobě, svým zájmům a přátelům. Nezapomínejte žít. Rozptýlení vám pomůže. Alespoň na chvíli vás přivede na jiné myšlenky a zbaví vás vašeho strachu.

Text: lju
Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse