vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Mám antibiotika. Můžu s nimi na slunce?

12. června 2014

Mám antibiotika. Můžu s nimi na slunce?

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: antibiotika opalování alergie pokožka Slunce

preventan-mimiforum-banner

Antibiotika a slunce nejdou příliš dohromady. Co se ale může stát, pokud neuposlechnete varování a na sluníčko s nimi vyrazíte?

Actilac

· Obsahuje harmonický poměr kombinaci 8 kmenů mikroorganismů včetně bifidobakterií a lactobacilů.
· Obsah mikroorganismů ≥ 4×108 CFU/cps.

actilac_small

Doplněk stravy

Více ZDE

Pokud v horkých slunečných dnech onemocníte a musíte užívat antibiotika, není to nic příjemného. S většinou z nich byste se totiž měla vyhnout slunečním paprskům. Co se může stát, když to nedodržíte?

 

Zvyšují citlivost pokožky

Při užívání některých druhů antibiotik je kůže výrazně citlivější, a tím pádem se snižuje její přirozená odolnost. I vůči slunečním paprskům. Při současném užívání antibiotik a pobytu na slunci tak hrozí nežádoucí kožní reakce – vyrážky, flíčky, kopřivka, skvrny apod.

 

Způsobují nevolnost

Kombinace antibiotik a slunce může také vyvolat nežádoucí nevolnost. Ta může být náhlá a natolik výrazná, že vám může život řádně znepříjemnit. Proto pozor na to, abyste díky práškům a horku někde nezkolabovala.

 

Hrozí alergie

I když jinak na nic alergická nejste, pokud užíváte antibiotika, je situace jiná. Pobyt na slunci může způsobit nežádoucí alergické reakce a vám přidat jen další nepříjemnosti navíc.

 

Vyšší možnost spálení zdravi-a-krasa-mam-antibiotika-ii-sh-nahled

Protože kůže je citlivější, hrozí při pobytu na slunci současně s antibiotiky také mnohem rychlejší spálení. Vůbec se nemusíte opalovat, stačí se po přímém slunci projít. Je-li nezbytné, abyste s antibiotiky na sluníčko šla, vždy používejte opalovací krémy a kůži před sluncem chraňte. Ideální jsou kalhoty a triko s dlouhým rukávem, klobouk či kšiltovka a sluneční brýle.

 

Tipy MIMIFORA:

Antibiotika a slunce

 

-          Vždy se informujte u lékaře či lékárníka, je-li předepsané antibiotikum zcela nevhodné na to, abyste byla na slunci. Zvlášť to platí, máte-li odjet na dovolenou.

-          Čtěte příbalové letáky, ve kterých je tento fakt vždy uveden.

-          I v případě, že pobyt na slunci výslovně zakázán není, ostrému slunci se vyhýbejte, nechoďte na slunce kolem poledne, pohybujte se ve stínu a kůži chraňte.

-          Stejná pravidla platí i pro návštěvu solária, která by také měla být s antibiotiky tabu.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse