vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
Malý průvodce domácím barvením vlasů

3. září 2013

Malý průvodce domácím barvením vlasů

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: odrost odstín barvení barva vlasy

preventan-mimiforum-banner

Vlasy si barví přes 60 % žen a s věkem jich ještě přibývá. Mohou za to první šediny, které chce většina z nich zamaskovat. Přinášíme malého průvodce, jak vlasy správně barvit.

63 % žen si podle průzkumů barví vlasy. Zhruba polovina z nich péči o svou hřívu nechává na kadeřníkovi, další část si však vlasy barví doma. Důvod je jasný – ušetřit. Domácí barvení je totiž nepoměrně levnější, než návštěva kadeřnictví. Patříte také mezi ty, které si vlasy barví samy, anebo se na to chystají? Přinášíme malého průvodce, jak na to.

1. Správný odstín a druh barvy

Aby vaše vlasy vypadaly přirozeně, je vhodné volit barvy, které jsou maximálně o dva odstíny tmavší anebo světlejší, než je přirozená barva vašich vlasů. Dalším vodítkem, podle kterého je třeba se řídit, je míra intenzity barvy. Ty se dělí do tří skupin podle toho, jak chcete, aby vám dlouho vydržely. První z nich vydrží zhruba 6–8 mytí, druhá 6–8 týdnů a třetí skupina minimálně dva měsíce. Pokud se u vás objevily první šediny, pak vždy volte barvu, která má na obalu uvedeno, že šedivé vlasy kryje.

2. Forma a složení barvy

Vedle klasických barvicích krémů jsou k dostání i barvy pěnové. Jejich výhodou je velmi snadná aplikace a rychlejší příprava. Dobře se nanášejí, nestékají, snadno je zvládnou i úplné začátečnice. Naopak hlavní nevýhodou pěnových barev, na které si ženy stěžují, je rychlejší vymývání a ztráta odstínu. Také ženy s kratšími vlasy mají nevýhodu – pěnové barvy jsou vždy a pouze jen na jedno použití, a tak jim může zbytečně dost zbýt. Hlídejte si také složení barvy, máte-li citlivou vlasovou pokožku, volte raději co nejšetrnější složení bez amoniaku.

zdravi-a-krasa-pruvodce-domacim-barvenim-ii-sh-nahled 3. Správná aplikace

Vždy přesně dodržujte návod k použití, který je součástí každé barvy na vlasy. Před každým použitím se doporučuje provést test, který odhalí možnou nežádoucí alergickou reakci a může vám ušetřit nemalé problémy. Obvykle se provádí 48 hodin před barvením. Na to si vyhraďte dostatek času, doporučuje se alespoň 45 minut. S konečnou úpravou a fénováním to bude trvat ještě déle.

4. Vhodná péče o vlasy

O barvené vlasy je třeba také správně pečovat. Prvním krokem je závěrečná péče, která je součástí balení barvy na vlasy. Další jsou pak speciální šampony a kondicionéry na barvené vlasy, které se doporučuje používat, neboť prodlouží životnost barvy. Po dvou týdnech od barvení je vhodné do péče zařadit také ozdravnou kúru či sérum. Vlasy je dva až tři týdny od použití barvy dobré co nejvíce šetřit, nezatěžovat je zbytečným foukání horkým vzduchem, česáním mokrých vlasů apod. Jsou totiž náchylnější k poškození.

Tip MIMIFORA:

Kryjte odrosty!

Pokud patříte k těm, komu vlasy rostou rychleji, mohou se brzy objevit odrosty a odhalit nejen vaši barvu, ale i nechtěné šediny. Než je znovu obarvíte, zkuste se skrýt. Noste volnější účesy, vyfoukané, pěšinku česejte nepravidelně. Pokud vlasy stahujte, tak jen do volnějšího culíku či copu. Nevhodný je stažený culík či utažený drdol, protože díky nim odrosty ještě více vyniknou.

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse