7. října 2019
Láska, nebo rodina? Vyplatí se vztah jen kvůli dětem?
Na otázku, zda se vyplatí držet vztah jen kvůli dětem, neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž
4. září 2019
Problém: Matka chce řídit náš vztah!
Případů, kdy chce matka řídit život svému dospělému dítěti, je víc, než si myslíte. I když jste dos

13. října 2017
Málo piju a tloustnu. Za co může nedostatečný příjem tekutin?
Kategorie: Dieta, Připojené tagy: pití pitný režim nemoc zdraví dieta
Nedostatečný pitný režim může napáchat pořádnou neplechu. Kromě přibírání na váze jsou to četné zdravotní problémy, které mohou být i velmi vážné.
Málo a nedostatečně pijete? Pak si zaděláváte nejen na kila navíc, ale také na řadu zdravotních problémů. A nezáleží jen na množství, ale i na složení pitného režimu. Káva a alkohol ještě více dehydratuje, vhodné nejsou ani slazené nápoje.
Pitný režim si hlídejte
Dva až tři litry denně, v horku pak ještě více. Tak by měl vypadat pitný režim. Jenže ruku na srdce – kolik dospělých to dodržuje. Když se ochladí, nemáme žízeň, nebo se v práci nemáme čas napít. Dáme si kávu, která dehydratuje, ale vodu k ní už ne. Pitný režim bychom si ale měli hlídat, jinak si zaděláváme na komplikace.
MIMIFORUM zjistilo:
Jak poznáme špatný pitný režim
- Máme žízeň, bolí nás hlava.
- Jsme unavení, až malátní.
- Jsme roztěkaní, špatně se soustředíme.
- Chodíme málo na toaletu, moč má tmavou barvu.
K čemu vede špatný pitný režim
Kromě bolestí hlavy a únavy vede špatný pitný režim i k dalším problémům. Tím, že málo močíme, nemohou z těla odcházet ani škodlivé látky, a tak se usazují v organismu. Je-li problém dlouhodobý, pak se může projevit například revmatickými potížemi, dnou či tvorbou ledvinových kamenů. Tělo, které je ze 70 % tvořeno z vody, ji nezbytně potřebuje ke svému fungování, a pokud ji nemá, nastartuje úsporný režim. Mozek nepracuje naplno, tlak se snižuje, krev houstne, tkáně jsou hůře zásobené kyslíkem.
Málo pijete? Přiberete!
„Poslední dobou hrozně málo piju. V práci se napít nemám čas, navíc mi chybí pocit žízně. Jenže od té doby, co pití zanedbávám, jsem začala přibírat. Může to souviset?,“ ptá se Leona. Samozřejmě, potvrzují odborníci. Nedostatečný pitný režim totiž zpomalí metabolismus, tělo pak hůř spaluje a váha jde nahoru. A za vším může stát jen nedostatek vody!
Co správně pít
Záleží nejen na množství tekutin, ale i na složení. Nejvhodnější je čistá voda, dále pak neslazený čaj a minerální neslazené vody, které bychom ale kvůli složení měli střídat. Lze jej doplnit ředěným 100% džusem. Nevhodné jsou slazené sycené nápoje, hlavně barevné limonády, které navíc tělu přinášejí zbytečné kalorie. Pozor na kávu, alkohol a silný černý čaj, které tělo dehydratují. Pokud si je dopřejete, nezapomeňte vypít i sklenici vody. Do pitného režimu se počítají i polévky, vhodné je i ovoce a zelenina s vysokým obsahem vody, například meloun a okurky.
Tip MIMIFORA:
Před jídlem sklenici vody!
Dejte si sklenici vody před každým jídlem! Budete mít menší hlad, a tedy i méně sníte. Voda zaplní žaludek a možná zjistíte, že jíst v tu chvíli ani nemusíte. Ne nadarmo se říká, že hlad je převlečená žízeň.
Text: mob
Foto: Shutterstock.com
Bez nadpisu